Што не би смениле во животот по ниедна цена?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од emilija7i, 3 февруари 2013.

 1. emilija7i

  emilija7i Активен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ај девојки споделете во повеќе црти што не би промениле во својот живот, јас на пример не би го променила карактерот, тоа ме прави она што сум и со него ќе постигнам се.
   
 2. aliceinwonderland125

  aliceinwonderland125 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  мммм епа хахахха се би сакал да сменам:))
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Тоа би биле моите родители,верата и мојот карактер.
   
 4. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  770
  Себеси - ниедна особина кај себе не би ја променила. Далеку сум од совршена но си се сакам баш ваква во целост.
   
 5. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  Вербата во Бог , саканиот , моите дома !
   
 6. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Не би ја сменил мојата сакана,верен до гроб ке и бидам.
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. HurremSultan

  HurremSultan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  117
  Не би го сменила само мојот изглед, друго се е за менување. И секако, мајка ми, брат ми и сестрите.
   
 8. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  СЕ!
  Да не речам дека сум перфектна,далеку од тоа..но јас си се сакам таква каква што сум и никогаш не би се сменила.Мислам зошто воопшто би се сменила,јас сум таква-каква што сум,и се си сакам кај себе:изгледот,карактерот,убавината(не до толку :lol: )...
  Така да во други зборови ништо не би сменила :$
   
 9. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Смислата за хумор,верата и родителите
   
 10. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  себе си-бидејќи ако се промениш себе си се губиш тотално и моите цели :)
   
 11. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Не би се сменила самата себеси ! Не би го сменала карактерот за ништо
  Не би ги сменила моите пријатели и моето семејство..не би го менувала градот !

  Би ги сменила само луѓето во него, би ги исфрлила сите оние уфилмани и арогантни. Би го смеинла менталитетот на нашата држава...инаку животчево си го сакам каво што ми е
   
 12. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Женски
  Минатата долгогодишна врска. Многу работи ме научи за почитување, позитивност, безрезервно давање љубов, читање книги, музика и да не набројувам бидејќи списокот е долг, а човекот е ангел кој сум благодарна дека имав можност да го познавам и поминам години со него.
   
 13. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Родителите не би ги сменила, да можам би ја подобрила нивната здравствена состојба ама нив не би ги менувала 8)
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Не би сменила:
  -Не би се сменила самата себе!
  -Карактерот!
  -Изгледот!
  -Стилот на облекување!
  -Со еден збор опишано СЕ!!!
   
 15. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Мајка ми
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  69.574
  Пол:
  Женски
  Не би се сменила себеси, она што сум ЈАС.
   
 17. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Ништо не би сменила.Буквално ништо.
   
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.330
  Пол:
  Женски
  одлучноста
  справедливоста
  здравјето (како што е во моментот)
  сопругот (под услов да остане ваков :lol: )
   
 19. Pufce27

  Pufce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  87
  ништооо апсолутно ништооооо не би сменила во животов
   
 20. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  9.999
  Пол:
  Женски
  Мојата фамилија и самата себе си !