Што носите во моментов?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од isabella0312, 8 јули 2012.

 1. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Моментално сум по пижами :)
   
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.932
  Бела рамбовка и тексас шорцеви :lol: :$ :D
   
 3. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Во куси панталони и широка маица ѓоа рапер :P
   
 4. Butterfly77

  Butterfly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  По пижами сум :D
   
 5. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  9.808
  Пол:
  Женски
  Кратки тексас шорцеви и жолта рамбовка.
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  8.547
  Пол:
  Женски
  Пижамчиња. :wasntme:
   
 7. LovePeace

  LovePeace Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  37
  Тексас пантолончиња и шарена блуза со гол грб :D
   
 8. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Шорц и рамбовка
   
 9. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Куси панталончиња и рамбовка сива :)
   
 10. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  Kафеаво фустанче :)
   
 11. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  67
  Сиво памучно фустанче со розеви прерамки, кое воедно е и пижама.

  и полна улошка :D
   
  На renne му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Бела маица и бели бермуди. ;)
   
 13. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Winnie Pooh пижамчиња :wasntme:
   
 14. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  39
  портокалова испотена маичка :rofl: и куси тексас панталонки...не носам градник тоа мора да се констатира,денес решив да се ослободам.. :lol:
   
 15. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Фустанче. Вакво:
  [​IMG]
   
 16. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  кремаста суќна и црнка блузичка
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  8.547
  Пол:
  Женски
 18. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.091
  Пол:
  Женски
  Спортски црни шорцеви и маичка-дрес :)
   
 19. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  840
  Шорц и кратка маичка :$
   
 20. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  763
  Пол:
  Женски