1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планирате да си купите?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од levely, 18 октомври 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  се мислев дали да ја отворам темата оти ми изгледаше некако слична со онаа за што собирате пари но сепак мислам дека немаат и баш некој допирна точка :lol:

  Насловот кажува се.... со што планирате да го збогатите вашиот плакар оваа сезона ? :) еве да почнам

  [​IMG]
  вакви планирам да си купам за кога ќе биде врнежливо

  [​IMG]
  Некои вакви за суво време :lol: (не мора угг)

  [​IMG]
  и за крај некое интересно џемперче

  ако темата не поттикнува дискусија слободно клуч :)
   
 2. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.053
  Допаѓања:
  85.164
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На whit3.cat91 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  :wasntme: :inlove: :$ Планирам,не дека ќе купам. ;(
  [​IMG]
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  [​IMG]

  Панталоните.
  Ајде бидете мои, бидете мои. :wasntme:
   
  На Tumblr и pamelche им се допаѓа ова.
 7. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
 8. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Едни убави тиркизни 20 сантиметри високи штикли! :)
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Планирам да купам некое ново интересно џемперче, некоја убава зимска капа и ракавици :)
  Ајде, ајде, ќе купам.
   
 10. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Планирам а и ќе си купам (најверојатно утре :rofl: ) ново дебелко капутче, некое убаво џемперче, а може и две и шал. :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  охforki
  од тие шарените цемперчиња и хеланки
  лила маслинести и сиви хеланки
  2/3 пара пантаони
  бордо и бел џемпер
  кафеава ташна....ама ја додека соберам пари за се ќе стигне пролет.
   
 12. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.097
  Допаѓања:
  8.146
  Чизми
  пудра
  сенка
  руменило
  прслук
  хулахопки
  капче
  шалче
  фармерки
  бела кошула

  Уште пари да најдам, ќе биди супер. :rofl:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  223
  Kапа
  Ракавици
  Прслук
  Хулахопки
  Шал
  Фармерки
  Пудра
  Tуш за очи
  Сенка за очи
  Чизми
  Штикли
  Џемпер подебел
  Капут
  Фустан за Нова Година
  Фустан за втората вечер
  Фустан за Стара Нова Година
  Фигаро за коса
  Само Дедо Мраз да го дочекам да дојде по брза пратка со вреќа парички и се ќе биде добро.. :D
   
  На crazylady и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Чизми ,кафеави со крзно и врвки.
  Фустан ,по можност црн.
  Фармерки со висок струк.
  Гел за туширање.
  Црна кошула.
  Дебела ватирана дуксерка.
  Некои нежни , женствени пинк ракавици.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Црни фармерки,подлога Јанг дерм,Ајрон Мејден маица,боди,кожни ракавици,конверс старки,војнички(маскирни) панталони,креон што убаво црни,електрична гитара...

  Ехеее...долга е мојата листа. :rofl:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Јас тоа што планирам, верувам дека никогаш нема да стигнам да си го купам. :(

  Ајде да почнам со тоа што ми е сега најново на список, за тие другите желби и честитки, очекувам кладилницата за роденден да ме почасти. :D

  - Пеплум блуза/фустан
  - ако земам блуза, ќе ми треба и сукња, а јас не носам. :(
  - камена пудра
  - маскара
  - 2 кармини (еден nude, друг црвен каков што ќе ми биде мерак да го носам :devil: )
  - капа
  - чизми на штикла (again)
  - течна пудра

  Остај тоа што очекувам јануари да земам 3-4 книги, од каде Цветоооо, од кадееее. :devil:
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Капа
  Капут
  Џемпер-црн
  Преса за коса
  Ракавици
  Шал или марама
   
 18. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.860
  Допаѓања:
  11.587
  Апарат, рачен часовник, војничка кошула и панталони.
  Засега тоа. :D
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Кафеави чизми со крзно ,по можност да не се на многу висока потпетица.
  Фармерки со виок струк и со врзување од назад како корсет.
  Црна кошула.
  Топлинки за уши (црни или кафеави).
  Дебели тренерки.
   
 20. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  - Камена пудра (незнам само каква)
  - Палета сенки на Сефора, од ebay
  - Црна, тесна сукња
  - Бела блузичка со долги ракави
  И многу други работи. :)