Што носите во моментов?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од isabella0312, 8 јули 2012.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  8.547
  Пол:
  Женски
  Фустанче, отворено пенџере и се луфтирам. :)
   
 2. whistle

  whistle Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  пижами :D
   
  На kat.v.d му/ѝ се допаѓа ова.
 3. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Тексас панталонки и мајчка на кратки ракави. :) розева :!: :lol:
   
 4. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  пижами..хихи..:D
   
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.638
  Допаѓања:
  19.388
  Пол:
  Женски
  тренерки и маичка
   
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Кратки панталони и бела маица :D
   
 7. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Жолто фустанче.
   
 8. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  9.084
  пижами
   
 9. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.778
  Пол:
  Женски
  Црни фармерски шорцеви и виолетова рамбовка..:D
   
 10. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Пижами. И многу ми е комотно. :D
   
 11. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.384
  Љиљакова тесна блузичка,фармерки,и одвај дишам ни климава не ми помага нема веза .........лето е
   
 12. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  бела мајчка и црни шорцеви :) и нашминкана сум, незнам зашо сабајле така ми дојде :rofl:
   
 13. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Црно фустанче.
   
 14. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Кратки тексас пантолончња и розева маичка :)
   
 15. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Розеви хеланки и бела маичка.
   
  На turist и bluegirl7 им се допаѓа ова.
 16. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  450
  пижами
   
 17. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  4.782
  Пол:
  Женски
  Фармерски кратки патолончиња и зелено маиче на прерамки :rofl:
   
 18. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Црно фустанче со бели линии цветови :D
   
 19. chocolate.chick

  chocolate.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  643
  Сива туника, розови хеланки и розови обетки :)
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Бела мајчка по прерамки и розеви памучни шорцеви :)