1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 12 септември 2010.

  1. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Сега има да ме карате :tmi: :hai: :$
    Ама пред се морам да си кажам дека се е со многу вкус :lol:
    Ги сакам хеланките , секакви кратки до колена,долги ...ми стојат , кога трчам низ парк редовно ги носам , навечер ги комбинирам со туника и високи потпетици :)
    Маичињата некои спотски лежерни не вулгарни со голо меше си ги сакам , само во лето секако знам да ги износам на добар џинс , имам пирс на папок и гордо го покажувам
    Анимал принт сум имала на себеси неколку пати , но повторувам со многу вкус и во мала доза , во периодот кога беше актуелен :P
    Да не бидам оф топик мразам шпиц обувки како и повеќето од вас :D
     
  2. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    Никогаш не би облекла нешто во црвена боја...
    никогаш не би облекла чевли шпиц...
     
  3. wild-rose

    wild-rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    5
    за вкусовите не се дискутира тоа знам...ама не се сложувам.црвената боја баш убаво стои, на пр.маичка со џинс, црвеното е знак на самодоверба, сензуалност...секоја девојка во црвено се чуствува секси... а не би облекла чевли шпиц ни јас, ни па сукња под колена...
     
  4. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.394
    Хеланки. Не ми стојат, и точка!
    Не ми стои ни жолта боја, ама ми се наоѓа по некое парче, чисто од инает :)
    Маички без прерамки и со гол стомак - после 2 деца, на крај памет не ми паѓа ниту едно од двете :).

    Чевли со штикал 12цм. Никогаш не сум носела повеќе од 10, а и 10 ми е многу. Идеални на нога ми се 6-8 цм. И онака ме има, уште штикли 12-ка ми фалат...
    Чевли шпиц имам носено. Ич не ги сакам, ама едно време само такви имаше. А како имам плачено од нив, уф...
     
  5. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    јас воопшто не ја сакам таа боја и затоа не би ја ни облекла.. а и мислам дека не ми стои добро(најверојарно затоа што мразам црвена боја)
     
  6. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Бели штикли :)
     
  7. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    уф, добро е не сум била само јас алергична на анимал принтови :lol:

    висок струк не поднесувам, тексас јакна, шпиц штикли, апостолки -па уте на штикла, металик материјали, принтови со фаци, кожни/скај мантили, природно крзно и кожа, црвена боја (па уште ако е лакована) :puke: :puke: , златно накинџурено исто така, потпунки, стартки-штикли (уште па шпиц), евтини матерјали, комбинации како (розево со црвено, портокалово со црвено, или жолто со црвено како нашето знаме :) ), тексас ташни као фармерка дизајн, капи начнати на глава ненавлечени, панталони со пеглани рабови :) , пластичен накит, ролетна цвикера и ѓаволски рогчиња што светкаат wtf? |( , само хеланки (без нешто да ми го покрива задникот), црвен кармин (сем на претстава), шарено со шарено или карирано со шарено комбинации ме излудуваат...

    неонски бои сакам -убаво усогласени, и шалвари обожавам.
     
  8. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Шпиц штикли, кломпи, ѕвонарки, тексас јакни, маички со гол стомак, „доџе-ми-да-вриснем“ комбинации т.е дреч зелена маица со розеви панталони, бунди, тексас сукња до под колена.. :fubar:

    Како и повеќето од вас :)
     
  9. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би облекла било што, што има жолта боја , исто така хеланки и кратка маица, шарени фустани како пењоарот на мама :lol: , кожена јакна, фармерки со висок струк, дреч бои зелена и портокалова и што знам друго не ми текнува 8)
     
  10. mmmamaa

    mmmamaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Значи јас никогаш не би облекла црвено во комбинација со розево.Едноставно е-фуј!Истото се однесува и на виолетово едноставно има бои кои не идат заедно во комбинација и кога ќе видам некоја девојка така облечена ми се лоши.Аман луѓе 21 век е! Има милион модни списанија!
     
    На BoaVista, Hipica и gagagirl им се допаѓа ова.
  11. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    NIKOGAS VO ZIVOTOV NE MI SE OBLEKLA VAKA...POZZZZ

    [mod-kirilica:1ugsuzri][/mod-kirilica:1ugsuzri]
     

    Прикачени фајлови:

  12. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    [​IMG][​IMG] :puke:
    Патики со полна пета и има спомнато летно време шорцеви и одоздола хеланки до колена.
    . Фустанче залепено за мене со длабоко деколте и до под газот.
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Облека со животински дезени, крзно, чевли со шпиц...
     
    На mmmamaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Бели или црвени чизми, маички со деколте до папок, кратки тесни фустанчиња што личат на маичка истегната до под газот, животински принт, кожни панталони и сукњи...
     
  15. free-bird

    free-bird Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Некои дреч розеви, жолти, лилјакови панталони или маички сеедно, потоа бели шпиц чизми (многу ми се мизерни), големи деколтеа, премногу тесни панталони кога половината ѕврцка од нив :D, шалвари... Од накит златото ич не ми е по мерак, веројатно има уште само не ми текнува сега :)
     
  16. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Maички со огромни натписи и лога..Со светкави натписи и циркони итн. :drunk:
    3лато (жолто).
    шпиц бела штикла/чизма.. :puke:
    старки! :emo:
    најлон хеланки! буквално најлон! светат дури :fubar:
    Панчо.. (нештото што личи на ќебе) :D
     
  17. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Панчо :lol: Ми текна на Панчо од ДНК се шинав од смеење...
    ПОНЧО се вика инаку +и е закоооооон :rofl: :rofl:
     
    На LuDaTa-Li и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  18. gagagirl

    gagagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Јас никогаш ама баш никогаш не би облекла фармарки со висок струк,сукна до под колена :puke: ѕвонарки панталони,пинки розеви сандалки....Или некоја барби облека
     
    На mmmamaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    се согласувам со мммамма :D никогаш не би облекла розево во комбинација со црвено :puke: .. не би облекла блузи со анимал принт :puke: ! ама стварно воопшто не ми е поимливо некои дебели девојчиња (не сакам да навредам никого :!: ) се облекле во хеланки и кратки блузички .. не дека тие немаат право да го носат тоа, туку незнам како не им е срам цели да се оцртуват? на мене ми е малце срам, а тие немаат срам .. е тоа секогаш сум го приметила, тие подеелките секогаш носат нешто прилепено со кое цели се оцртуват :puke: , а тие слабите со малку стомаче се срамат :!: :)
     
    На mmmamaa и Mishela им се допаѓа ова.
  20. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Редовната комбинација на комшивка ми :emo: Тренерка , или дукс во комбинација со џинс , свечана ташна и шпиц обувки ..чевли ..чизми :!: :puke: