1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што побргу би одбрале?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од dumbal, 3 декември 2010.

 1. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Здраво почитувани, би ве прашал што попрво би избрале помеѓу
  1.пари
  2.среќа
  3.добро тело
  4.работа која ја посакувате
  5.младост
  6.здравје
  7.вашите сакани
  Која од овие работи ви значи најмногу,која најмалку и зошто?
   
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Без здравје се останато, навдедено е невредно!!! Според тоа ЗДРАВЈЕ мој конечен одговор ;)
   
  На cresa-jagoda, xxAngelxx и gami им се допаѓа ова.
 3. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  No. 1 здравје

  Ако имам здравје ќе бидам среќна и ќе можам да ја работам работата што ја сакам
  од која ќе добивам пари
  за добро тело ќе се потрудам сама со вежбање и здрава исхрана
  ќе си остарам нормално како и сите и ќе си умрам
  несакам вечна младост :)
   
  На AnGel.fire и gami им се допаѓа ова.
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
 5. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно здравје, скоро месец дена сум настината, страдам од синуси! Здравиот човек има милион желби, а болниот една, да оздрави!!!
   
  На LittlePinky и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  72.135
  Пол:
  Женски
  среќа би одбрала, некако сите овие заедно ги гледам како среќа, вклучувајќи го и здравјето
   
  На Hipster и macigv им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.177
  Допаѓања:
  79.898
  Пол:
  Женски
  Здравје и младост.
   
 8. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  би ги подредила вака:
  1. здравје
  2. работа која ја посакувам
  3. добро тело
  4. пари
  5. младост
  6. среќа (Според мене среќата е привидна работа. Јас сум личност што умее да најде среќа и во најтажните мигови.)

  Само не ми е јасно зошто два пати, под 4 и под 7 има РАБОТА КОЈА ЈА ПОСАКУВАТЕ? :?:
   
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  здравје дефинитивно, па среќа, пари, работа, тело, младост....... :)
   
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.676
  1. моите сакани
  2.среќа
  3.здравје
  4.посакувана работа
  5. пари
  6.добро тело
  7 младост
   
 11. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  6
  7 и
  2=најглавни според мене работи

  1
  3 и
  5=споредни на кои не им обрнувам толку многу внимание

  и на крај 4 како не толку битна работа ;)
   
 12. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Здравје 100%
   
 13. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  1. моите сакани ( без нив животот нема да вреди ништо ) :)
  2. здравје
  3. среќа
  4. работа која ја посакувам
  5. пари
  6. добро тело
  7. младост
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Почитувани,
  Ви благодарам за вашите постови во кои одговоривте на моите прашања како и на одговорите и коментарите.Навистина беа интересни и содржајни на некои од постовите.
  Многу ми се допадна постовите на сите кои најпрво го одбраа здравјето- кое според мене е најголемото богаство, останатите работи се релативни. Со добро здравје, се постигнуват сите останати работи кои ги посакуваме во животот :D
  Ви благодарам на сите кои напишавте свои мислења во врска со мојата тема :) :rofl:
   
 15. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Се разбира,здравје и среќа.
  Ако ги имаш овие две работи тогаш секако ќе ги имаш и останатите.
   
 16. Camellia

  Camellia Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  моите сакани
  здравје
  работа која ја посакувам
  пари
  добро тело
  среќа
  младост
   
 17. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  среќа (ако имаш среќа фактички ќе имаш и добро здравје и пари и работа која ја сакаш и ...)
   
 18. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  636
  1. моите сакани (без нив и живот со многу здравје би немал смисла)
  2. здравје (се друго што следи зависи од психофизичката состојба на човекот)
  3. работа која ја посакувам ( таа работа ќе ми донесе и среќа и пари)
  4. среќа ( ^_^ )
  5. младост (најубавиот период од животот по кој секој копнее)
  6. пари ( многу нешта се недстижни и безвредни ако ги нема парите како еден од условите за опстанок)
  7. добро тело ( епа да...меѓу другото и јако телце нема да е на одмет)
   
  На Marence.D и bravegirl им се допаѓа ова.
 19. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  331
  Здравје и моите сакани до мене..Заедно,здрави и живи се‘ може да се постигне,тогаш се‘ друго има смисла.
   
 20. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  6.здравје
  7.моите сакани
  4.работата која ја посакувам
  5.младост
  1.пари
  2.среќа
  3.добро тело
  Ако немаш здравје, немаш ништо. Ако имаш работа, ќе имаш и пари. Доколку твоите најсакани се до тебе, ти си најсреќен на свет. :) :) Младоста е минлива, убавото тело е убаво, но не е пресудно за многу работи во животот ;)