Што носите во моментов?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од isabella0312, 8 јули 2012.

 1. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.778
  Пол:
  Женски
  Пижамки..:D
   
 2. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Пижамки :)
   
 3. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
  Жега ми е,ништо :rofl:
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  8.552
  Пол:
  Женски
  Слични пижамки. :D
  [​IMG]
   
 5. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.631
  Една долга светло жолта блуза и гаќи .
  :lol:
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  9.118
  Црни хеланки, маслинеста маица по кратки, дрн дуксер долг до под газ (машки), бели спорт чорапи и црни патики. 8)
   
 7. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Пижамии :D
   
 8. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Шорц и маичка
   
 9. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  159
  црни кратки панталончиеа и бела блуза :)
   
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  Шорц, маичка и појас за слабеење :D
   
 11. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  Плаво фустанче :)
   
 12. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Ваква слична спавача ... :lol: [​IMG]
   
 13. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Шорц и мајца.
   
 14. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  4.658
  Пол:
  Женски
  Фармерски кратки пантолончиња и светло плава блуза со бели риги... :) ;) :(
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Лесно и слабо фустан4е...
   
 16. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Кратки пантолончиња споени со горно блузиче без прерамки :)
   
 17. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Пижами
   
 18. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Пинк розеви шроцеви и бела рамбовка :)
   
 19. chocolate.chick

  chocolate.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  643
  Маичка и гаШТи.
   
 20. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  ПиЏамки :D