1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што не е во ред,ваше мислење ?

Дискусија во 'Канта' започната од lady12d, 22 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lady12d

  lady12d Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  сакав да отворам нова тема за тоа зошто ми доцни..Значи вака.Барав нешто во врска со оваа тема,но неможев да најдам..Имам еден проблем...
  Вака,јас имам редовна менструација,до точен ден.Но овој месец скоро не ми ни дојде,веќе 23 дена ми доцни..јас веќе ги разгедав причините зошто ми доцни што ги има поставено на сајтов,но јас немам ништо од тоа..Досега не сум имала сексуални односи,2-3 пробував со мојот партнер но ништо..Имав преголеми болки и стално го одложувавме тоа.. Што сега ?
   
 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Мислам дека има многу вакви теми само што најверојатно не си ги барала во соодветниот форум.
  Бидејќи не си имала сексуални односи, најверојатно е дека можеби имаш проблем со полицистични јајници, или пак, можеби ова е само сега, еднаш, а понатаму ќе продолжи нормално. Ако ти е страв многу, посети гинеколог.
   
 3. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Можно е да е од стрес, или јајници..ако ти касни уште малку подобро оди на гинеколог.
   
 4. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  3.360
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  Нека се затвори темаваа
   
 6. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  можно е и од некои апчиња ако имаш пијано да ти касни...
   
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  -ако сте пробале или имале интимни односи можно е да ти пренес многу протеини..или да си бремена во зависност од плодните денови
  -можеби си под стрес
  -хормонски баланс
  -напорно вежбање
  -нарушување во исхрана-анорексија,булимија
  -болести
  -доење-немаш таков проблем
  -примање лекови
  -тироидна жлезда
  -полицистични јајници

  се надевам колку-толку помогнав можам да објаснам за секое поединечно доколку ти е потребно
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.