1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што никогаш да не нарачаме во одреден ресторан

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од ludoto19, 17 септември 2016.

  1. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Поштаа , не идете таму никогаш кога сте гладни . Толку :puke:
     
    На sparklie, Lella, IronLady и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Лазања од Пошта. Worst decision of my life. :puke:
     
    На Victorian, sofijanoka и Dust им се допаѓа ова.
  3. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Во Меџик порано беше многу убаво јадењето и секогаш чисто се, сега скоро е хаос женските од кујна и тие келнерките воедно се се пуштени коси, летоска порачав шопска и си јадам јас на ќерками маслинките ги сакаше и краставичките и бркам одгоре да ги извадам да и ги дадам и воедно си каснувам кога влакно ми се згади го извадов и го завиткав во салафетка за на крај да ја најдам по влакното таа што ја праела салата, и јапочекував ќерками да си дојади нејзиното и успат бркав со виљушката онака низ ваганчето кога уште влакна и ми дојде една нервоза и почекав да излези келнерката што ми го донесе тоа и јас викав, и и кажувам имаше влакно и има сеуште влакна , и таа агресивно вика влакна немаше ако не ти се бендисува оди си ми вика?! Ја цела прашалници и станав и на убав и мирен начин го викнав газдата му ја раскажувам ситуацијата и кажувам како реагира келнеркава и му вадам салфетката , и му кажав од влакново да си ја најди која е, и дека во Скопје скоро сите во објектите каде што се служи храна косите им се со капи , а некои фатени во репче, не рекламираат коси како тука, и му викам , и со кое право таа ми вика да си заминам ? Јас сум Гостин идам јадам си плаќам, чим си плаќам сакам чиста храна и добра услуга , не ме пишува на вересија па да ми се однесува вака , таа е келнерка работа за која зема плата , ако не и се допаѓа нека си напушти, и зеде газдата ме прекина рече извини многу и ми донесе нова салата и не ми ја наплатија


    Слична случка после некоја недела , првин беа компири први сечени потоа на машинка друга форма само и таму влакно , и викнав женската од таму , и реков влакно има пак , само ги зеде ништо не рече, јас станав си заминав и одтогаш не сум отишла одбегнувам таму

    Пред недела дена бев во Алфа прилепчани ја знаат добра слаткарница во чаршија, во фрижидерот имаеден плех форма на коцки разни бои , Горица ќерками ги јади плавите , за мене зедов друго , за неа плава коцка и јадиме си седиме муабет сето , сестрами дека бремена сакаше да проба , и вика па ова е расипано цел вкус на расипано и мириса и пробувам и јас никакво , ќерка почна да плачи дека и ја тргнавме јас и дадов моето и викнав келнер , ај пробај ја тортава и пробува и плукна во раката, викам оваа торта кога е правена? Вика јас госпоѓо денес прв ден ми е на работа незнам кој се задолжени јас сум само да служам, одам на шанкот и ја прашувам девојката и ми вика три четири дена , и викам моето дете ако не пробаше сестрами ќе добиеше затровање и после кој е крив? Крива ќе е мајката оти не го гледала детето а вас кој ќе ве казни? Ќе пријавам на инспекција и тие нека решат што тука , и на страната ќе означам со една звезда и ќе ја пишам случката да знаат сите, и почнаа немој те молам , се случува грешки правиме, и ја тргнаа тепсијата со тие коцки , и одам пак и обавезно ги прашувам од кога се слатките и да не биди како минатиот пат ги потсетувам да си знаат
     
    На LollySky, 1209 и Antebellum им се допаѓа ова.
  4. 8petre8

    8petre8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2015
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Ројал Македонија бродот.Ко ќе порачаш денес,задутре ќе го добиеш тоа што не си го нарачал
     
    На Animali, Summerlover, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    DejaVu, палачинка од оние шо ги печат на лице место. Тестото не беше добро испечено, имаше многу малку крем внатре, минимум чоколаден прелив одозгора и без шлаг.
    Не е ресторан, ама слично е, ланч-бар. :)
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Помфрит во Тренд во Сити Мол.
    Бурек во било кој Специјал.