Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

 1. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.573
  Допаѓања:
  13.357
  Пол:
  Женски
  Долги нозе, тенка половина, цврст и убав задник, груди од бетона :D
   
 2. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  3.444
  Пол:
  Женски
  175cm висина, заоблен задник, рамен стомак, поддигнати гради, долги нозе, тенка половина итн. :)
   
 3. cute12

  cute12 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  47
  единствана е !!!!!!! совршенааа :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На BellaS, Rose96 и Dog-lover им се допаѓа ова.
 4. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  117
  Кај има пишано правило како да изгледа жената? Candice е прекрасна, но не и дефиниција.Што со тие што се 1.50 тогаш ким кардашијан ќе има биди дефиниција за убавина? Денес дојде времето кога слабите девојки држат диети, а тие со г'з од 3 хектари јадат за да личат како кардашијан хаха.
  Убаво тело може да има секоја девојка, без разлика на височината, дебелината, само треба на работина себе за да го извлечи најдоброто. Тогаш ќе има убаво тело, без разлика на вкусовите.
   
  На flowerred му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cute12

  cute12 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  47
  па јас мислам дека по сликите што ги поставив се гледа што сакам да кажам нема потреба од дефиниција ;)
   
 6. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.270
  Пол:
  Женски
  Според мене секој кој што се труди можи да го добие резултатот кој го посакува...Сепак,не е се до извајаноста и цврстината...Негуваното тело е за мене поубо одколку ко ке видам некоја слаба згодна висока девојка ко ке се сврти целулит на нејзе дупки дупки...Никој од нас не се смета за совршен но кога е до мене јас сакам цврсто атлетско тело и поголемо газе и ете се трудам за то да го постигнам... :)
   
 7. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  под убаво тело не замислувам штеки за билјард...
  средно долги нозе(не преслаби), мало половинче,средни накај големки гради, добро поставени раменици.. и тоа е тоа:D
   
 8. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Негувана кожа, негувани стапала, средени нокти, минимална шминка, здрава коса, природен тен,здрави заби, е тоа јас го подразбирам под зборовите убаво тело. Не ставам никаква граница во висина и тежина зошто секое тело си има различна конструкција, со здрава исхрана, вежба и секако желба за успех секој може да постигне да има убаво и здраво тело.
   
  На glosipgirl и Dog-lover им се допаѓа ова.
 9. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  19
  Тенки нозе , рамен стомак , затегнати раце ( да не виси кожа како кај бабите :lol: ) тенка половина , убава става на грбот .... тоа :)
   
 10. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  108
  За мене убаво тело е телото на Beyonce како пример :inlove:

  [​IMG]
   
  На mileystar и sweet-star им се допаѓа ова.
 11. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Преубаво.
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   24,9 KB
   Прегледи:
   445
  На mode-kristina, sofijanoka и Dog-lover им се допаѓа ова.
 12. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На sweet-star и Lovy1 им се допаѓа ова.
 13. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Ова со шеширот не, ова другото тело е веќе :inlove:.
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   241,1 KB
   Прегледи:
   381
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   112,2 KB
   Прегледи:
   382
 14. russia7

  russia7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  504
  Нормално дека има фотошоп, ама дефинитивно е совршенство според мене.

   

  Прикачени фајлови:

  На sweet-star и tami1 им се допаѓа ова.
 15. She.e

  She.e Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  46
  Пред се најубаво е тоа тело што е чисто (редовно туширање),средено (избричена/издепилирана под пазувите,нозете,рацете..),па потоа се останото.Што ако е слаба,згодна,долги нозе,задник,се се совршено,ако не е негувано телото и ако непријатно мириса?!
   
 16. BadBitchBomb

  BadBitchBomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  93
  Да се биде згодна, да не си слаба многу да не си дебела....златна средина ;)
   
 17. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  179
  Ова

  и облинче и се си има.
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  http://www.femina.mk/out/?id=a0e389f8a2 ... edalo-foto
  е ај да ве видам најдете и замерка... :D девојкава е тооооп незнам како само успеваат да направат толкаво струкче и огромни гради и задник.мислите дека со вежби е можно?
   
 19. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  39
  текна половина, убави и тенки а и долги нозе, голем и стегнат задник и цврсти подигнати гради :*
   
 20. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Женски