1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што планира во моментов со мене?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tammie, 25 март 2011.

  1. Strawberry xxx

    Strawberry xxx Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Mi treba sovet i mislenje od vas poiskusnite vo vrska so eden problem. Ima eden decko so koj izlagame veke 4 meseci, samo na muvanje sme. Vo pocetokot se bese ok, celo vreme mi pisuvase, mi se javuvase i ponekogas ke se nalutese ako jas ne mu vozvrakam na povicite ali toa kratko traese. Sega skroz se promeni, mi kazuva kako mnogu sum mu znacela, a jas ne sum go cenela toa, za nego ne sum odvojuvala voopsto vreme, kako prv pat se cuvstvuval vaka so nekoja devojka, loso bilo da se poigruvam so tugji cuvstva, mnogu sum bila ladna i so toa sum go oladila i nego. No, ednostavno jas sum takva, ednas se imam izgoreno so eden tip koj mnogu mi znacese, no toj go zloupotrebi toa i si poigra so mene, pa pomisluvam deka ako bidam vaka ladna moze povekje kje gi privlecam na nekoj nacin, no verojatno ne e taka. No, sepak vo segasniov slucaj, se obiduvav da se promenam, mu se javuvav, mu pishuvav prva ( no, najmnogu 2,3 pati do sega, ne beshe preterano) , no toj epten ladno i edvaj mi vrakase, duri i ne mi se javuvase, mu se izviniv ne znam kolku pati do sega, no celo vreme toa istoto mi go potencira i mi kazuva kako eden den ke sum go sfatela toa.
    Sto se odnesuva do deckovo, nikogas go nemam videno so devojka, duri i go imam prasano koja e pricinata, mi kazuva kako poubavo mu bilo vo tajnost (isto i nie taka izlagavme), duri i mi rece deka drugarite bile mnogu rasipani pa ako doznaele nesto vo vrska so mene, ke pocnele site da mi pisuvaat, i mu bilo strav, iako ne mu veruvam tolku vo ova sto kazuva poradi toa sto cel grad gi znaat kako edni od pogolemite kreteni na koi ne im ne bi im se veruvalo.

    Denes isto mu pisav i pak pocnavme da se karame, se za isti raboti, pak mu se izviniv ali eve, nisto ne vraka, stvarno ne znam kako veke da se odnesuvam, dali bi bilo pametno da mu se javam, da mu predlozam da izlezeme ili samo se poigruva so mene i ne mu znacam dotolku kako sto kazuva.
    Ve molam devojki, dajte nekoj sovet sto bi bilo pametno da napravam, poradi toa sto se mi e izmesano :(
     
  2. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    Батали го. Не бива со зорт. Изговоров дека ладна си била, плус моментот дека ја крие врската со тебе, како и врските со други зборуваат многу за неговата незрелост и неодговорност да се соочи со самиот себе и сопствените желби и одлуки. Поарно сама отколку со некој недоволно зрел да се носи со сопствените одлуки и избори и недоволно доблесен да ја каже вистинската причина за неговото променето однесување. Само фрустрации се добиваат од врска со таков човек, евентуално и по некој комплекс.

    А за извинувањава, да знаеш ова, ако врши извинувањето работа, најчесто доволно е само едно кое другата страна едвај го чека, а по неколку неуспешни извинувања само се доуништува односот и другата страна уше толку си ги дига акциите.
     
    На mula, buba4e89 и Strawberry xxx им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Дечкото си бара причина за крај, тоа да ти кажам. И немој да се извинуваш тој тоа го сака и му одговара со тоа му дозволуваш да те манипулира и така ќе ти прави се додека му дозволуваш. Имај си граници и свое јас не давај да те знае како многу мека личност и попустлива. А тоа тајност едно друго да си знаеш се матка со тебе и со 10 други. Прекини прва и не се замарај, не е ни прв ни последен.
     
    На Strawberry xxx и Gerbera им се допаѓа ова.
  4. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Му се пуштаат и други, не е дека не сака со тебе. Сеа те става као на тест, вака праи да види колку го сакаш ти, сака и ти да трчаш исто толку по него за да може сепак да каже дека и девојка му, иако тајна, сепак исто се замара со него колку и другите. Ама немој, шантрај го и ти малце. Де барај го, де не кревај, нека се прашува уште повеќе што се случува со тебе, нервирај го неколку дена. После тоа сврти некоја работа кај него што ти смета, ти нападни го и кажи му демек тоа те праело ладна и така ;) :lol:
     
    На Strawberry xxx му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Strawberry xxx

    Strawberry xxx Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Fala vi devojki na sovetot :* ete vcera mu zvonev no, ne se javi, cel den e uklucen i kako da ne postojam, sekako jas ne bi mozela poveke da se angaziram, ova e veke sozivuvanje! Ne znam, pocna nekako da mi znaci, no veke se navikvav na toa da me napushtaat bez nikakva pricina (barem jas taka smetam) a, najmnogu od ova se plasev bidejki so poveketo mi se ima sluceno istovo. Iskreno, jas ne bi imala srce, posle tolku izlaganja, da gi ostavam, kako nisto da ne se slucilo, pa moze zatoa ova mi se slucuva (kako velat: ostavi pred da bides ostavena! no, kako bi mozela koga nekoj bi mi znacel?!) ili pak, dotolku nemam sreka, ne znam sto e... (facepalm)
     
    На Gerbera му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Mace zaboravigo, jas razbiram ajde dve tri nedeli da bidete vo tajna vrska za podobro da se zapoznaete neli megutoa cetiri meseci vo tajnost tuka nesto ne e vo red, mislam deka tipot se gleda so uste nekoja devojka
     
    На Gerbera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tiffany17

    Tiffany17 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Со еден дечко се запознавме на фб,ама пред тоа се видовме во диско,и така се гледавме.И потоа ме додаде тој на фб и се убаво пишување,многу сум му се свиѓала,сакал да се видеме да се запознаеме подобро.Така после 2 недели викам ајде тогаш,да пиеме кафе.И тој пак,не бе ке поседеме во некој парк.И си помислив стварно ке си помуабетиме,чисто да се запознаеме подобро.И дојде тој,се поздрави,и вика ај да идеме у кола,мразам вака да седам..и јас не многу свесна,малку од срам,викам па што знам ајде.А и ладно беше.И ме однесе на едно место,темно,па меѓу едни дрва.(facepalm) и по муабетот,ми вика многу си згодна нешто почна да ме фаќа насекаде,и јас му тргнав рацете.И потоа ме бакна..ајде бакнување си мислам па добро ајде.И кога он почна да ме фаќа надолу:sweat:му тргнав пак раката..после некое време додека се мувавме,ми ја подига блузата ,и ќе ми ја соблекува..леле колку се изнервирав.(сватив што всушност сакаше со мене)и му викам ајде да си одиме(а страв ме фати многу) и си отидовме од таму..и кога тој ми вели "вечер мора да те видам пак,ќе одиме на некое мирно место..и ПОВЕЌЕ да поседиме" и јас збркана,викам ајде ке видеме,др пат. А најглупавото нешто беше,што тој цело време се криеше,кажуваше не сакал женска да си фаќа,не сакал други да го гледат со женски.И од тогаш поминаа 3 недели,и ми пишува нон стоп ама незнам дали да излезам..што да правам? :shake::wasntme:
     
  8. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @Tiffany17 колку години имаш? Нема што да се чудиш, дечкото сакал да те смува, драпа, нормална работа, и тебе не ти беше убаво? Дај му шанса да се запознаете и одете и на друго место, па види како што..
     
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    (facepalm):rofl::rofl::!:
    Дете ај, земи се со паметот под итно ! И не излегувај по темници у кола !!!
     
    На fallenangel и ninja35 им се допаѓа ова.
  10. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Сакал мување, ако може и секс успат да си ќари, не е ништо невообичаено. Требало да очекуваш.
    Инаку, мислам дека од типов не можеш врска да бараш, па тој сам ти рекол дека не сака. Си сака забава, ете. Ако и ти тоа го бараш, ништо страшно, гледај се, ама не ставај многу при срце, да не ти биде мака после.
     
    На realGirl, Tiffany17, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Tiffany17

    Tiffany17 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Фала многу за мислењето. :)
     
    На diamonds.in.the.sky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. frozen.heart123

    frozen.heart123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Се запознавме со еден дечко уште пред година дена, но не бевме во некој близок контакт бидејќи не се гледавме многу често(го запознав преку другар) и на почеток не ми привлече многу внимание. Пред 4 месеци некаде, додека седевме заедно во друштво, јас и тој почнавме да разговараме ама премногу се вклопивме во разговор, мислења и слично.. И зезање, шали, смеи, како само ние да се наоѓавме во просторијата. Откако се вратив дома видов дека ме додал на фб, го прифатив одма ми пиша околу шалата за која претходно во живо се смеевме, и почнавме да разговараме. Тој е инаку по природа срамежлив малку, ама секој ден ми пишуваше после тоа, и се договаравме да одиме кај нашиот заеднички пријател во исто време, и преку него се дружевме и ние двајца, се задиркавме цело време, почнаа сите да ни викаат дека има нешто меѓу нас. Имаше еден друг другар којшто тоа премногу нагласено го потенцираше и ми одеше на нерви. Оттогаш малку се оддалечивме, ама овој заедничкиот другар секогаш гледаше на некој начин да не спои, да се сретнеме, да бидеме близу еден друг, не оставаше на само ама ништо не се случи бидејќи се плашев да не бидам повредена и некако држев дистанца. Еден ден останавме скроз сами подолго време и проба да ми се приближи ама јас од страв некако се оддалечив и остана само на прегратка. После тоа како да олади малку тој, не знам можеби чекаше на мене, а јас не преведов бидејќи мислев дека целта му е само едно мување. Контактиравме преку фб понекогаш, во живо многу поретко. По некое време, почнавме повторно контакт, т.е тој започна, цело време ми пишуваше, јас некако само на него чекав и сега ми е криво поради тоа.. Ама тој сепак не му беше проблем и секој ден прв пишуваше..Ама разговорите ни беа општи, сега како да кажам не ниту другарски, ниту нешто повеќе, онака во средина. Не зборуваше за други девојки освен кога намерно нешто сака да потенцира, ама ниту зборуваше за нас двајца. Еден ден тој повторно ми пиша, а јас го викнав кафе да пиеме, одма прифати. Седевме и многу добро ни одеше разговорот, се смеевме до солзи, се задевавме повторно, зборувавме за буквално се, и на крај се смувавме. Откако се смуваме срцето ептен забрзано му биеше и цел се тресеше... После тоа се разделивме бидејќи живееме во различен град, а беше распуст и моравме да си одиме во своите градови. Потоа( сега) цело време зборуваме на фб, иако сме далеку, но никогаш во врска со нас двајца. Секој ден пишуваме по 24/7(овојпат и јас пишувам прва-значи взаемно иницираме), знам дека нема друга, знае кога станувам, кога заспивам, значи се знае во врска со мене, ама никогаш ништо конкретно не ми кажал, ниту пак сме зборувале за тоа што се случи. За месец и пол повторно ќе бидеме во ист град, и се плашам дали повторно ќе останеме само со фб разговори, дали ќе иницира средба? Дали доволно е заинтересиран за мене, или само сака да одржи пријателски контакт? Ве молам за совет, како да се поставам за да ги смениме димензиите на нашите разговори? Можеби само не сака да започнува ништо преку фб, па чека средба во живо...Страв ми е бидејќи не прави некои планови за иднина...
     
    На Jassd му/ѝ се допаѓа ова.
  13. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Епа вака и ја сакам да ми помогнете да знам што планира еден дечко со мене.
    Вака јас работев во еден паб и бевме колеги и ми се пушташе знаете како што се пуштаат сите машки на девојки.После тоа јас престанав да рботам таму ама си идевме со другарка ми на кафе си седевме и сеа испадна ние пиевме кафе и тој беше на смена.Ја си седрв бешто не бев расположрна и он и вика на другатка ми шо и е демек за мене и и вика дакаш да се кладиме дека можам да ја расположам.
    И ми вика ај надвор на цигара и ја викам ај.
    Отифовме и испушивмо една цигара и сеа дека ладно ја викам ај ладно е да влеземо и он таков ме гушка ми вика ја ќе те стоплим и седевме малце гушнати и после ме смува.
    И ја после тоа не знам зш бев у многу голем шок буквално се тресев не можев да го поглефнам и другарка ми ми вика немој да бегаш збори ова она и некако пројде време и се опуштив се нормално ко порано си зборев и кога ќе се погодевме ја на кафе он на работа излагавмо така на цигара и се мувавме ама џначи никат не му забегаа рацете нигде само мување.
    И сеа испадна една сабота останав до покасно во пабот тој беше на работа и се смувавмо и после излезе негде да раситни пари а ја требаше да си идем и газдата на пабот ми вика ај ја идем со кола (накај што живам ја) ако сакаш да те однесем а ја го познавам газдава зш работев таму и реков ај и ме однесе најнормално. По некој ден идем у пабот и ме вика детево на цигара и седнуаме на клупитр ама ја седнуем на една а тој на друга и почна од околу нешто да ме прашуа како си отиде дома во саботата со автобус како беше дали беше ѕопло и ја сеа сватив дека му имаат кажано ама ме изнервира шо нр ме прашува отворено и ја почнав да се шалим со ролерки отидов ова она и после ми вика зш не ми кажа ти дека си отишла со газдата од други да дознаам ова она и ја му бикам идеше натаму и ме однесе шо ме мислиш ти шо ќе праем ја со газдата.
    Ок бидна тоа и сеа излагаме пак на цигара се муваме и почна да ми збори за некоја од порано дека си поминал супер ама она имала дечко нема врска и ја го слушам а у себе си викам шо ме заболе мене за тоа со мене си излегол а збориш за друга.После се враќам у паб си седим со другарками доаѓа и и збори на неа ја гушка и ја си викам не знам шо му е финтава сака да ме напрар љуноморна а нр знам ни зш коа не сме ни дечко ни девојка.
    Излеговмо и вчера у град на едни клупи се мувавме ама знаете ја резервирана малце зш поминуваат луѓе срам ми е и му бев седната у скут и станав седнав до него му викам нема смисла стам ми е има луѓе и пак почна да ми збори за некоја шо праеле како...ме викна на кафр ама тој нема кредит и ми рече ја да му се јавам ја еднаш се јавив нр можеше др пат ме натера другатка ми да се јавим се договоривме за на кафе ама го викнаа на работа да заменува некого и ништо и сеа мене ми е глушо ја пак да му се јавуам и да му пишуам не сме у врска ќе рече или оваа досадна или затрескана у мене и го аднав на фб за ако сака тој да ми пише.
    Сеа засеа ми нема пишано ама сакам да сватим дали излага со мене зш му се свиѓам или сака нешто повеќе како врска или сака да ме запознае или па само за мување му е.
    Другарка ми ми вика отворено прашај го знам дрка е така најубоо ама на почеток сме мене ми е незгодно не можам вие што мислите
    Малце е подолгичок текстот извинете ве молам ваше мислење шти да правам и што мислите позз
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Дечково ти се поодтворил ти кажувал за други ок, ај што те прашал како си отишла дома и тоа ок. Ама мора ли така да се понашаш лошо? Разговарајте си, ти рекол немал кредит може да му се јавиш. Ништо страшно.
     
  15. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Извини ова шо си пишала мора ли така да се понашаш лошо се однесува за него или за мене (сори не те сватив)
    Ја не дека не му се јавив пишав дека се јавив два пати плус тоа тој знае дека секој втор ден идем у пабот заради него затоа ми е незгодно да му вртам више зш сакам да видам дали му значам или ако не му свртам јас нема ни тој да се помачи...
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па те прашал како си отиде дома "ти си му рекла со ролерки" според мене тоа е лошо понашање, штом те прашал значи знаел и да сте другари додека си била со него нормално е да праша, си можела да му кажеш си отидов со газдата или да му пишеш порака. И после викаш зашто се понаша тој така, дали ќе се помачи едно време не знам, може да а може и не. Ок, ако не сакаш да му вртиш не му врти остави така и не оди во пабот.
     
  17. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Тоа со ролерките беше шала ја не му реков налутено туку на шала и тој свати и се насмеа ок нема везе фала на мислењето
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @teffi.tkm По колку години имате и двајцата? Прво, не ми се допаѓа тоа што вие уште не сте се запознале асално, сте се виделе неколку пати и тоа се во пабот, позади пабот, на цигара, на клупа... Се ми се чини ко вашиве средби да траат секоја по 15 минути, од кои 5 минути се мувате, а 10 он ти збори што правел и какви му биле бившите. :^)

    Да сте тинејџери, ај ќе сфатам некако, пробува да те направи љубоморна, ама одбрал некој лош начин да го направи тоа. А ако не сте, тогаш е уште полошо и дечково ми стои на некој сељак искрено.
    Инаку, ние не можеме да знаеме што сака он со тебе, ама според кажаново ми личи на некој шалабајзер. Ти си му се јавила, си го аднала на фејсбук, сега можеш да почекаш он да ти пише или да те побара. И ти препорачувам да прекинеш да одиш во пабот, зошто дечкото ќе добие впечаток дека може да те има на тацна, испаѓа дека ти трчаш по него, кај е он, таму си и ти, тој и да сака ти не му оставаш простор самиот да те побара, да се заинтересира кај си, што си...

    Инаку, следен пат кога ќе се видите (кога ќе те побара тој) ,ако пак почне да ти збори за бившите, прекини го и кажи му дека сега е со тебе, а не со нив, и не ја разбираш поентата во тоа вие да се гледате а он да зборува за девојките со кои бил. Прашај го како ќе се почувствува тој кога ти би почнала да зборуваш што си правела со твоите бивши? Сигурно крајно непријатно. ;)
     
    На teffi.tkm, ♣ Alba Viduam ♣, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Ок значи во вториот дел точно опиша зошто не сакам да му се јавувам пак и да одам во пабот ќе пробам да одам поретко иако малку потешко затоа што таму имам мн пријатели ама не сакам да помисли како што рече ти дека по него трчам...
    П.С.Инаку јас имам 20 а тој 23
     
  20. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Значи очигледно е дека м се допаѓаш на дечково.. не знам што ја напнуваш толку работава
    Не брзај никаде, времето е најдобар показател за се, ама мислам дека имаш малце проблем со искреноста и гордоста. Биди искрена, затоа што еден однос можеш да го растуриш и со една обична мала лага. Кога те прашал за одењето дома, требало веднаш да си кажеш како е што е и да не го сфаќаш тоа како тој да те прашува што имаш со газдата. Однесувај се природно, биди си таа што си. И одењето на кафе, немој да го правиш како венчавка да пропаднала, па тоа е само кафе. Ако не му се допаѓаш, тој нема да поминува ни 5 мин со тебе душо.
    И ако гушне познаничка, не мора да значи дека пробува да те прави љубоморна, може е отворен дечко, па и работата му е таква.
    И круна не паѓа ако побараш некој на тел или ако му пишуваш, ти и онака се муваш со него хаха