1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 12 септември 2010.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    и јас се согласувам со ова, но не само подебели, туку и слаби ми е одвратно кога ќе видам во хеланки и кратка маичка која не и го покрива задникот....единствено оправдувам носење на хеланки со блуза, кошула или сл. кое е подолго до под задник :!:

    Заборавив да ги спомнам јакните МОНТКИ особено оние со флуросцентни би и мнооогу пердуви кои излегуваат од нив при секое движење на тој што ги носи :rofl: :rofl: :rofl: за жал имав една таква во 5-6 одделение и морав да ја носам (лилјакова беше) ама тогаш мама и тато решаваа што ќе се купи и што ќе носам...сега не би облекла такво нешто :lol:
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.783
    Пол:
    Женски
    ^^
    Гоу и јас имав таква монтка во 5 одделение :D
    А инаку имам екстремно дебела другарка,а на школо и за излегување редовно си носи хеланки и кратки маички,кратки сукњички,фустанчиња до под гз... :x Никој нема храброст да и каже...
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.669
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    никогаш не би облекла вакви, одвратни ми се
     
  4. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Не би облекла нешто премногу светкаво. Не ми е пријатно да изгледам како рефлектор |(
    Исто и тие ugg чизмите ми се одвратни;
    Кратка маица и хеланки - хеланките НЕ СЕ замена за панталони;
    Шпиц чевли - па нека се и најмодерни на цел свет, кога ќе пораснам нема НИКОГАШ да ставам такво чудо на нога;
    Чорапи и отворени сандали, како што гледам модерно било сега по ревиите :puke:
    Жолто злато;
    Шалвари;
    Шарена маица + шарени панталони/хеланки/сукња.

    Уште многу други работи, само не ми текнуваат во моментов. :angel:
     
  5. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Кратка маица и хеланки - хеланките НЕ СЕ замена за панталони- туку за хулахопки! Убаво кажано :) :D
     
  6. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Новите модерни гумени чизми- со еден збор бљак :puke:
     
    На Sweet.S.S му/ѝ се допаѓа ова.
  7. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    и јас имав таква во 4врто, и сите блузички си ги запустив и не ми текна повеќе да ја ставам, инаку да и јас имам дебела "другарка" која постојано си носи хеланки(без нив не можела да живее) со кратки маички или до под г*з, ама тесни блузи носи, сите и се такви(ако не пукни на првото облекување таман и е :lol: ) и не само целулитот на нозете, туку и на задникот и се знае, а во прва и на школо така идеше додека да ни стигнат униформите :x
    и да на листата и рибарските чизми си ги додавам :lol:
     
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Вакви како на В.Бекам ми се и мене одбивни!
    Гумени и ugg чизми исто така не доаѓа во предвид.
    И уште нешто, баш скоро приметив, ролка, и врз неа некое фустанче на бретели. Одвратно!
     
  9. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    јас никогаш не би облекла ѕвонарки или несто карирано...бљак :?: :doh: ...и кожни хеланки ... што познавам едно девојче таа е мн дебела али увек носи хеленки со кртака маицка или фармерки со кратакмачка да и се гледа стомакот :puke: нез како може ..али има свашта немат осет некои...ехехх Ч)))
     
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Никогаш не би облекла нешто портокалово, или црвено.
    Исто и шпиц штикли напред еден метар издолжени, фустан над фармерки, маиче на ролка, хмм друго ако ми текне ке допишам
     
  11. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Хулахопки и сандали на штикла! Се гледа таа линијата кај прстите бе АМАН! :swear: одвратно :puke:
     
  12. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.456
    Допаѓања:
    22.761
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би облекла: портокалово, тигрест дезен, болеро, маичка со гол стомак, хеланки со куса маичка, шпиц чевли, маичка врз ролка... :D ако ми текне уште нешто ќе допишам.. :)
     
  13. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Крзно.
    Шпиц штикли.
    Мрежасти хулахопки.
    Шалвари.
    Сандали и чорапи.
    Ѕвонарки.
    Дречлива облека.
    Кожни хеланки.
    Неусогласени материјали.

    Со боите не се ограничувам.


    P.S. Сакам енимал принт.
     
  14. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би облекла крзно-оти е премногу сурово !!!! после нешто тигресто - оти е премногу кич, шпиц штикли -нееемааа шанси!, кожни хеланки, кратки чорапи во боја на пупиња, бунда ...и уште мн работи шо не ми текнуват моментално :?:
     
    На Mikicka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Odiseja

    Odiseja Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    32
    хммм не дека многу загледувам што кој носи, едноставно некогаш се случува некоја да нема вкус за комбинирање на парчиња и бои , па сама по себе штрчи и морам да ја забележам во негативна смисла ...и да си снимам филм во глава и да си праам муабет сама со себе - па како ли е ова можно ?! :lol:

    лично не би облекла гардероба во која ќе се чувствувам неудобно, не прикладно за местото или пригодата ... само толку :)
     
  16. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Не би облекла оние светкавите хеланки, ништо што е пресветкаво со илјада тракатанци (има работи светкави ама убави), чорапа и штикла/сандала, шпиц штикли (да се скрши отиде ногата), гол стомак (едно време пред неколку години беше ептенн популарен, сите носеа фармерки онака ДОЛЕ спуштени и маичка таква кратка и стомак гол,и брао ај секси си демек,фала богу тоа време е поминато(барем малку)),хмм др не ми текнува =)
     
  17. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Шпиц штикли,шпиц штикли и хммм..шпиц штикли.Едноставно не можам да ги смислам,а не па да ги облечам.
     
    На Mikicka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    пред некој ден во штип видов ваква комбинација...
    кафени (превртена кожа) чизми на штикли... сив(граов) капут, црна ташна... фармерки.. и под кауптот имаше нешто сребрено зелено... еве вака НИКОГАШ не би се облекла...
    парчињата секое посебно беа убави.. не можам да кажам не... ама комбинацијава беше смртоносна...
     
  19. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    пааа има многу работи....светкави хеланки :puke: ,шпиц штикли,чизми сеедно,што и да било од сатен :puke: :puke: :puke: ,кратка блуза а под неа само хеланки,некој залепени блузи со должина некаде до папчето со голи рамења хахахаха :lol: и нз друго не ми текнуе
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Е никад нема да облечам балонка фустанче или сукња, толку одвратно ми стои :puke: