Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

 1. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  :clap: :clap: :clap: :y: :y: :y:
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  па добро заоблено тело ,негуваноо,без сало и целулит само во мали прифатливи граници :)
  моето тело малце си го упропастив во последно но ми се допаѓа и не би го менувала :D :D 8)
   
 3. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  јас во последно време не си го сакам телото само му наоѓам некои недостатоци :doh: |( а и ме нервира тоа што имам широк струк а тенка половина бе :(
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  хехех и јас исто имам широки колкови и прилично голем заднииик и тенка половина алии мене тоа ми се допаѓа :D :D :D
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  :y:
   
 6. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Убаво тело мислам дека е негуваното, она тело за кое ќе внимаваш и ќе се грижиш а нема да го запуштиш и да дозволиш да ти се трупаат масти и килограми без ништо да преземеш. Потоа депилирано, со убав мирис најнормално и уште мн мн други нешто но сепак најважното е самите ние да бидеме задоволни од него ;) Кога ќе се погледнеме во огледало...да речеме ТОА Е ТОА!! :)
   
 7. andromaha

  andromaha Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  половина и струк се синонимни зборови :P
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Сигурно сакала да каже колкови.
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  564
  За мене убаво тело е здраво тело, кога ќе видам некоја слаба, ми се гади, си викам ја хранат ли оваа дома, или пак некоја дебела, ме потсеќа на ненаситност. Но, не секогаш е до телото, имам милион другарки дебелки, ама затоа се здрави, позитивни секогаш насмеани. Ако се работи за моето здравје, живот, зар е битно да имам тело за на модна писта. Не сум дебела, не сум ни врека со коски, имам подолги тенки нозе, таман гради, но се хранам правилно, избегнувам мрсно и слично, не за да не се здебелам, туку за да сум здрава, се што е премногу пречи на организмот.
  Сума сумарум, Најбитно е здравјето, без кое џабе ми е совршеното тело.
   
 10. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Јас сум коска и кожа .Имам само 1 дел што ми се допаѓа на мене а тоа е тенката половина.Ни задник ни гради имам .Даска :| :?: :envy: И + нискичка сум 1.63 на 21 година :@ |(
  А инаку под убаво тело подразбирам со облини 90-60-90 хихихи...Без целулит,издепилирано,негувано едноставно :rofl: :wasntme:
   
 11. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Па во глобала моето тело си го сакам. Единствено што би променила на мене е тоа што би го одземала целулитот што го имам на задникот и бутовите но... крај краева па скоро и да нема некој кој што нема целулит, така да... :) Инаку под убаво тело подразбирам... штознам, негувано тело, ни екстремно слабо, ни дебело... Нешто слично на моето, само без целулит :lol:
   
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.924
  Пол:
  Женски
  Pa sto znam, prvo sto primetuvam na teloto na edna devojka se nozete, pa taka za da edna ima dobro telo spored mene treba da ima dolgi i pravi noze, tenka polovina, dobar zadnik i normalni gradi ;) Skromno neli :D
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  229
  Убаво тело е според мене со убав стомак(прво тоа приметувам),прави нозе-немора многу долги,ама да се прави,со убави гради и тртлесто газе :D
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  јас па не сакам девојки со тртлесто газе...точно е дека додека да се породат изгледаат секси но потоа обично на повеќето девојки газот му се испушта и изгледа грдо...подобро нека биде нормален задникот него како авионска писта.... :puke:и обично тие со голем задниг ги замислувам под обелакта со многу целулит......
   
 15. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  229
  Па не баш.....нешто како Јелена Карлеуша ;)
   
 16. zasekogas0408

  zasekogas0408 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  41
  Bez razlika kako izgleda edna zena-devojka,ako e SAMOUVERENA TAA E SEXY.......
   
 17. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  659
  Под убаво тело подразбирам нешто што холивуд ни го презентира.
  Убави гради, мека и мазна кожа, нормален задник, долги нозе.
   
 18. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  61
  Па да е послабичка, долги нозе,тенка половина,рамен стомак со малку изразени мускули,средни гради и тртлесто газе хахах ама сепак сето тоа мора да се знае да се испрезентира убаво така што треба телото да е негувано,девојката да има самодоверба и да оди исправено со што ќе се изрази уште повеќе нејзината привлечност.Eве на пример нешто слично на Патриција од "Не давај се Нина" само да не биде вештачка како неа со силиконите :D
   
 19. Madrastra

  Madrastra Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  под убаво тело подразбирам:
  Долги нозе, рамен стомак, големи природни гради, тенка половина, убави долги прасти со долги нокти (морав тоа да го кажам)
  Девојка што е под 165цм ретко може да има убаво тело!
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Воопшто не се согласувам со ова.. :shake: Познавам многу девојки кои се ниски па имаат убаво тело..И обратно високи...а на ништо да не личат..Впрочем и јас сум под 165цм :wasntme: ..Како пример земи ги и некои ѕвезди како Ева Лонгориа,Миранда Кер и сл..кои се ниски а имаат неверојатно тело...
   
  На Xepp и Angelche им се допаѓа ова.