1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што никогаш да не нарачаме во одреден ресторан

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од ludoto19, 17 септември 2016.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Не знам дали има ваква тема :) Ама инспирирана од најгрозното нешто што го имам јадено до сега, решив да ја отворам. ЗНАЧИ топло ладна ми се чини беше салатата со морков на жар пиперки на жар, марула домати... Во Пошта! УЖАС :) Пошта со оглед на цените е ок квалитет сум јадела доста работи биле солидни, пиршката највеќе ама ова е едно Големо НЕ.споделете каде и што ви било најгрозно нешто што сте порачале :) да знаеме да не се изгориме :D received_1799623056918959.jpeg
   
  На Victorian, sofijanoka и LollySky им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.217
  Допаѓања:
  76.978
  Пол:
  Женски
  Ако еднаш го утнале не значи дека секогаш е лошо подготвено... :?: и тоа треба да го имаме во предвид.
  Just sayin'.
   
  На GirlLove, Gosh, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Кафе пица Хепи во Прилеп.
  Од персонал до храна ужас.
  Нарачавме средна пица кога ја донесоа мислевме дека е грешка затоа што беше ептен мала.
  За вкусот нема да кажувам, катастрофа.
  Штеделе на се.
  Дефинитивно не би влегла пак таму да јадам.
   
  На sofijanoka, ssweety и crazylady им се допаѓа ова.
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.677
  Допаѓања:
  252.107
  Пол:
  Женски
  Јас во Пошта не би јадела ништо кога ќе ми текне на тоа бараките во кои е сместен кафичот.
   
  На 8petre8, Antebellum, sofijanoka и 8 други им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Утка е едно,ужасен вкус и грдоќа е друго :D ова беше ужас на вкус, не сакам ни да се присетам.Не знам од кога волку грдо нешто немам јадено :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.659
  Допаѓања:
  156.092
  Пол:
  Женски
  Равена, пилешки прсти - после тоа ми се слоши, како полнети со течности беа внатре. Другарка ми имаше земено пица - мастика. Немам идено од тогаш.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Во леоне питата со нутела,како да јадам изгорено чоколадо
  А исто де зезнав во АБЦ, нарачав тост ми дадоа една кришка на пола со минијатурна шунка кашкавал за 60 денари и ич не се исплатеше а не беше лошо по вкус
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Не е јадење, ама морам да искоментирам, банана кафе во Carpe Diem, грозота, повраќаница во чаша
   
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Чили чипс во Тренд (Сити Мол), исто италијански помфрит во Тренд (Аеродром).Ужас, зејтин 3 тона пливаат, за цената исто така не вредат, хот-догот не им е лош ама 3 залка има, а и некој сендвич со пршута што го јадев еднаш.Во глобала во Тренд храната е никаква со напумпани цени.
  Цезар салата во Пошта Карпош е никаква, мислам дека цели листови марула ставаат не ги сецкаат|( а и таму храната е сомнителна, клуб сендвичот и помфритот се нај океј од се.
   
  На Antebellum, Dust, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  14.003
  Пол:
  Женски
  Трилече од Специјал :puke:
   
 11. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Па со оглед на цените во Пошта може да се очекува и гној јадење.
  Омлетот како со вода растворен да е пред да го пржат, цедениот портокал исто растворен со вода..бљак.
  Подобро плати си поскапичко, а јади си квалитетно, отколку за ефтини пари да голташ едвај.

  Цезар салатата во Бруклински Бистро не ми се допадна, не личеше на Цезар салата воопшто, со сенф-мед одозгора, наместо соодветен сос..хаос.
   
  На Antebellum, Victorian, sofijanoka и 3 други им се допаѓа ова.
 12. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  14.003
  Пол:
  Женски
  Пошта бе, само кога ќе им ја видам онаа баракана во Аеродром одма губам апетит.
   
  На larrachi, Antebellum, sofijanoka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  ЛЕСКОВАЧКА СКАРА ВИЛИ ТАФТАЛИЏЕ ПАЗАРЧЕ.

  Едноставно ништо не треба да јадате таму.
   
  На Feminka22, Victorian и Avokado им се допаѓа ова.
 14. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  11.269
  Пол:
  Женски
  Цезар салата во Тренд Аеродром:swear:
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  коктел во пошта ...ако јас пијам коктел пр секс он тхе бич и не го добијам го тураат во сад го вракаат па после наредниот што ќе го нарача истиот коктел му го ставаат мојот не допие исто е и со храната ја засекуваат само кај е изедена па после на друг ја даваат
   
 16. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
  Сериозно ова ?
   
 17. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  да од различни луѓе истото сум го слушнала мене пошта ми мн блиско и ми одговараат цените ама ова е катастрофа имам другарки што пијат мешааат све и свашта и никад не повраќале се напиа една цаса коктел од таму 3 дена повраќаа истото и мене ми се деси со коктел од таму
   
 18. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.405
  Јас гледам надвор по ресторани многу да не јадам, а кога морам јадам само помфрит бидејќи ретко кој умее да го утне. Иначе, во секој ресторан може да се најде некое јадење кое не чини. Плус зависи до куварот, не сите ги готват јадењата на ист начин во истиот ресторан.
  Едно од најлошите работи кои ги имам пробано се палачинките во Nu House. Буквално живо тесто премачкано со нутела јадеш. Никогаш ја немав почувствувано таа болка во стомакот од јадење до тогаш.
   
  На Victorian, kala21, mssuniquee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.323
  Пилешки прсти во Бруклин во Сити Мол. Беа жилави и немаа апсолутно никаков вкус.
   
 20. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.189
  Допаѓања:
  10.090
  се согласувам за палачинките, се декларираат како специјална палачинкара, а таму ја имам пробано најбедната палачинка, тотално разочарување.
   
  На Summerlover, Victorian, sofijanoka и 3 други им се допаѓа ова.