1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

 1. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Што значи според вас да имаш убаво тело? Да имаш тенка половина? Долги нозе? И така натаму :)
   
  На qxwy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Убаво тело има онаа девојка која си го сака такво какво што е и не го мери според „критериумите„ со кои секојдневно се сретнуваме на ТВ. Дефиниција за убаво тело не постои. Некогаш дури и ако мислиме дека некоја има убаво тело, може таа не мисли така, може да не е задоволна со него и бара уште, уште и уште.
  Убаво тело - МОЕТО --> далеку од совршенство, но доволно за да ја задоволи мојата потреба за среќа
   
  На girl2, Glory12345, mode-kristina и 16 други им се допаѓа ова.
 3. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Tokmu taka se slagam so Hipica.
  Ubavinata e relativna rabota, taka da ona shto tebe ti e ubavo moze za nekoj drug ne e i obratno.
  No sepak od zdravstveni pa i estetski prichini site treba da se grizime za nasheto telo, da bideme aktivni minimum 30 min vo denot ( toa nemora da fitnes, ili neznam shto... moze da bide chistenje na domot, proshetka, igranje so decata i sl...), da jademe zdravo i umereno, da pieme 2 litri voda na den i toa e toa... Ne e golema filozofija :D
   
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Да бидам искрена, за мене е убаво тело е она негуваното, стегнато, без сало или слично, никако премногу слабо и добро заоблено.
   
  На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  A be da, i za mene ubavo telo e zategnato i ubavo otcrtano, bez salo, dolgi noze, tenka polovina i sredna ne golemi gradi i ubavo topchesto gaze :D Neguvano normalno, mazna koza.... :D

  Sekoj gleda razlichno na ubavinata... Ama temava e "Ubavo Telo : Shto znachi toa?" Malce bezveze e toa "Shto znachi toa..." ama ne sum tuka da sudam,,,, tuka sum da podelam mislenje... ;)
   
 6. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39


  ехх во право си што значи тоа глупости хаха :)
   
 7. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Па за мене УБАВО ТЕЛО значи пред се здраво тело.А потоа облините,негувањето.. :)
   
 8. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Ехх јас да ви кажам според мене убаво тело е нормално да има облини не да биде стапче ама не и премногу дебела
  Така со облини со добар гз( така поголем малце )тенка половина, долги прави нозе и некој мускул на нив, и на стомакот стомачни мускулчинја и да не биде многу слабо телото :) Секако и да биде негувано добро што се подразбира и депилации ова она :) и така
   
 9. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  така ееееееееееееееееееееееееее!!!! ама на тие послабите им е полесно за соблекување.. :D :D :D поздрав!
   
 10. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39

  е да ама па и не е убаво да бидеш стапченце како ова | нели стварно ?
  И ние жените го забележуваме тоа а камоли мажите :) :D
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  399
  мажите воопшто не сакат стапчиња... Muskarci ne vole koske ni u tanjiru, a kamoli u krevetu...hahahahhahahaha Ова ми е мото последниве неколку дена... :D :)
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.508
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се е до вкусот... некои мажи сакаат ептен слаби, некои со поизразени облини, а има и такви што сакаат со ептен изразени облини :lol: Најважно е да си го сакаш телото и да се сакаш себеси, и другите ќе можат да го видат тоа. Како ти се гледаш себеси, така ќе те гледаат и другите.
   
 13. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  SE SOGLASUVAM,mislam deka tocno e deka ubavinata e relativna rabota,ama koga ke se pojavi telo bez razlika masko,zensko,STEGNATO,ZAOBLENO,SREDENO TIP TOP,NEMA NEKOJ KOJ KE KAZE MENE NE MI SE DOPAGA,KOGA SEKOJ USTVARI GO POSAKUVA,I TOA E NEKOGAS DAR OD BOGA PLUS SOPSTVEN TRUD
   
 14. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  HAHA MENE MAZ MI KOGA KE MI RECE UFFFFF KAKO MAGARICA SI SO CICKIVE I SO GAZOT NATRTEN HAHA,BAS SE OSEKAM SEKSIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Според мене убаво тело е тело со облини,а и мислам дека е атрактивно,да биде таман,не многу дебело,затоа што слабо не е баш убаво,коски и кожа :D па сега сите имаме облини само кај некои се развиени,а кај некои не :rofl: сепак битно е да е здраво,па за облини,кој ке те сака,ке те сака и без облини....
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  ubavo telo imas koga si zadovolna od odrazot vo ogledaloto :)
   
  На Detetoodmama и Du6i4kaa им се допаѓа ова.
 17. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  73
  да имам убаво тело според мене е кога ќе се погледнам во огледало да си речам '' браво, немаш веќе целулит и масни наслаги, задникот ти има добра форма и нозете ти се супер '' :lol: , а паралелно со тоа да биде и негувано, средено, 10ка :)
   
 18. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  друго е секси а трето е убаво тело!! убаво тело е се знае убава, згодна без грам целулит со маникенски став ;) а секси може да биде и дебелото како магрица и слабото како стап! ама и двете не припагаат во убаво тело да се разбереме хехее :lol:
   
 19. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  еве пример за убаво тело :P :P :P :P :P :P
   

  Прикачени фајлови:

  • .jpg
   .jpg
   Големина на фајлот:
   79,5 KB
   Прегледи:
   460
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Не знам за дефиниција за тоа што е убаво тело ,ама можам за себе да кажам дека сум убава некогаш кога ќе се спремам и кога ќе се видам во огледало . Се дивам , горда сум на себе .. Не сум нарцис , не се фалам .. во себе си го викам тоа :) Само сакам да сум малце подебела . И мажите не мислам дека сакаат слаби , еве дечко ми вика дај ме маче здебели се малце :D Шала на страна , стварно не знам како да го дефинирам поимот :)