1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планирате да носите за дочекот на Нова Година?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lovely, 5 декември 2009.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас имам некои идеи во глава, но сеуште не ми се реализирани. Најбитни ми се виолетовите чизми.
  Кој сака може и слики да стави... И јас ке ставам само да најдам на нет нешто слично како тоа што го сакам...
   
 2. lili5

  lili5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  jas nemam ideja dajte predlozi! :)
   
 3. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  јас секоја година носам фустанчиња ама ми е смачено еднач го купвам и нема каде да го ставам за друг пат оваа година сакам пантолони со некоја кошула ако имате таква некоја идеја ке биде добредојдена :)
   
 4. Marija8

  Marija8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  >>>*I jas sekoja godina nekoe fustance....e pa za ovaa imam si zamisleno edna kombinacija fustance zar crveno no bi mozelo da se nosi i na poveke veceri a ne samo za nova godina :D vo takvo nesto bi se osekala po raspolozeno i pozitivna super raspolozenie :)
   
 5. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  sakam da sum vo crno kuso elegantno fustance so dekolte a moze i gol grb,po moznost da e plishano! :)

  iii sakam crni visoki cizmi ama onie sea so se vo trend ultra visokite so visoki shtikli, i crni corapi :lol:

  a kosata sakam da ja napravam a la MERLIN MONRO :lol:

  DA VIDIME SO KE IZLEZE OD SETO TOA...... :mrgreen:
   
  На ivanaaleksic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  DOLL od ova sto go kazuvas ke izleze MERLIN MONRO-na bitolski nacin...
  Uste ako si plavusa (kako mene :lol: ) ke bide ULTRA SEXY!!!
  Pustaj i slika! ;)
   
 7. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  srcka plavusha sum !!!!

  da vidime so ke ispadne od planot za nova godina pa pustam slika :lol: :lol: :lol:


  Pozdravcee mnoguuuu
   
 8. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Planiram da se oblecam vo crno kratko fustance i beli visoki cizmi :mrgreen:
   
 9. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  zenski jas sekoja godina odam vo kafana i se doteruvam normalno sakam da izlgedam najubavo kako i sekoj e sega imam edna dilema kako sto pisav pogore sakam pantoloni ama ne znam dali ke izlgeda ubavo vo pantoloni sto mislite vie ??? oti smaceno mi e od fustancinja a sepak sakam da izgledam ubavo elegantno sto mislite a inaku sakam da sijam pantoloni od saten so elece
   
  На Glorcheto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  soledad јас мислам дека преубаво ќе изгледаш, јас многу сакам панталони и елече - многу елегантно делува или можеш паналони со кошулче некое интересно.

  Иначе јас мислам да облечам некое фустанче, ако не најдам низ градот најверојатно ќе си сошијам некое црно и со црни штикли - јас многу не се замарам со нова година, па ќе гледам да можам да си го искористам фустанчето и за излегување на вечер :lol: Сакам нешто вакво
  [​IMG]
   
  На Saska023 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  облеката не е многу битна.сепак располозението е најважно.ОК не викам дека не треба да се облечиме убаво ама сепак не е битно дали е фустанче или панталони.јас планирам да носам панталони црни (крепсатен) и кошулка црна со бели ракавчиња и чизмички онака високи.сепак убаво ќе се чувствувам и мислам дека е елегантно.зар не :?:
   
 12. Inna

  Inna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Devojki jas si kupiv teget stikli,ama nigde ne mozam da si najdam ubavo teget fustance:((( sakam da e pamucno,pripieno za teloto, moze da e so dolgi rakavi,ama da ima dekolte ili pak otvoren grb...ama pa nema nigde takvo:worried: ako najdete slucajno nesto takvo ili slicno izvestete me odma:DDD
   
 13. praski4ka

  praski4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  42
  Jas ke ti dadam teget fustan4e,t.e ko tunika balonka neso e,ama ima dlaboko dekolte,ednas e samo oble4eno,lani za nova godina,so crveni kratki 4izmi hahahaha mozes ti teget stiklite da gi oble4es so crveno fustan4e i teget tasna...Inaku sto mislite za toa za nova,g da se nosat salonki,a ne 4izmi???Jas ke oble4am ili salvari i mai4ka,ili pak nekoja tunika,nesto ubavo i fensi,no ne mnogu sve4eno,nesakam svila i saten,epten ki4 mi izgleda,nikogas nemam takvo nesto oble4eno,a sepak postojano kade i da se pojavam dobivam komplimenti od bliskite,a onie drugite devojki,normalno me gledaat ostro,ljubomorno...Kazete sto mislite za salonkite,imam videno edni vo dora 10ka tenka stikla,tapi napred(normalno), crni lakovani so maaaaala cirkonska masni4ka od nadvoresnata strana,prekrasni se!
   
 14. Jezebel

  Jezebel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  lugje, aj kazete sto da pravime nie sto sme slabi i sto imame mali gradi, a sakame da izgledame ubavo i sexy..... :(
  plus toa, niska sum..... ;(
  probav skoro se vo gradov, nikako da si najdam nesto sto ke mi stoi ubavo....
  se rastaziv i se razocarav....
  molam za pomos i predlozi.....
  odnapred blagodaram
   
 15. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Драга Jezebel не треба да имаш големи гради за да изгледаш секси и привлечна. Едноставно најди си нешто во кое што ти ќе се чувствуваш добро и секси и со помош на шминка и некои аксесоари ќе изгледаш прекрасно. Немој да се разочаруваш затоа што немаш гради, што треба да направиме ние со мали гради, да не излегуваме од дома. Ако си ниска стави си повисоки штикли и решен проблем :lol: :lol: :lol: Само треба повеќе самодоверба и се ќе биде супер. Поздравче
   
 16. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Jezabel moram da ti kazam deka imam drugarka koja voopsto nema gradi i toa za nejze voopsto ne e problem. Koga taa ke gi pogodi detalite vo oblekuvanjeto, na gradite voopsto nema da ti tekne da poglednis ednostavno dokolku nosuis dekoltirana maicka ili fustance stavi nekoi vpecatlivi obetki ili vpecatlivo lance (no dvete nikako zaedno mnogu e napadno) i stavi si svetki pod slepoocnicite (na jabolknicite) i veruvaj na nikoj nema da mu tekne u gradi da ti zirka. A za visocinata barem sega se vo moda cizmi so platforma najdi epten visoki i eeehhheee si porasnala :D pozzz se nadevam barem malku ti pomognav
   
 17. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Сеуште не знам но ќе носам или фустанче или кошула со дебел ремен со ластик, бидејќи гледам дека се во мода, нешто вака: [​IMG]
   
 18. Inna

  Inna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  fala praskicka:D bas ke probam kako ke mi stojat stiklite so crveno fustancee:D
   
 19. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
 20. natali25

  natali25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  23

  Te moooolam najmnooogu ako najdes nesto vakvo kade i da e vo koj grad da e...da mi pises...premnogu mi se dopadna ...ili pak ke sies???i mislis li deka vakvo slicno materijalce moze da se najde a da ne bide prozirno...ako ima nekoj sto bi mozel na ovie prasanja da odgovori pisete mi...poz do siteee:)