1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што носевте денес?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Јас денес цел ден го поминав во тренерки...
   
  На ignatovaleona му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Cel den vo pizami :D
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Па за по дома и воедно ручек кај баба ми баш и не сакате да знаете шо носев. Ама па затоа вечерва, тетин ми и внук ми визита, јас бап фустанче, ролче, чизмички и сатенска лента на глава 8)
   
 4. m1adam-baterfla.j

  m1adam-baterfla.j Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  тренерки цел ден :lol:
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И ја цел ден го поминав во тренерки.
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Фармерки, тенка блузичка и џемперче одозгора....и се разбира кратки чизмички за нашкола.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Стандарт црни пантолони =D лилава блуза и црни чизми
   
 8. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Денес бев Woman in black :lol:
   
  На Iva120 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  667
  Pazi kolku pati se presoblekov.....
  Pizami
  Trenerki
  Plis pantaloni -crni,crna rolka,sivo dzemperce,sivi cizmi,siva ventijaga-kratka,
  Trenerki
  Trenerki za vezbanje i maica so kratki rakavi
  Trenerki
  Pizami
   
 10. mamicka

  mamicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  27
  Eeeeeee stonosev denes?
  pazi sega : cel den cerkami bese kaj moite ,mazmi sloboden, baska jas slobodna :lol:eeeeeeeee meraci :lol: i aj sega stonosev denes ?
   
  На Lile_05 и Iva.T им се допаѓа ова.
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  667
  ALOOOOO MAMICKEEEEEE jas pamtam sto kaza za crveno na semaforot...NEMOJ DA LAZES PO MNOGU!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 12. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Црни панталончиња,тенко блузиче и џемперче преку ден,а вечерва ... ништо :lol:
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  фармерчиња и дуксерче за во школо
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  и јас тоа сакав да и го кажам :lol: :lol: :lol:

  јас иначе засега сум во пижами, ама кај и да е ќе треба да се преслечам.
   
 15. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  фармерки, црна блуза и сиви чизми за на сколо а сега тренеки :)
   
 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.542
  Допаѓања:
  127.405
  Како и секој ден: блузичка, сукња и чизми. Денес до душа и марама, пошо без неа ептен бев у црно, па морав да внесам јака боја :D
   
 17. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Фармерки и една мноооооооооогу дебела блуза и чизми и дебела јакна зашто беше мнооогу ладно и немав грам шминка епа сеа јбг прва смена у школо :D
   
 18. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Црни панталони, ролче и елече, шарпа и коланче и се разбира не бев боса - чизмички.

  Сега домче по пижами и си чекам да почни 1001 ноќ на топличко. Надвор пингвини во кома паѓаат :o камен ладно е - решив да не излегувам денес.
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Ролка, тренерки и патичиња ;)
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  само наместо лилавата блуза - пурпурна и црно џемперче! Ладно е луѓеееее :)