1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планирате за викендот и како го поминавте?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Pain, 17 март 2010.

  1. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Мислам дека е јасно шо треба како да пишиме тука, значи секоја девојка шо сака да си кажи шо има во план за викендот, а после тоа како си поминавте т.е. како помина планираното :)

    Еве прва јас да почнам, планирам петок да појдам кај дечко ми и да останам таму до недела, а во недела тој со мене да дојди кај мене. Што ќе правиме вечерите излегваме, а дента шетаме, спиеме и готвиме заедно :) ..... и мн нормално пошо одамна не се имаме видено, ќе падни нешо :lol: .
    па што планирате вие девојки? :)
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    И јас бев кај дечко ми, во петокот имавме movie-night , гледавме филмчиња и јадевме пуканки, па некаде околу 23часот ни се припи, испивме по три пијачки во домашна атмосфера и си лгнавме, остатокот од вечерта не го кажувам затоа што форумов не е 18+ :D
    Во саботата он замина на работа , јас бев на кафе со другарка а попладнето дојде еден негов колега и другар на гости, па така фино си се начукавме, супер си поминавме.
    Во неделата јас шетав малку низ град, па купив гиро од Гироманија и отидов да го разбудам, си се гушкавме малку и ај сиктер по дома, а дома се знае што се прави- одма на Фемина :D
     
    На Dannyella му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Викенодов и јас и дечко ми планираме да имаме Movie Night со пица и филмче, а во сабота сме на Роденден :!:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не планирам ништо посебно. Можда ќе појдам до Струга сабота, ама само ако е убаво времето.
     
  5. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Викендов ќе се дружам со книгите, во понеделник има два колоквиуми, а во вторник, среда и четврток по еден. Можеби да излезам лежерно на некое кафе, ама затоа наредниот викенд ќе надокнадам и за овој :D
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ејјј и ваква тема имало :D
    Па, убаво си поминав викендот, и ништо не планирам за наредниов :D
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    План за викендов:
    - да стигнам дома
    - да се изгушкам со домашните и комшичните
    - да престанам да кивам
    - да се начукам ко прасе, зашто за ко свиња немам услови
    - да се кршам со јајца
    - да се кршам со јајца
    - да се кршам со јајца
    - ^ додека не победам :muscle:
    - да се заљубам :inlove:
    - да се омажам.

    Стеј тјун за вести од земјата и светот, како си го поминаВ викендот.
    :hai:
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  8. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    - Утре излет на убаво место во нашиот си град, со многу многу другарки
    - Сабота резервирана за шарање јајца, оваа година решив да ги направам најубави, а вечерта во црква па во некое диско до сабајле :)
    - Недела кршење со јајца, семеен ручек, на гости кај најблиските, а после ---> некаде :)
    - Понеделник, сеуште ништо во план, ама ке испадне нешто интересно сигурна сум.

    Убав викен на сите :)
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Викендов планирам со уште две другарки ќе одиме кај третата дома да спиеме кај неа цел викенд, бидејќи ќе биде сама. Така што планирам викендов да си поминам најубаво. :)
     
  10. s.u.n.s.h.i.n.e

    s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    32
    Велигденскиот викенд истеравме ИВКОВА СЛАВА по разни кафичи :D :lol: Овој викенд ќе одмараме.
     
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Петок ми е во план да отидам на час по пилатес(ослободување од стрес и негативна енергија)
    а за викендот... здравје ке видиме што ке се случи :)
     
  12. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Мислев дека ке шетнам вчера, зш сабота беше, али ништо планот ми пропадна па и времето не чинеше и се чекаше "судниот" ни ден :rofl: али ништо ни од тоа |( и така да го преседав цел ден а денес ништо повеке од вчера сосем исто :@
     
  13. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Вчера и завчера се изнашетав се чувствував ко лето да е, ама денеска ми се поремети времево, ова дождов не се отажува :|
     
  14. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Утре ваљда со другарки, а во недела за јагодина :P
     
  15. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    пак во истото кафуле ко вечерва ќе си си седам и утре вечер, барем се надевам дека ќе си поминам поубаво утре вечер отколку денес , ама ќе видиме :)
     
  16. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Викендот што измина ми беше многу убав бев гостинка кај прва братучетка беа гости брат и и снааи со малата внука правевме заеднички ручек шетавме вечерта пиевме бело вино и наздравувавме до оро ја дотеравме супер ми беше,а да имавме и повод на братучетками и беше роденден.Два дена исполнети срекни со најблиските.Домашна и пријатна атмосфера.
     
  17. lady-17

    lady-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Mmm najubvao si pominav ovoj vikend i petokot i sabotta bevme kaj edna drugarka pievme so mojot partner i nejziniot i potoa otidovme vo kafic :))
     
  18. myst

    myst Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    36
    Дома со домашни обрски. По незнам кој пат е вака. Здодевно. Како стара баба од 60 год. Се надевам наскоро ќе се смени...ми треба промена и акција :D Излегување во град, дотерување, вечера со мажот, посветување време само на нас двајца.
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Имав некои планови, ама сите пропаднаа во вода... поточно во вирчињата што ги има низ улициве. Викендов и не ми беше нешто многу активен, поголемиот дел го поминав дома под ќебе со шолја чај.
     
  20. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Викендов не ми беше испланиран , ама многу добро помина. :)