1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планирате да носите за дочекот на Нова Година?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lovely, 5 декември 2009.

  1. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    најважно е да ви биде удобно. и јас секоја година носам фустанче и секоја година се враќам дома смрзната :D :D :D за оваа година би сакала скајни пантолони бела кошула и озгора црно скајно елече или корсет со марама,можда ке излезе нешто :D :D :roll: :roll: :roll:
     
  2. eka

    eka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    такво како сто барас имасе во кара доле и бесе 1200 ден дали усте го има незнам позз
     
  3. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    jas ke nosam fustance.vcera si go kupiv i mnogu e top:)))
     
  4. natali25

    natali25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    ajde sea pomos i za mene....mnogu sakam fustance crno ali gore preseceno kako top kratkicko i nekoj materjal sto stoi pripieno uz telo.....crno po moznost :D ....ajde sea site setame pa ako nekoj zabelezi nesto vakvo neka pise....ili pisete mi nekoe dobro butikce za fustancinja, ama ne onakvi ljostavi sveceni, tuku pamucni , za sekoj den ili i neka e nesto ointeresno za navecer ama da ne e svecenoooo!!! :D jas nikogas ne sum nosela fustancinja pa kako izgubena sum neznam kaj da baram...pozdravceee do site
     
  5. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    kako ke odgovara poveke ova tunicevo so crni helanki i ili so srebrenosivi. aj ako nekoj ima zamisla neka mi kaze jas nemozam da se odlucam :o veke dosadna sum si samata na sebe :D pozz
     
  6. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    sekopat najgolema dilema ... Planiram nekoja slatka tunika ili fustance po moznost ednobojno bez efekt na nakitena elka + nekoj vpecatliv nakit ...
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Jas navistina ja poddrzuvam STRANGEWOMAN!Zosto tolku akanje od zemja za edna vecer?Neli sekogas treba da bideme ubavo obleceni,a ne samo za nova godina.i jas sekogas kupuvam po nesto ama sekogas gledam da bide prakticno i udobno,da mozam da uzivam vo nego,a ne da stojam kako kukla vo izlog i da se palsam da ne mi si vidi nesto ili da ne go unistam so pijalok i slicno.sepak dobroto drustvo ke ja zanemari oblekata,taa e samo za prviot vpecatok,a potoa se izleguva od centar!!!!!!!!!
     
  8. Inna

    Inna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    kako ke odgovara poveke ova tunicevo so crni helanki i ili so srebrenosivi. aj ako nekoj ima zamisla neka mi kaze jas nemozam da se odlucam :o veke dosadna sum si samata na sebe :D pozz[/quote]
    srebenosivi definitivno:))) zasto so crno mng ke go zatrvoris,plus tegetot e dovolno temna boja sama za sebe i treba so nesto da ja osvezis;) pozz
     
  9. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Јас си купив тексасно фустанче, но не сум баш задоволна со тоа, не беше како што си замислував. Но сепак чизмичките ми се топ...
     
  10. makica

    makica Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    sekoja godina odam oblecena vo crno(nikogas ne e out i nema promasuvanje) se mislev podolgo vreme so ogled na toa deka ke slavam vo kafic povtorno istata varijanta crn koktel fustan,dobro isfenirana kosa i se razbira visoki crni potpetici sekoja godina isto no....pozdrav
     
  11. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    draga peperutka preubavo e fustancevo, ao od koj butik go kupi ako ne e tajna, se zaljubiv!!!!jas sum za crni helanki btw :P
     
  12. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    lence od kavadarci do alfredo kafeterijata otvorija butik nov samo za zeni izborot e prekrasen a i ne e skapo. pozz
     
  13. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    STETA, VEKE KUPIV CRNI KRATKI PANTALONI I KORSET CRN SO SREBRENA TANTELA, ZAEDNO SO SREBRENI CIZMI INAKU TOP BESE FUSTANCEVO, A JAS KAKO STO OBOZAVAM TAKA NESO KRATKO UFFF AJ ODGODINA ZDRAVJE
    POZZ DO SITE I DA SI POMINETE TOP ZA NOVA GOD
    POZZ
     
  14. Verver

    Verver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    nikogas ne svetkam za docekot, ne se cuvstvuvam ubavo taka...si kupiv kosula so golem remen (kako onaa belata na edna slika pogore,samo ne e ednobojna), bas e sekojdnevna, vo pastelni boi lila,teget sivo. ke ja kombiniram so crni helanki ili eventualno elegantni pantaloni nesto nakit i toa ke e toa odprilika
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Verver kaj ja kupi ako ne e tajna i dali imase bela??kako na slikata????i skapa li e???:D pozzzzzzz
     
  16. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    toa poslednoto mene mi se sviga,samo na modelot ne i stoi nogu ;) ama toa e super spored mene
     
  17. mimaa

    mimaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    jas ovaa godina odbrav bluzon so kozeni helanki i crni 4izmi...se razbira i acssesories samo se mislam se uste kakva da mi bide flizurata...:worried:
     
  18. mimaa

    mimaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    eve jas eden predlog ke dadam mozete da oble4ete helanki kozeni ili pak helanki imitacija na farmerki i kosula ama od tii dolgite kosuli so kais sega so se na moda so tri4etvrt rakavi ubavi 4izmi nakit frizura mislam deka dobro bi stoela kadrava...pozz devojki
     
  19. martu6ka

    martu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Jas ke nosam crno svileno fustan4e liljakov kolan liljakovi rakavi i liljakovi 4izmi4ki
     

    Прикачени фајлови:

    На Glorcheto му/ѝ се допаѓа ова.
  20. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    supeeer siiiii :D

    top kombinacija :)


    jas veke si kupiv crven fustan :mrgreen: