1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планирате за викендот и како го поминавте?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Pain, 17 март 2010.

 1. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Мислам дека е јасно шо треба како да пишиме тука, значи секоја девојка шо сака да си кажи шо има во план за викендот, а после тоа како си поминавте т.е. како помина планираното :)

  Еве прва јас да почнам, планирам петок да појдам кај дечко ми и да останам таму до недела, а во недела тој со мене да дојди кај мене. Што ќе правиме вечерите излегваме, а дента шетаме, спиеме и готвиме заедно :) ..... и мн нормално пошо одамна не се имаме видено, ќе падни нешо :lol: .
  па што планирате вие девојки? :)
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  И јас бев кај дечко ми, во петокот имавме movie-night , гледавме филмчиња и јадевме пуканки, па некаде околу 23часот ни се припи, испивме по три пијачки во домашна атмосфера и си лгнавме, остатокот од вечерта не го кажувам затоа што форумов не е 18+ :D
  Во саботата он замина на работа , јас бев на кафе со другарка а попладнето дојде еден негов колега и другар на гости, па така фино си се начукавме, супер си поминавме.
  Во неделата јас шетав малку низ град, па купив гиро од Гироманија и отидов да го разбудам, си се гушкавме малку и ај сиктер по дома, а дома се знае што се прави- одма на Фемина :D
   
  На Dannyella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Викенодов и јас и дечко ми планираме да имаме Movie Night со пица и филмче, а во сабота сме на Роденден :!:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не планирам ништо посебно. Можда ќе појдам до Струга сабота, ама само ако е убаво времето.
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Викендов ќе се дружам со книгите, во понеделник има два колоквиуми, а во вторник, среда и четврток по еден. Можеби да излезам лежерно на некое кафе, ама затоа наредниот викенд ќе надокнадам и за овој :D
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Ејјј и ваква тема имало :D
  Па, убаво си поминав викендот, и ништо не планирам за наредниов :D
   
 7. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  План за викендов:
  - да стигнам дома
  - да се изгушкам со домашните и комшичните
  - да престанам да кивам
  - да се начукам ко прасе, зашто за ко свиња немам услови
  - да се кршам со јајца
  - да се кршам со јајца
  - да се кршам со јајца
  - ^ додека не победам :muscle:
  - да се заљубам :inlove:
  - да се омажам.

  Стеј тјун за вести од земјата и светот, како си го поминаВ викендот.
  :hai:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 8. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  197
  - Утре излет на убаво место во нашиот си град, со многу многу другарки
  - Сабота резервирана за шарање јајца, оваа година решив да ги направам најубави, а вечерта во црква па во некое диско до сабајле :)
  - Недела кршење со јајца, семеен ручек, на гости кај најблиските, а после ---> некаде :)
  - Понеделник, сеуште ништо во план, ама ке испадне нешто интересно сигурна сум.

  Убав викен на сите :)
   
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Викендов планирам со уште две другарки ќе одиме кај третата дома да спиеме кај неа цел викенд, бидејќи ќе биде сама. Така што планирам викендов да си поминам најубаво. :)
   
 10. s.u.n.s.h.i.n.e

  s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  32
  Велигденскиот викенд истеравме ИВКОВА СЛАВА по разни кафичи :D :lol: Овој викенд ќе одмараме.
   
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Петок ми е во план да отидам на час по пилатес(ослободување од стрес и негативна енергија)
  а за викендот... здравје ке видиме што ке се случи :)
   
 12. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Мислев дека ке шетнам вчера, зш сабота беше, али ништо планот ми пропадна па и времето не чинеше и се чекаше "судниот" ни ден :rofl: али ништо ни од тоа |( и така да го преседав цел ден а денес ништо повеке од вчера сосем исто :@
   
 13. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Вчера и завчера се изнашетав се чувствував ко лето да е, ама денеска ми се поремети времево, ова дождов не се отажува :|
   
 14. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Утре ваљда со другарки, а во недела за јагодина :P
   
 15. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  пак во истото кафуле ко вечерва ќе си си седам и утре вечер, барем се надевам дека ќе си поминам поубаво утре вечер отколку денес , ама ќе видиме :)
   
 16. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Викендот што измина ми беше многу убав бев гостинка кај прва братучетка беа гости брат и и снааи со малата внука правевме заеднички ручек шетавме вечерта пиевме бело вино и наздравувавме до оро ја дотеравме супер ми беше,а да имавме и повод на братучетками и беше роденден.Два дена исполнети срекни со најблиските.Домашна и пријатна атмосфера.
   
 17. lady-17

  lady-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Mmm najubvao si pominav ovoj vikend i petokot i sabotta bevme kaj edna drugarka pievme so mojot partner i nejziniot i potoa otidovme vo kafic :))
   
 18. myst

  myst Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  36
  Дома со домашни обрски. По незнам кој пат е вака. Здодевно. Како стара баба од 60 год. Се надевам наскоро ќе се смени...ми треба промена и акција :D Излегување во град, дотерување, вечера со мажот, посветување време само на нас двајца.
   
 19. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Имав некои планови, ама сите пропаднаа во вода... поточно во вирчињата што ги има низ улициве. Викендов и не ми беше нешто многу активен, поголемиот дел го поминав дома под ќебе со шолја чај.
   
 20. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Викендов не ми беше испланиран , ама многу добро помина. :)