1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што открива хороскопскиот знак за вас ?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pepa12, 11 август 2011.

 1. Pepa12

  Pepa12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  16
  Пребарав по форумот и не најдов слична тема како оваа ако има слободно избришете ја :)

  Ова е се што открива хороскопскиот знак за вас :)

  Овен

  Овенот на некој начин е детски знак. Личностите родени во тој знак мораат да бидат први во се, не сакаат одбивања, но од нив бргу и се оправуваат. Многу се избувливи и имаат потреба да делуваат во склад со секоја идеја која што ќе им падне на памет. Освен тоа, Овните често се преокупирани со себе и тешко се концентрираат на друга личност.

  Бик

  Станува збор за многу трпеливи личности кои се многу сензуални и сакаат пријатни и убави опкружувања. Не им е проблем да почекаат за да видат како ќе се одвиваат работите. Личностите родени во знакот на Бик се лојални, стабилни и многу тврдоглави.

  Близнаци

  Интелектуален знак кој има постојана потреба да се забавува со своите мисли. Работат неколку работи истовремено. Тоа се одразува на нивниот љубовен живот и не им е непознато - истовремено да се во врска со повеќе личности. Сексуално се многу креативни и сакаат да пробаат нови работи.

  Рак

  Ракот е знак со многу заштитничка и чувствителна природа. Тој има постојана потреба за трајност и сигурност во љубовните врски. Сака да се грижи за личноста која му значи. Во сексот се многу нежни.

  Лав

  Личностите родени во знакот на Лав имаат изразено его и детско однесување. Имаат потреба да ја забавуваат околината и да бидат во центар на внимание. Постојано бараат пофални зборови за нивната умешност во креветот. Се работи за многу горди личности кои нема да останат во врска ако таа им штети на нивното его.

  Девица

  Девицата многу размислува и е многу пребирлива. Со неа владее Меркур, планетата на комуникацијата па затоа се многу вешти во остварување на добри меѓучовечки односи со околината. Овие личности се сексуално многу силни. Но, исто така, во врската им е важна сигурноста.

  Вага

  Личностите родени во знакот на Вага постојано се измачуваат со донесување на одлуки. Тоа најдобро се гледа во нивниот љубовен живот. Сепак, тоа е се шармантни и топли личности, а во сексуалноста повеќе сакаат грациозност отколку вулгарност.

  Скорпија

  Скорпијата е сексуален знак. Личностите кои му припаѓаат на овој знак се страстни и екстремни во се што се впуштаат. Најсреќни се кога се наоѓаат во сексуално исполнувачка љубовна врска. Скорпиите можат да бидат и многу посесивни и доминантни, но и емоционални. Многу добро внимаваат со кого се впуштаат во љубовен однос. Тоа е затоа што за се имаат високи стандарди.

  Стрелец

  Стрелците сакаат слобода и испробување на различни работи. Мажите кои му припаѓаат на овој знак долго остануваат сами. Стрелците во сексуалноста не сакаат ограничувања и сакаат да експериментираат.

  Јарец

  Јарецот во исто време е сензибилен и сериозен. Родените во овој знак најсреќни се во сигурни врски. Многу се упорни и не прифаќаат негативен одговор. Сепак, во врските се многу топли. Исто така јарците се склони кон постигнување успеси, ништо не може да им застане на патот.

  Водолија

  Од сите знаци на зодијак, Водолијата е најголем иноватор. Тоа се интелектуалци кои постојано бараат нов начин на ментално стимулирање. Личностите родени во тој знак често се занимаваат со наука. Сакаат партнер кој може да го следи нивниот истражувачки дух.

  Риби

  Рибите во врските се многу осетливи, но и возрасни. Сакаат сигурност, но склони се и кон препуштање на моментот. Личностите родени во знакот на Риби се нестабилни и не можат долго време да бидат на едно место. Ги краси извонредна способност за интуиција. Тоа најмногу им користи во сексуалноста затоа што можат да предвидат кој би требало да им биде следниот чекор.
   
  На Cinderfakinrella и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Прилично е точно. :) Патем девица сум. :tmi: х)
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.159
  Допаѓања:
  22.958
  Пол:
  Женски
  Водолија сум :D , делимично е точно |(
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Јарец

  Јарецот во исто време е сензибилен и сериозен. Родените во овој знак најсреќни се во сигурни врски. Многу се упорни и не прифаќаат негативен одговор. Сепак, во врските се многу топли. Исто така јарците се склони кон постигнување успеси, ништо не може да им застане на патот.


  Сето ова е точно :) :) заборави сакаме да сме лидери и сакаме да ни бидат задоволени сите потреби :D
   
 5. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Риби

  Рибите во врските се многу осетливи, но и возрасни. Сакаат сигурност, но склони се и кон препуштање на моментот. Личностите родени во знакот на Риби се нестабилни и не можат долго време да бидат на едно место. Ги краси извонредна способност за интуиција. Тоа најмногу им користи во сексуалноста затоа што можат да предвидат кој би требало да им биде следниот чекор.


  Taчноо :D :D
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Скорпија

  Скорпијата е сексуален знак. Личностите кои му припаѓаат на овој знак се страстни и екстремни во се што се впуштаат. Најсреќни се кога се наоѓаат во сексуално исполнувачка љубовна врска. Скорпиите можат да бидат и многу посесивни и доминантни, но и емоционални. Многу добро внимаваат со кого се впуштаат во љубовен однос. Тоа е затоа што за се имаат високи стандарди.


  Неможе да е поточно. Овој краток текст како мене да ме опишал, точно е се почнувајќи од сексот, па се до тоа дека често знам да бидам и многу емотивна.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  YES YES YES конечно да се сложам со нешто пишано за ЈАРЕЦ :D
   
 8. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Овен

  Овенот на некој начин е детски знак. Личностите родени во тој знак мораат да бидат први во се, не сакаат одбивања, но од нив бргу и се оправуваат. Многу се избувливи и имаат потреба да делуваат во склад со секоја идеја која што ќе им падне на памет. Освен тоа, Овните често се преокупирани со себе и тешко се концентрираат на друга личност.

  Колку е само ова точно :), дефинитивно погодено. Особено болдираното, мислам дека поточно не може да биде.
  Е она за први во се, на повеќе места го читам ама јас сум далеку од претерано амбициозна, ама затоа пак тешко прифаќам пораз и кога нема да успеам во нешто. Па може да се каже дека и тоа е отприлика точно.
   
 9. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Јарец

  Јарецот во исто време е сензибилен и сериозен. Родените во овој знак најсреќни се во сигурни врски. Многу се упорни и не прифаќаат негативен одговор. Сепак, во врските се многу топли. Исто така јарците се склони кон постигнување успеси, ништо не може да им застане на патот.

  Фала Богу нешто точно да биде пишано за јарец :)
   
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  точно е ова се соласувам :)
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  И мајка ми е девица и се вика Елена.

  Па поголемиот дел од текстот е точен. 70%
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.623
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  Риби

  Рибите во врските се многу осетливи, но и возрасни. Сакаат сигурност, но склони се и кон препуштање на моментот. Личностите родени во знакот на Риби се нестабилни и не можат долго време да бидат на едно место. Ги краси извонредна способност за интуиција. Тоа најмногу им користи во сексуалноста затоа што можат да предвидат кој би требало да им биде следниот чекор.[/quote]

  Само за интиуцијата ми е погодено...таа ми е многу добро развиена :)
   
 13. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
 14. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Девица

  Девицата многу размислува и е многу пребирлива. Со неа владее Меркур, планетата на комуникацијата па затоа се многу вешти во остварување на добри меѓучовечки односи со околината. Овие личности се сексуално многу силни. Но, исто така, во врската им е важна сигурноста.

  Колку е само точно ! Апсолутно! 8)
   
 15. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Лав
  Личностите родени во знакот на Лав имаат изразено его и детско однесување. Имаат потреба да ја забавуваат околината и да бидат во центар на внимание. Постојано бараат пофални зборови за нивната умешност во креветот. Се работи за многу горди личности кои нема да останат во врска ако таа им штети на нивното его.
  Речиси се е точно. :lol:
   
 16. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  така некако...
   
 17. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Девица

  Девицата многу размислува и е многу пребирлива. Со неа владее Меркур, планетата на комуникацијата па затоа се многу вешти во остварување на добри меѓучовечки односи со околината. Овие личности се сексуално многу силни. Но, исто така, во врската им е важна сигурноста.
   
 18. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  :lol:
   
 19. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Близнаци

  Интелектуален знак кој има постојана потреба да се забавува со своите мисли. Работат неколку работи истовремено. Тоа се одразува на нивниот љубовен живот и не им е непознато - истовремено да се во врска со повеќе личности. Сексуално се многу креативни и сакаат да пробаат нови работи.
   
 20. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки

  Ами да.
  да бе, па што.
  ;)