1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планирате да носите за дочекот на Нова Година?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lovely, 5 декември 2009.

  1. Snezna-Kralica

    Snezna-Kralica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    ЦАКИИ мене највеќе ми се допаѓа првото моделче, инаку јас сеуште незнам каде ќе славам нг а не па што да носам
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Црни панталони со незабележливи сребрени нишки,со сиво палтенце со светло сиви точки,кратко,интересно со три четврти ракави,широчки и интересно закопчување на косо,копчето му доаѓа под крагњата од внатрешната страна и округла романтично набрана крагњичка,не е баш палтенце,као блузича доаѓа,од креп сатен.Под него маичка,едноставна со дискретен штрас и црни,лаковани салонки,лакован плик.
    Од додатоци,обетки со циркони,тенка белегзија,шнола со многу циркони,впечатлива,не многу голема во вид на ѕвезда.
     
  3. AnniBejb

    AnniBejb Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Вака јас сум 7 одделение и оваа година заедно со моите другари од мојата генерација ќе славиме заедно..Незнам што да носам Малце сум слабичка дали имате претстава што да си купам?
    Нешто како за мои години и плус сакам да бидам најубава :)
    Фала ви однапред ;)
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    srcka ako si od kavadarci denes otvaraa eden butik vnatre robata e top ima prekrasni TEGET fustancinja jas si kupiv nesto kako maicka balonka aj ce go sliknam i ce ti go pokazam. Pa ako so od ovoj region mozes da proveres:))
     
  5. Inna

    Inna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    mila od skopje sum:(((( ajde te molam slikaj go i cekam sliki:)) inace i mene mi bese takov planot nesto ko maicka, fustance ko balonce ama tuka nema nisto priblizno na toa:worried::(
     
  6. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    A ti da mi dojdes na gosti pa da si najdes tuka nesto, stom u celo sk nema :D
     
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па не сум сигурна, може фармерки и некоја убава блуза, или пак фустанче, не сум разгледувала.
     
  8. Lara

    Lara Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Хмм.. За нова Година СеуШте сум во Размислување .. Но мислам т.е. планирам да си купам некое убаво фустанчче Што го видов пред некое време во Calliope ! Ќе ми одговара на Високите Чизми надколена Што си ги Купив пред некој ден ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • 28252.gif
      28252.gif
      Големина на фајлот:
      362,4 KB
      Прегледи:
      563
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    inna eve vaka izgleda bluzickata a ima i drugi slicni modeli
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 003.jpg
      Picture 003.jpg
      Големина на фајлот:
      246,9 KB
      Прегледи:
      561
    • Picture 004.jpg
      Picture 004.jpg
      Големина на фајлот:
      246,2 KB
      Прегледи:
      560
    • Picture 006.jpg
      Picture 006.jpg
      Големина на фајлот:
      196,5 KB
      Прегледи:
      560
  10. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Во домашна атмосфера ке сум со 15-20 другари и другарки...супер друштво и ке биде супер забава а за облеката и не се многу многу мислам....ама сепак ке бидам sexy ;)
     
    На Glorcheto му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    потполно се сложувам со тебе..најважното за н.г е да си со добро друштво и најважното од се е да се чуствуваш убаво во тоа што ке си облечен...јас на пример до сега се што сум си купувала за н.г после тоа никогаш го немав облечено..затоа последните 2 години не се замарам...битно е да има пиенје, добри мажи ;) добра музика и весело друштво...Нели?
     
  12. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    konecno nekoj da se soglasi so mene ;) se nadevam ne se mnogu malku onie so vakvo mislenje.iskreno mrazam licnosti koisto 2 meseci se spremaat za toj den.najbitno e da uzivas i sepak toa e samo 1 den (no moze da se pameti). :) ;)
     
  13. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Abe i jas ne gi opravduvam onie sto po dva meseci planiraat sto ce nosat na koj flizer da odat ama sepak treba da se obrna vnimanie sto se nosi. Na primer jas licno sekogas gledam da sum ubavo oblecena ama sepak toa sto ce go kupam za docekot gledam pak da mozam da si go nosam i ponataka a ne kako nekoi sto kupuvaat neznam kakvi fustani sto mozes edinstveno na svadba pak da go oblecis.Taka da se slozuvam so vas drustvoto e sepak klucen faktor. :)
     
  14. Inna

    Inna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    lele preubava e:DDD bas mi se dopadna:)
     
  15. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    Накит за Нова година

    zenski za nova godina kupiv crno tesno fustance i visoki stikli. tie imaat nekoi srebreni detali. kakov nakit da zemam da ja osvezam crnata kombinacija, dali srebren ili nesto kontra da go osvezi? pozzzz mwaaa
     
  16. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    lele preubava e:DDD bas mi se dopadna:)[/quo
    Nemozam da se nacudam kako vo sk moze da nema nesto slicno vakvo koga polovina od buticite od kavadarci od sk kupuvaat na golemo. :D
     
  17. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Srebreni mengjusi i prstence belegzija bi bile dovolno pristojno i diskretno. I iskreno taa kombinacija izgleda navistina elegantno pa nemoras da saras so drugi boi i nijansi dovolni se srebreni mengjusi. ;) sepak tvoj izbor
     
  18. praski4ka

    praski4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    42
    Nisto,i veruvaj,ODLI4NO ke ti stoi,dodadi tasna i lance vo teget boja,i ke bides najorginalna taa ve4er.Pozz
     
  19. Inna

    Inna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Si najdov denes konecnooooo nesto sto mi odgovara:D ubavo fustance,pamucno i e sivo i bas mi odgovara so stiklite i da vi kazam sum PRESREKNA:DD
     
  20. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Женски јас имам едно црно фустанче,кратко е, со рамки, големо деколте и гол грб и екстра кусо :D само се мислам дали да го облекувам воопшто...Не сакам многу свечени работи за Нова година а ова така изгледа...Не знам со кој ум го купив :D Најмногу се мислам за тоа што е многу разголено...Нема да можам ни градник да ставам... :?: И не знам што да праваааам... :roll: :roll: :roll: