1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Убаво тело е кога девојката се осеќа добро во него и си го сака телото без разлика какво е.сите не можеме да бидеме манекенки,но ако секој се навикне и си го сака своето тело какво и да е,тоа е убаво тело ;)
     
    На ecaliban му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ecaliban

    ecaliban Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    maca99 e vo pravo!
    ako devojkata se oseka dobro vo teloto, toa i go pokazuva i na drugite im izgleda posimpaticno
    [mod-kirilica:3dbyybhj][/mod-kirilica:3dbyybhj]
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. An..anicka

    An..anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    Високи слаби и прави нозе(секако не премногу слаби) нозе,мало струкче :D .Најубаво ми е кога ке видам слаба девојка(не премногу) со убави облини :D ,а најнеубаво ми е кога ке видам дебела девојка без задник :D
     
  4. litllemonster

    litllemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    да имаш убави облини без облини не минуваш кај мажот па излегоа од мода тие анорексичните девојки и секако цврсти гради не премногу големи
     
  5. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Хммм, па би рекол дека убаво (женско) тело е она по кое би се свртел да го „изанализирам“, кое би предизвикало мало забрзување на пулсот и кое нема да сакам да го испуштам од видик, додека можам. Мислам дека поефикасно објаснување од ова нема. :D :$
     
  6. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Нешто вака, долги и цврсти нозе, струк, задник и гради средно (нит многу мали нит многу големи) и малку мускулчиња на стомакот :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    Под убаво тело подразбирам убаво заоблено тело,во вид на песочен часовник,со убав и зацврстен задник и средни по големина-гради.Исто така рамен стомак ,со не многу стомачни мускули и убави долги нозе (во вид на тријаголник :D )т.е. надолу да се се' послаби,а не како трупци :D и секако на целото тело не му се потребни премногуу мускули за да биди совршено,воедно мора и од самата девојка да произлегува женственост за целото тело да биди perfect :D
    освен дарбата од бога,секоја жена мора да знае да си го сака своето тело...иако поголема предност давам на природната убавина,сепак мала заслуга има и самодовербата која помага да зрачиме пред другите,а и која ги прикрива недостатоците :)
     
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.936
    убаво тело според мене е да не бидеш полничка ..ако бидеш подебела а имаш големи гради - тоа не се важи бидејќи градите идат заедно со дебелината ( делумно) нешто и е од природата ;)
    потоа треба да имаш добар задник , да може кафето да стои :)
    мислам дека е дозволено да имаш мало стомаче , некако ми е заводливо :)
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Мерлинче бе...се си имаше у нормални размери (иако некои глупи луѓе тврдат дека била дебела) јас стојам до фактот дека она го имала најженственото тело...денешниве глумици со триста операции и липосукции не можат да го постигнат тој ефект, одма папараците им го фаќаат целулитот на камера...
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ни голем, ниту пак премал задник. Да има форма и никако желе или пак целулит.
    Тенки нозе, но не екстремно високи, со убав лист.
    Рамен стомак, јас лично плочки ич не сакам кај женски.
    Црвсти гради, повторни ниту мали ниту големи.
    Без екстремно големи колкови. :)
     
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Не одат градите заедно со дебелината секогаш :!: погледни колку девојки се дебелки ама баш дебелки,а имаат гради ко да ги немаат,или слабички девојки со ептен големи гради...градите повеќе се наследни би рекла
     
  12. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Е ова е убаво тело! :lol:

    Иако уште не се замарам како треба да изгледа едно убаво женско тело, а искрено и неможам да разликувам така по полни жени од жени со рамен стомак и тако даље. :)
     

    Прикачени фајлови:

  13. XTinaV

    XTinaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Според мене, поим за убаво тело е она на Адриана Лима - не е премногу слаба како некои манекенки и има совршени облини. Еве како таа изгледа само неколку месеци после бременоста
     

    Прикачени фајлови:

  14. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Верувам дека никоја од вас не може да сфати и бескрајно се обидува да биде иделна по своја замисла. Али за чудо машките ги пали муабет, интелегенција, свежина и одржано телце. Се остало е индивидуално.Али добри гради 85ка + :emo: и фино газе не се за потценување.Ч)
     
  15. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Добри гради не се мерат со бројки. Џабе ти е 85ка + ако ти се виснати или размафтани на разни страни. Јас сум за средни ама цврсти гради.
    Мене лично најголем фактор за добро тело ми се стомачните. Многу добро изгледа девојка со стегнати стомачни, без салце и спојлери
    И мене Лима ми е поим за совршено тело. Слаба, ама далеко од анорексичен изглед и си има и газе и цицки :)
     
  16. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Па не би рекла дека бескрајно се обидуваме да бидеме идеални по своја замисла :^) .
    После извесна возраст учиме да се сакаме себеси во пакет, значи и својот мозок кој го носи нашиот интелект, и телото кое е нивни носител.
    И нас и тоа :!: без чудење не пали истото што си го набројал само ќе заменам гради 85ка+ со пенис 18+ ( и секој см плус не е за потценување) само колку од нас го добиваат е прашање :wasntme: .
    На крајот на краиштата и тело како на Меган Фокс и мозок како на Ајнштајн во пакет со тоа тело, на оној кој ги поседува после извесно време му се освоена територија, па ги занемарува и ги зема здраво за готово, дури не ја изгуби или некој друг не се заинтересира за неа. Истото се случува и со нас, да се разбереме. Така да убавината не е во телото, туку е во тоа да не се изгуби убавото кое ги поврзало партнерите, а тоа е најмакотрпната вештина и умешност на светот.
     
    На bla20, Sephora и abeajde им се допаѓа ова.
  17. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16

    Фантастично елаборирано, ми се свиѓа замислата и конкретната мисла и порака во постов. Топ Теодора...али факт дека сексипилноста одразена преку фино извајаната фигура ( иако не мора да е идеална ) побудува аплауз кај широкиот аудиториум.
     
  18. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Не оспорувам дека фино извајана фигура побудува аплауз кај широк непознат аудиториум, само мене ми е побитно да сум топ како комплетна личност за мојот спешл самван, отколку вака да трепкам :wasntme: на аудиториумот кој ме гледа како фигура на која и се восхитува како и на скулптура во музеј. Да не ширам, јасна е пораката.
     
  19. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Фул пакиџ е најдобрата ствар...ретко која го поседува...али ако си таква Teodora ...симињам капа на идеалните...хахахах...мило ми е што си вистинска... :emo:
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    убаво тело според мене
    кренати и цврсти гради
    убав стомак (по можност до некој степен и стомачните да се истакнати се разбира тоа со вежбање само се постигнува)
    полојче обавезно(еден другар го цитирам:да ти се плукнам во жената без половина ако нема за што да ја фатиш стегнеш и припиеш до тебе :lol: )
    заоблени колкови и долга нога
    добар задник се разбира...
    се разбира сето ова пропратено со став држење
    и без карактер ништо не прајме :D