1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

  1. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    :clap: :clap: :clap: :y: :y: :y:
     
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    па добро заоблено тело ,негуваноо,без сало и целулит само во мали прифатливи граници :)
    моето тело малце си го упропастив во последно но ми се допаѓа и не би го менувала :D :D 8)
     
  3. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    јас во последно време не си го сакам телото само му наоѓам некои недостатоци :doh: |( а и ме нервира тоа што имам широк струк а тенка половина бе :(
     
  4. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    хехех и јас исто имам широки колкови и прилично голем заднииик и тенка половина алии мене тоа ми се допаѓа :D :D :D
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    :y:
     
  6. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Убаво тело мислам дека е негуваното, она тело за кое ќе внимаваш и ќе се грижиш а нема да го запуштиш и да дозволиш да ти се трупаат масти и килограми без ништо да преземеш. Потоа депилирано, со убав мирис најнормално и уште мн мн други нешто но сепак најважното е самите ние да бидеме задоволни од него ;) Кога ќе се погледнеме во огледало...да речеме ТОА Е ТОА!! :)
     
  7. andromaha

    andromaha Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    половина и струк се синонимни зборови :P
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Сигурно сакала да каже колкови.
     
  9. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    За мене убаво тело е здраво тело, кога ќе видам некоја слаба, ми се гади, си викам ја хранат ли оваа дома, или пак некоја дебела, ме потсеќа на ненаситност. Но, не секогаш е до телото, имам милион другарки дебелки, ама затоа се здрави, позитивни секогаш насмеани. Ако се работи за моето здравје, живот, зар е битно да имам тело за на модна писта. Не сум дебела, не сум ни врека со коски, имам подолги тенки нозе, таман гради, но се хранам правилно, избегнувам мрсно и слично, не за да не се здебелам, туку за да сум здрава, се што е премногу пречи на организмот.
    Сума сумарум, Најбитно е здравјето, без кое џабе ми е совршеното тело.
     
  10. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Јас сум коска и кожа .Имам само 1 дел што ми се допаѓа на мене а тоа е тенката половина.Ни задник ни гради имам .Даска :| :?: :envy: И + нискичка сум 1.63 на 21 година :@ |(
    А инаку под убаво тело подразбирам со облини 90-60-90 хихихи...Без целулит,издепилирано,негувано едноставно :rofl: :wasntme:
     
  11. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Па во глобала моето тело си го сакам. Единствено што би променила на мене е тоа што би го одземала целулитот што го имам на задникот и бутовите но... крај краева па скоро и да нема некој кој што нема целулит, така да... :) Инаку под убаво тело подразбирам... штознам, негувано тело, ни екстремно слабо, ни дебело... Нешто слично на моето, само без целулит :lol:
     
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Pa sto znam, prvo sto primetuvam na teloto na edna devojka se nozete, pa taka za da edna ima dobro telo spored mene treba da ima dolgi i pravi noze, tenka polovina, dobar zadnik i normalni gradi ;) Skromno neli :D
     
  13. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Убаво тело е според мене со убав стомак(прво тоа приметувам),прави нозе-немора многу долги,ама да се прави,со убави гради и тртлесто газе :D
     
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    јас па не сакам девојки со тртлесто газе...точно е дека додека да се породат изгледаат секси но потоа обично на повеќето девојки газот му се испушта и изгледа грдо...подобро нека биде нормален задникот него како авионска писта.... :puke:и обично тие со голем задниг ги замислувам под обелакта со многу целулит......
     
  15. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Па не баш.....нешто како Јелена Карлеуша ;)
     
  16. zasekogas0408

    zasekogas0408 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    41
    Bez razlika kako izgleda edna zena-devojka,ako e SAMOUVERENA TAA E SEXY.......
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Под убаво тело подразбирам нешто што холивуд ни го презентира.
    Убави гради, мека и мазна кожа, нормален задник, долги нозе.
     
  18. CherryBerry

    CherryBerry Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    132
    Па да е послабичка, долги нозе,тенка половина,рамен стомак со малку изразени мускули,средни гради и тртлесто газе хахах ама сепак сето тоа мора да се знае да се испрезентира убаво така што треба телото да е негувано,девојката да има самодоверба и да оди исправено со што ќе се изрази уште повеќе нејзината привлечност.Eве на пример нешто слично на Патриција од "Не давај се Нина" само да не биде вештачка како неа со силиконите :D
     
  19. Madrastra

    Madrastra Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    под убаво тело подразбирам:
    Долги нозе, рамен стомак, големи природни гради, тенка половина, убави долги прасти со долги нокти (морав тоа да го кажам)
    Девојка што е под 165цм ретко може да има убаво тело!
     
  20. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Воопшто не се согласувам со ова.. :shake: Познавам многу девојки кои се ниски па имаат убаво тело..И обратно високи...а на ништо да не личат..Впрочем и јас сум под 165цм :wasntme: ..Како пример земи ги и некои ѕвезди како Ева Лонгориа,Миранда Кер и сл..кои се ниски а имаат неверојатно тело...
     
    На Xepp и Angelche им се допаѓа ова.