1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под мување?

Дискусија во 'Сингл' започната од kate16, 14 април 2010.

  1. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Мување за мене е...нешто како Friends with benefits :rofl:
     
  2. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    мувањето ми е онака баш „без везе“... Пролазно нешто, колку да се има некој за лапкање ииии тако даље. Буквално врска без обврска :)
     
  3. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Мување е коа ти се свиѓа некој, флертуваш со него, после следуваат допири, лапкање, и на крај секој си оде по своите патишта, без обврски, и без прашања, може и следна средба, а и не мора, било шо било, готово
     
  4. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Мафтање со некој за една до две вечери..може да има физичка привлечност но прави чувства јок! или ретко..као да се бацуваш со сунгер! не ми се допаѓа мувањево,ми нема поента! ;)
     
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    бакнување, лапање, фаќање со рацете над облеката, гушкање, смешкање, најчесто после пијанство навечер....на тоа ме асоцира мене....иначе зависи пред се` од возраста, за тинејџерките тоа е чувство исто како да легнале со него.., иако денес се многу понапредни :lol:
    се` на се` глупава работа ми е :D
     
  6. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    повеќево како шо гледам сите зборите мување дека е лапање,гушкање итн за веќер ден,недела или слично...
    за мене мување се подразбира ШО И ДА Е,БЕЗ ОБВРСКА ДА Е.без разлика дали секс,лапки,гушки итн :)
     
  7. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Мување е.. Мува+Мува=Мување
    [​IMG]
    Шала де шала, е па и вие па. Мување си е мување. :)
     
    На softqueen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Навистина што има толку потреба за се да се филозофира ...
     
  9. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    под мување подразбирам нешто без обврска..лапање мазење и тоа е.Кога ке си одиш дома немаш никаква обврска и тоа останува меѓу вас.
     
  10. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Веза без обавеза :) Бакнување, гушкање, и тоа по потреба :)
     
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Ајде да објаснам малку поинаку.
    Излегуваш со другарка ти и гледаш преубава ИГРАЧКА. Ја гледаш, многу ти се допаѓа, но знаеш дека не можеш, а и не сакаш да и обрниш доволно внимание за да биде нешто повеќе од играчка. Ја гледаш играчкава преубава само ти доаѓа да ја бакнуваш. Играчкава почнува да се движи кон тебе. И флертува. Па те бакнува. Ти ја гушкаш, ја допираш, ја малтретираш малку и доаѓа време да си оди одиш дома и и даваш до знаење на играчката дека е само играчка. Е потоа зависи дали ќе има следна средба или не. Зависи од тоа дали играчката ќе прифати да биди играчка или не. И така можиш да ја гледаш секој ден ама таа да не ти дозволува секој ден да си играш со неа. Можиш да си играш секој викенд. Можиш да ја видиш уште еднаш. А може да се случи и воопшто да не ја видиш повеќе.
    За мувањето да биди мување, едно треба да е кристално јасно :!: Не смееш во ниеден момент играчката да ја сфатиш премногу сериозно, ниту таа тебе. Не смеeш во ниеден момент на играчката да и кажиш дека ја сакаш и дека таа е твојата омилена играчка,затоа што тогаш не би била играчка. А во мувањето имаш само играчки и ништо повеќе.
     
    На Wolf.girl95, Geronimo и CIA им се допаѓа ова.
  12. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Мувањето е само за 1 вечер,без обврски и нема потреба да си разменуваат број...Добро е ако двајцата се свесни дека е мување,за да нема плачки после!
     
    На trajan4o му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bivolica

    bivolica Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    A kolku vreme trae muvanjeto?
     
  14. Egypt

    Egypt Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    18
    Живи глупостииииииии! Ма никогаш нема да се мувам чисто ради реда. Врска да, а само мување? Не долаѓа у обзир! Патетични ми се цурите што искачаат со цел да смуваат нешо, и машките исто! Не ми е јасно, нит го знае, а му скока у раце од прва, после се чуди ја етикирале ко лесна :?
    Повеќе памет во глава и за моја и идни генерации :!:
     
  15. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    На оваа возраст сега, мување за мене е губење време.

    Или си со некој или не си. Незрело ми е да бидам некаде помеѓу.
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Коа бев помала и несакав обврски се мував , ама сеа не ми паѓа на памет
     
  17. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Под мување разбирам лапкање со некој што не се познавате премногу,и со некој што само ти се допаѓа т.е немаш некои силни чувства кон него...и дечкото да не си дава право да те замара и да те испрашува каде си била со кој,зошто како....како што кажаа погоре-врска без обврска :)
     
  18. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Мување ти е кога сред лето со отворен прозор твоите ќе пресечат лубеница, па ко ќе се налепат едно 200 муви, па секој со тепалчето во рака ПЛАС ПЛАС, и ондак со салфетка БРИШИ БРИШИ по прозорите.
    Или кога симпатијата ќе ти пројде едно 10 пати ваму таму пред куќа, па мајка ти ќе го примети и ќе те праша: Добро ма што се МУВА оној нон стоп пред куќа?
    Има и некои други мувања, ама за тоа подоцна.
     
  19. Ecii

    Ecii Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    11
    Mување... се бацуваат без обврски.. Ке се ‘‘смуваат‘‘ и ај чао.. Барем јас така мислам. А и мајка ми го користи тиј израз кога јас невротично одам од соба до соба или околу неа се врткам.. Ќе ми рече што се муваш цел ден ај тргни ми се.. Мене ќе ми дојде смешно .. Ќе се сетам Што стварно значи зборов и и се смеам у фаца :D хихихи
     
  20. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Излегување и забавување без обврски!
    Нема потреба да си заљубен за да се муваш со некој,можи и онака само тоа да е обично допаѓање.
    Јас би рекла лапање една ноќ :lol: