1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 12 септември 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Дали ви се случило некогаш да погледнете на друга девојка некоја комбинација, што во моментот помислувате дека тоа, и пари да ви дадат никогаш нема да го облечете?
  Или пак некое парче облека што едноставно не ви стои? Или некоја боја на пример?
  Што никогаш не би облекле?
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  никогаш не би облекла алиште со боја, како ја нарекуваат... Циклама! :puke: :puke:
  воопшто розовотого мразам, а камо ли циклама!
  Никогаш не би облекла болеро од оние со кратки ракавчиња што не се закопчуваат и ги опфаќаат само рамената, оние што обично на фустани ги носат!
   
  На Capricorn96, ivona29 и mari77 им се допаѓа ова.
 3. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  132
  Па не би облекла нешто со животински принт,не би се шминкала со дречливи шарени бои,не би излегла со нешто со гол стомак и тн.Од боите што знам...ги носам сите иако ретко некои јаки бои,но не сум обожавател на жолто,портокалово :^) Ми се случило да загледам некоја типка облечена кич,во сите бои или нешто крајно естравагантно ама секој си има право на избор(иако ми изгледаат како да се "средиле" само за пред МТВ :D )
   
  На Candyman и nate.k им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Шалвари.
  Што и да е со животински принт - категорично НЕ!
  Од тие сандали-влечки-чевли кои беа хит летово, полу-чизма, како да ги наречам, никогаш! Толку се неженствени. Тука ги вбројувам и тие римјанките.
  Ништо со гол стомак, ниту што ја следи строго линијата на телото, а е екстра кратко.

  Во поглед на боите ограничувања скоро и да немам... :)
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Нешто со енимал принт.
  Крзно.
  Хеланки, посебно оние ''рефлектирачките''.
  Нешто светлуцаво, ни во сон. Нешто со многу циркони, цветчиња и триста тракатаниции. Never.
  Блузи со натписи на светски марки како ''Адидас'', ''D&G'', кога ќе видам некој таков, ми доаѓа некој нагон на повраќање.
  Не би облекла кратки блузички, со кои што би требало да ми се гледа стомакот.
  Не би облекла предеколтирани блузички.
  Шпиц штикла, кондура.
  Панталони до половина, панталони со ептен висок струк де.
  Шалвари, исто така.

  И, уште неколку работи.
   
  На Fallen.Angel, TheMonster, Rozich и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Не би носела шпиц штикла, ама буквално НИКОГАШ!
  Исто така и тие сандалите како чизми , баш ми се одвратни.
  Никогаш не би облекла црвено.
  такви болера како што има опишано Ози(бљак)
   
  На vanessa.k му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Колку работи има што не би облекла! Ќе се надоврзам на претходните постови, значи животински принт не, маичка во која ќе ми се гледа стомакот не, сандали-чизми не, ѕвонарки не, црн прслук-бела маица и обратно не, сандали и чорапи не, мрежасти хулахопки не! Сега за сега само на ова ми текна... Ако ми текне уште нешто ќе допишам ;)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Кратки сукњички, заборавив да допишам, а и да не редактирам по втор пат, ќе си направам нова листа, продолжение.
  Очила- ролетни.
  [​IMG]
  И висечки обетки.
  To be continued.
   
 9. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Дефинитивно Шалвари!
   
 10. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Најсмешна комбинација, никад у животот :lol:
  Шпиц сандали, кондури со полна пета, многу ми се одвратни, после суќна до подколената :rofl: капа на главата никогаш не би ставила, а од боите, жолто и потокалово нејќам, и нешто ептен шарено :lol:
   
 11. nate.k

  nate.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Да беа у прашање боите никогаш, ама баш никогаш не би облека нешто со анимал принт.Уффф, чисто ужасни шари...За чевли...Пааа, Никогаш не би облекла ништо со огромен шпиц...Ахх сега, за облеката...Мразам шалвари :puke: и не носам ништо што ме прави широка во половината или нозете (го мразам тоа), блуза не би облека со гол стомак ни за пари :puke: , Имам мнооооооооооогу долга коса, до под задникот ми е, а косата ни за жива глава не би ја врзала... :puke:
   
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Никогаш не би облекла нешто во дречлива боја,па да бидам препознатлива од 5км.
  Не би облекла нешто светкаво зошто мислам дека би изгледала како лампион.
  Не би облекла нешто премногу кратко и вулгарно во кое би изгледала како спонзоруша.
  Уфф друго што набројам долга е листата,ај за другпат ќе оставам. ;)
   
  На anab му/ѝ се допаѓа ова.
 13. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  шалвари ! :rofl:

  миниќ за на работа , или за на кафе со пријателките кога надвор е -15 и се смрзнуваат сите :worried: мислам хелоуу постои и сабота вечер ???

  иии.. никогаш не би се облекла во она даркерски стил мислам ..не дека го мразам али сум видела многу млади девојчиња така и воопшто не седи сепак на машките појќе им личи. :emo:
   
  На madam-buterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  769
  Никогаш не би облекла: некоја маица со натпис "i :l: NY,Paris,LA... :puke: ,било какво алиште со животински принт :puke: ,хеланки во некои дречливи бои или пак со светливи циркони |( и не би ставила шпиц чевли или штикли -.-
  Од додатоци никогаш не би ги ставила оние наочари ролетни,ептен ми се одвратни како за на карневал!
  Од боите нема некоја што не би ја ставила.И кога носам зелено,жолто се чувствувам убаво,а не како да дречам,но секако ако го носам тоа во соодветно годишно време а не во зима :lol: Сега за сега толку,ако ми текни друго ќе додадам ;)
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Никогаш нема да облечам чорапа и штикла :^)
  Болерата тие ози што ги кажа .. секоја така горе на фустан ги носи :tmi:
  Жолта , портокалова не носам ... незнам дали понатаму ама сеа не .
  Од тие шалварите што изгледам како посрана , башка црни ..
  Дречливо не би .
  Ни наочарите ролетни :D И друго сега не ми текнува :)
   
 16. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Не би обелекла шарен долг фустан или воопшто се што е шарено, парчиња облека во портокалева и зелена боја, фосфорни алишта, шпиц чевли, шарени хулахопки, хеланки, тигрести алишта, мини сукња, широки панталони, алишта со циркони :puke:
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  морам да дополнам- никогаш не би облекла шалвари!!! :puke: :puke: ало луѓе, имав една во класот се правеше рокерка, дојде еднаш на школо во едни шалвари... ми се згади!
  Па и оние фармерките лани што ги носеја, напред на надколеницата и назад под газот широки!! Бљак!
   
  На madam-buterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 18. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Хм... не сакам окер боја, немам такво парче облека и никогаш нема ни да имам
  шпиц чевли никако ( и да дојдат во мода јас не би носела )
  минич во никаква пригода несакам
  со голо стомаче од дома нема да излезам
  Па сега за сега тоа ми текнува ;)
   
  На Lisca му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Никогаш не би облекла тигрести,зебрести алишта....грозноо
  Не би облекла кратки пантолончина а под нив хеланки или некои темни хулахопки.....
  Блузички до под гради..
  Друго не ми текнуват ако ми текни ке пишам :)
   
  На Lisca му/ѝ се допаѓа ова.
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Јас пак ги сакам тие наочарите ролетни :D
  Не би облекла шпиц чевли, тие светкавите алишта во стилот на миле паника, шарени долги фустани, блузи со насликан лик од женска преку цеееелата блуза, маички со гол стомак...па незнам ако ми текне уште нешто ќе си кажам.
   
  На Lisca му/ѝ се допаѓа ова.