1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планира во моментов со мене?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tammie, 25 март 2011.

  1. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    Е па вака.. дечкото за кој подоле ке пишувам имаше девојка со која идеа 3 месеци , но раскинаа. Тој сакаше да се мува со мене за нова година ама јас нејкев(имав дечко тогаш) и он се смува со друга... нее битно ова толку. После нова година јас раскинав со мојот дечко и се смував со него после еден месец, не се допишувавме или слушавме на телефон ама кога и да се видевме се мувавме.. арно ама бившата уште го сака и цело време нешо му се пушта ама он не ја рецка, денес имаше настап и коа ме гушна ми рече пази миа е позади(миа му е бившата) а утре договорени сме да одам кај него? Коа го прашав другар му дали нешо праел со бившата додека дојдам ми рекоа не. Зашто нејке ништо пред бившата да праиме?која му е целта? коа го прашувам дали ја сака уште вика не бе ја едвај ја издржав три месеци .. помош
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    што планира во моментов со мене?

    Девојко, ти си му само занимација на дечково. Батали го.
    И како може да не е битно тоа што се смувал со друга на Нова Година откако не можел да е смува со тебе ? Значи не му било битно со која ќе е, битно му било да си најде занимација таа вечер.
    Плус, не се слушате, ниту допишувате, туку кога ќе се видите ќе се смувате, така? Е па навистина добро те искористува дечково. А утре ако решиш да отидеш кај него, верувај дека ќе проба нешто повеќе од бакнување и лигавење.

    Имаш само 15 години, а вака си тргнала ? :x Присобери се малку, не дозволувај му да те има кога ќе си посака.
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    што планира во моментов со мене?

    абе и ја мислев така дека користи само ама моја најдобра другарка и на него му е и нешо и викал дека ме сака едно друго... иначе утре идам кај него нема да му ДАДАМ да ме чепне! а и плус нема да бидеме сами така да .. добро е, како и да е фала ке размислам за ова што ми го кажа :)
     
  4. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    што планира во моментов со мене?

    Гледаш дека не му било битно за Нова со која ќе биде, туку само барал некоја. Ти си му сигурно исто така, уште една играчка додека не си најде нова. Малце грубо може напишав, но така е. Дечково не ја мисли за озбилно работата, а ако ти бараш нешто озбилно тргни се од овој. Само можеш повредена да си останеш.
    И секој ќе ти вика дека те сака и ќе ти симнува ѕвезди, додека не добие што сака.
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    што планира во моментов со мене?

    Ќе ти симнува ѕвезди, и на крај со месечината по глава! :lol:
    Шала на страна, и јас мислам дека дечково не е сериозен. Колку и да ти се допаѓа не дозволувај да те искористува!
     
  6. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    што планира во моментов со мене?


    И тоа колку е битно што се мувал со друга. Ти си само пролазна, колку да има некоја. Второ ако си му значела ќе се допишувал со тебе, ќе ти се јавувал, ќе фрлеше пораки едно друго. Со тоа што ти ја споменал Миа сака да ја направи неа хистерична бивша, а он кул фраер. На неговите другари не можеш да им веруваш за такви работи. Он може 10 легнал во меѓувреме, тебе тие сигурно нема да ти кажат. Ако му била преку глава тие три месеци тогаш зошто ја издржувал толку долго време?
    Тргај се на страна од него, не биди уште од една во неговата низа.
     
  7. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    мислам дека дечково воопшто не е сериозен, можеби од тебе само сака занимација, можеби сака да ја направи бившата љубоморна, како и да е, јас мислам дека ако имаше нешто повеќе од само забава тој ќе се однесуваше многу подруго
     
  8. Zoey

    Zoey Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Значи вака..се запознав со едно момче пред околу месец дена.Се почна од фб па после излеговме 3 пати и бидна мување. Тој студира во Штип и повеќе време е таму. Меѓутоа често се слушавме и на фб и на мобилен.Ама веќе еден месец помина а за врска ништо не спомнува.Не знам што планира со мене,а многу ми е глупаво да го прашам.Зборуваме за се и сешто ама за врска никој ништо не спомнува.Можеби се однесуваме како да сме во врска но сепак како да знам дали сака само мување или нешто повеќе од тоа? Молам за ваше мислење :)
     
  9. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Ако не го прашаш не знам како можеш да дознаеш. :) Ако зборувате за се, нема зошто да ти е срам да го прашаш. Опушти се, прашај го што планира со тебе и ќе знаеш на што си.
     
  10. Zoey

    Zoey Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Па страв ми е да не брзам со такви прашања и искрено ме плаши одговорот да не заврши се а убаво ми е со него :/
     
  11. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Епа ако ти е страв од одговорот, почекај уште малку. Можеби тој си мисли дека сте во врска па затоа не ти спомнува ништо. :) Биди трпелива. Се што треба да се случи, ќе се случи во свое време. Не брзај. :)
     
  12. Zoey

    Zoey Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Фала за советот ќе те послушам ;)
     
  13. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    спомна дека сте излегле неколку пати ......
    значи нема потреба да го прашуваш едноставн треба да знаеш дали сте или не сте во врска .
    во врска сте ако излеегувате без да се криете , ако неговите и твоите блиски знаат , ако се договарате за излегување и зборувате за вашите средби , ако не ...ако се криете и ако сте се виделе само на кафе пазејки се да не ве види никој ...тогаш нема врска тука , можеби само авантура засега која или ке остане така или ке прерасне во врска .
     
  14. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.667
    Значи дечки дечково имаше женска, но раскинаа. Во моментот кога раскинаа таа не беше тука, туку во странство и сеуште е. Ние излагаме два месеци, секој ден. Но некако се чуствува дека бившата не му е целосно избришана. Но за овие два месеци многу се зближивме, значи ептен. Ден без да се видиме не можиме да замислиме. Но доаѓа време за тој да тргне факултет, а јас гимназија. Значи ќе оди у Скопје :( Страв мие. БИ сакала да сме во врска, и да имам доверба. Што да правам?
     
  15. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    ние сега почнуваме, допрва ќе се муваме, али дечкото од почеток ми кажа дека е сериозен и дека сака повеќе од мување, а не само да се мавтаме ко што му реков..тоа не иде :lol: :$
    Така да, му верувам..доволно сериозно му е и понашањето :tmi:
     
  16. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Аии како ми се погоди темава... ајде почнувам со мојот исповед...

    Епа во градов дечкото е најјачи швалер и е 5 години постар од мене аман не ми викајте на исто ниво сме ххххх :lol: нема која не ја има измувано и сл. ама па шала на страна душа човек е ! И вака така се видовме два три пати случајно и ете го да ми пишува на фејсот. и ваму таму го има го нема и последниве три недели почнавме секој ден да пишуваме...и еден петок навечер ми вика ај на кафе ! и јас му викам е нејкам ајде да шетнеме... каде ? му викам на каверов да ме носиш ( а каверов еден пејзаж горе Варош во Охридов снегче оганче две клупи и најубавиот поглед на светов) и ми вика ајде одиме во 10 на плоштад. И ме однесе таму горе убавини штоооо и ептен звер е цело време се смеевме се заебававме ама па да бидне нешто никако...и ајде нема врска прошетавме после по стариов дел и отидовме на чај ! и ме попрати и секој по дома...после тоа случајно во кафиќ :D се сретнавме два пати и последно јас бев со една другарка излезена и му реков да намине во тоа као паб е нешо и дојде рече на 5 мин. и дојде се поздрави седна, и за 2 мин стана... и веќе не му пишува на фб. а стварно мног убаво време поминавме и смеенје и се се најубаво...и еве два дена ми нема пишано а јас завршив бидејки сум веќе досадна мисла... некои ми викаат демек сакал да го сменам мисленјето дека идел со секоја чук чук и чао...ама па не знам...каде е ?

    Извинјавам се за постов претерав ама си прашав битно :D
     
  17. debii

    debii Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво :)
    Со машково сум прилично блиска, се имам мувано со него пред некое време, после се разделивме па ми пиша он кога ќе сме го продолжеле она што сме го запичнале, едно друго муабети, и сега кога се видивме после 1 месец скоро се поздравиме и ми пишваше на чат имаше добар однос , муабетот ни беше пријателски али и почнаме малце да зборуваме за она нашето..
    па кога денес му пишав да се видиме дали е слободен, он ми вика би сакал као демек али се поднапил и не би да ме замара со глупости па на крај пишува морам да учам за утре ..

    Е сега што он сака да каже со ова, би наставил ли со мене или со ова сака да стави крај ? и како после ова јас да се понашам према него, бидеќи постојано го гледам во иста установа седиме ..
     
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    мислам дека те одбегнува ,и не сака да продолжи со тебе,посебно не за врска.типот е несeриозен,не си му оставила којзнае каков впечаток и не му е ни толку важно дали ќе се видите,во спротивно ако тој ден бил зафатен или поднапиен,би те побарал следниот ден.заборави го,нема смисла да се надеваш!
     
  19. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    И мојов уште од почеток,мислам се мувавме само еднаш и истиот ден вечерта ми кажа да се фатиме и дека сака за сериозно да одиме,а не да се зафркаваме за 2 недели врска или месец пример. И така еве сеуште си сме заедно значи не ме лажел за својата намера. Така да верувај му,сигурно е некој добар и ќе те сака. ;)
     
  20. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Феминки јас пак заглавив, овојпат со еден друг бивши... Се зезавме со цимерките, сакав да видам кој е побудала од двајца мои бивши со кои осетив нешто. Во едниот бев заљубена 2г. но сега кога бев на ред јас да го побарам, си помислив, не е фер толку само нему да му обрнувам внимание и му пишав и на друг бивши. Им поставив исто прашање - Зошто те снема? Со тој што се сакавме, правевме муабет 2 саати по телефон, но последните 10 минути почна да ме боцка за минатата врска, како јас сум била крива итн, тука почнавме да се караме и ништо на крај, пробав порака пишав као извини за вчера колку да скршам мраз, ништо посебно не се случи.
    Вториот ме викна кај него во кафичот кајшто работи, па отидов таму со другар и другарка. Се сепна кога влегов, за малце ќе скршеше стакло, па после седеше цел саат со мене, другарот и другарката, лупаше по маси, кружеше со празен послужавник објаснувајќи Што е Келнер?... Една многу го загледуваше, постојано го викаше де за вода де за вилушка, овој и се раздра на крајот како не и е срам цело време да го вика за глупости, нека го викне наеднаш за се така нешто и кажа и пак доаѓа кај нас, се потпира на столчето и си се клати. Се глупираше како ќе ме фрлел од тараса итн. После пак се видовме, моравме да отидеме кај него во населба, имал изнајмено кафич забава ќе праел, уште од порано мене ме викна, ама јас кажав ќе бидам во друг град заради испити. После тоа отидовме кај него, купи вино чипс не знам таму што, ама многу насилен некако беше, ме соблече насила уште пред да стигнеме кај него дома, во колата кога се качивме за да го земеме другар му, цело време го тепав, овој само се извинуваше, рече тоа му е единствена мана, кога ќе се налутев викаше Неее, не се лути, еве ти чипс, еве ти ја чашата, кажи која песна ја сакаш да ти ја пуштам, немавме ништо, рече не сакал да ме брза, само сакал да ме гледа ама мислам дека немавме пошто многу го тепав, па си покажувавме бивши, он бараше да му го покажам тој па тој... Почна да се лути за нив, пола саат да им се ѕвери во профилните, се лутеше зошто сум стаела песна I'll be missing you... После тоа ме врати до дома, но застана на кривината кај паркингот дерејќи се Леле што правам јаас, колку возев заради тебе, леле да цениииш, искачаај, леле до кај возам, договорот беше до твојата населба, тука ќе те застанеше автобусот, ајдее... Брзав да излезам без збор, овој ме враќа, ми вика да сум го бацела, лута да не сум си одела, лута не ме пуштал (сето тоа стоејќи така на сред улица), после откако излегов, зема задрифта и свирна, си реков ради тоа селското не ме остаи пред зграда, требаше да дрифта и да свири по улици во 3 саат сабајле. Меѓутоа, многу некако се лути за одредени работи, ми го кажа пасвордот на фб (му го забораив мејлот), па ај и јас нему, но бидејќи го забораив неговиот мејл, си го сменив својот пасворд.
    Е сеа, си мислам, да не видел он, да не се уклучил кај мене откако ме врати дома, зборевме за тајни, како и он е прељубопитен, ама лут беше и зошто сум се дружела со муслимани (не дека искачам со нив, ама мора да речам здраво на некој кој го познавам, он се преувеличува), не ми верува дека бев на роденден... Сега му реков дека ќе дојдам на журката, но тој се понашаше другарски, ме викаше Лепи, му викам не ме викај така, не сум ти другарка, овој вика така викал не само другарки, туку све и свашта, му викам да не не си сам ти (беше тоа во 2 саат навечер, може бил со друга, видов на фб дека неговата бивша му пишува, он и мавнал сеен, знам дека не би бил со неа покрај мене, да не раскажувам за цртежот на којшто таа беше нацртана машко итн). После тоа не ми врати ништо, а се уште беше уклучен, така од тоа време досега се нема ни пуштено, си мислам гарант бил со друга, но сестра ми ми вика дека не знае како да разговара со мене, дека си е сељак, дека јас па уште глупа љубоморна сум, зар такво значење сум му придала... Него две бивши дури го имаат блокнато, и двете имењачки ми се, спомнавме и за тоа, му викав како е интересен, будала ама во позитивна смисла, он на тоа беше како замислен, постојано зборуваше ама нели интересен сум, нели сум смешен, ама нели тоа е интересно, ги спомнуваше и нашите глупости на денот кога се запознавме кога му улета на татко ми и како сестра ми го мразеше поради музиката што ја слуша (српско), затоа не знам како да се понашам, од една страна ко да сака да биде со мене, ама па журката е утре, да не не ми враќа зошто не може да се појави со 2 женски таму, а јас му откажав уште минатата недела...
    Не можам да кажам дека сме во врска, една недела како сме смир, не сме имале никат ништо, но он ме глеа на посебен начин, знам малце будала е но тоа не ми смета, само не знам што планира, како сака да напраи со мене, се плашам да не се заљубам не сакајќи, па да ме повреди, постои и таква шанса. Се лути и зошто играм покер на фб...