Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Убаво тело е кога девојката се осеќа добро во него и си го сака телото без разлика какво е.сите не можеме да бидеме манекенки,но ако секој се навикне и си го сака своето тело какво и да е,тоа е убаво тело ;)
   
  На ecaliban му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ecaliban

  ecaliban Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  maca99 e vo pravo!
  ako devojkata se oseka dobro vo teloto, toa i go pokazuva i na drugite im izgleda posimpaticno
  [mod-kirilica:3dbyybhj][/mod-kirilica:3dbyybhj]
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. An..anicka

  An..anicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  Високи слаби и прави нозе(секако не премногу слаби) нозе,мало струкче :D .Најубаво ми е кога ке видам слаба девојка(не премногу) со убави облини :D ,а најнеубаво ми е кога ке видам дебела девојка без задник :D
   
 4. litllemonster

  litllemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  да имаш убави облини без облини не минуваш кај мажот па излегоа од мода тие анорексичните девојки и секако цврсти гради не премногу големи
   
 5. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.442
  Пол:
  Машки
  Хммм, па би рекол дека убаво (женско) тело е она по кое би се свртел да го „изанализирам“, кое би предизвикало мало забрзување на пулсот и кое нема да сакам да го испуштам од видик, додека можам. Мислам дека поефикасно објаснување од ова нема. :D :$
   
 6. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Нешто вака, долги и цврсти нозе, струк, задник и гради средно (нит многу мали нит многу големи) и малку мускулчиња на стомакот :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  Под убаво тело подразбирам убаво заоблено тело,во вид на песочен часовник,со убав и зацврстен задник и средни по големина-гради.Исто така рамен стомак ,со не многу стомачни мускули и убави долги нозе (во вид на тријаголник :D )т.е. надолу да се се' послаби,а не како трупци :D и секако на целото тело не му се потребни премногуу мускули за да биди совршено,воедно мора и од самата девојка да произлегува женственост за целото тело да биди perfect :D
  освен дарбата од бога,секоја жена мора да знае да си го сака своето тело...иако поголема предност давам на природната убавина,сепак мала заслуга има и самодовербата која помага да зрачиме пред другите,а и која ги прикрива недостатоците :)
   
 8. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.199
  Допаѓања:
  1.889
  убаво тело според мене е да не бидеш полничка ..ако бидеш подебела а имаш големи гради - тоа не се важи бидејќи градите идат заедно со дебелината ( делумно) нешто и е од природата ;)
  потоа треба да имаш добар задник , да може кафето да стои :)
  мислам дека е дозволено да имаш мало стомаче , некако ми е заводливо :)
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  17.929
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Мерлинче бе...се си имаше у нормални размери (иако некои глупи луѓе тврдат дека била дебела) јас стојам до фактот дека она го имала најженственото тело...денешниве глумици со триста операции и липосукции не можат да го постигнат тој ефект, одма папараците им го фаќаат целулитот на камера...
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Ни голем, ниту пак премал задник. Да има форма и никако желе или пак целулит.
  Тенки нозе, но не екстремно високи, со убав лист.
  Рамен стомак, јас лично плочки ич не сакам кај женски.
  Црвсти гради, повторни ниту мали ниту големи.
  Без екстремно големи колкови. :)
   
 11. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Не одат градите заедно со дебелината секогаш :!: погледни колку девојки се дебелки ама баш дебелки,а имаат гради ко да ги немаат,или слабички девојки со ептен големи гради...градите повеќе се наследни би рекла
   
 12. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Е ова е убаво тело! :lol:

  Иако уште не се замарам како треба да изгледа едно убаво женско тело, а искрено и неможам да разликувам така по полни жени од жени со рамен стомак и тако даље. :)
   

  Прикачени фајлови:

 13. XTinaV

  XTinaV Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Според мене, поим за убаво тело е она на Адриана Лима - не е премногу слаба како некои манекенки и има совршени облини. Еве како таа изгледа само неколку месеци после бременоста
   

  Прикачени фајлови:

 14. abeajde

  abeajde Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  Верувам дека никоја од вас не може да сфати и бескрајно се обидува да биде иделна по своја замисла. Али за чудо машките ги пали муабет, интелегенција, свежина и одржано телце. Се остало е индивидуално.Али добри гради 85ка + :emo: и фино газе не се за потценување.Ч)
   
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.084
  Допаѓања:
  7.160
  Добри гради не се мерат со бројки. Џабе ти е 85ка + ако ти се виснати или размафтани на разни страни. Јас сум за средни ама цврсти гради.
  Мене лично најголем фактор за добро тело ми се стомачните. Многу добро изгледа девојка со стегнати стомачни, без салце и спојлери
  И мене Лима ми е поим за совршено тело. Слаба, ама далеко од анорексичен изглед и си има и газе и цицки :)
   
 16. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.557
  Па не би рекла дека бескрајно се обидуваме да бидеме идеални по своја замисла :^) .
  После извесна возраст учиме да се сакаме себеси во пакет, значи и својот мозок кој го носи нашиот интелект, и телото кое е нивни носител.
  И нас и тоа :!: без чудење не пали истото што си го набројал само ќе заменам гради 85ка+ со пенис 18+ ( и секој см плус не е за потценување) само колку од нас го добиваат е прашање :wasntme: .
  На крајот на краиштата и тело како на Меган Фокс и мозок како на Ајнштајн во пакет со тоа тело, на оној кој ги поседува после извесно време му се освоена територија, па ги занемарува и ги зема здраво за готово, дури не ја изгуби или некој друг не се заинтересира за неа. Истото се случува и со нас, да се разбереме. Така да убавината не е во телото, туку е во тоа да не се изгуби убавото кое ги поврзало партнерите, а тоа е најмакотрпната вештина и умешност на светот.
   
  На bla20, Sephora и abeajde им се допаѓа ова.
 17. abeajde

  abeajde Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16

  Фантастично елаборирано, ми се свиѓа замислата и конкретната мисла и порака во постов. Топ Теодора...али факт дека сексипилноста одразена преку фино извајаната фигура ( иако не мора да е идеална ) побудува аплауз кај широкиот аудиториум.
   
 18. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.557
  Не оспорувам дека фино извајана фигура побудува аплауз кај широк непознат аудиториум, само мене ми е побитно да сум топ како комплетна личност за мојот спешл самван, отколку вака да трепкам :wasntme: на аудиториумот кој ме гледа како фигура на која и се восхитува како и на скулптура во музеј. Да не ширам, јасна е пораката.
   
 19. abeajde

  abeajde Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  Фул пакиџ е најдобрата ствар...ретко која го поседува...али ако си таква Teodora ...симињам капа на идеалните...хахахах...мило ми е што си вистинска... :emo:
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  5.546
  Пол:
  Женски
  убаво тело според мене
  кренати и цврсти гради
  убав стомак (по можност до некој степен и стомачните да се истакнати се разбира тоа со вежбање само се постигнува)
  полојче обавезно(еден другар го цитирам:да ти се плукнам во жената без половина ако нема за што да ја фатиш стегнеш и припиеш до тебе :lol: )
  заоблени колкови и долга нога
  добар задник се разбира...
  се разбира сето ова пропратено со став држење
  и без карактер ништо не прајме :D