Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

 1. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.543
  Допаѓања:
  17.552
  Пол:
  Женски
  стекнати гради*
  рамен стомак(препорачливо со пирс) :inlove: **
  заоблени колкови*
  долги нозе без целулит :)
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.860
  Допаѓања:
  5.118
  Пол:
  Женски
  девојка според мене со идеални облини просто ја обожавам :)
   

  Прикачени фајлови:

  • nickole.jpg
   nickole.jpg
   Големина на фајлот:
   75,8 KB
   Прегледи:
   290
  На 1209 и Adi888 им се допаѓа ова.
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.553
  Па, стекнати се со самото раѓање.
  А целулитот е прашање на време кога ќе се закачи ако го нема (малку штипкање е обично убав начин да потскокне) или веќе демне :bandit: , ако Парис Хилтон и др. ѕвезди не се имуни и не успеваат да се изборат со него, како о како ние обичните смртници |( ?!
   
  На Adi888, bla20 и zhap4e им се допаѓа ова.
 4. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Лима-поим за совршенство! :)
   

  Прикачени фајлови:

 5. abeajde

  abeajde Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  Само Моника Белучи...ако веќе персонифицираме...аххахаха
   
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  дарлинг после сите пластики у нив, шмукања чварки, затегања зад уши под коса ма ... дур се такви свежи тазе стегнати од чика доктор, како им само завидуем ја на таа нивна природна од бога дадена лепота, среќа они не се така со набилдана агенда ко нас смртниците па имаат време они за секој ден минимум два саати трчање, плус 200 стомачни и јадат се разбира воздух, вода не пијат мрсна им била велат :)
   
  На bla20 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.532
  Мене поим за убаво тело ми е - убава кожа. Не мора да е стегнато, реално не сите имаат шанса да се одржуваат до толку, ама убава и негувана кожа се приметува и кај подебелки и кај послаби девојки.

  Сакам кога има некоја дефиниција на рацете, онакви раце ко салами ми се ептен одбивни, тенкичка половина и убави полни колкови (поддржани од добра задница), нормални прави нозе. Не мора да е телото совршено за да е убаво. :)
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 8. XTinaV

  XTinaV Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Нозете и задникот од девојкава... едноставно WOW !!!  На Фејсбук има страница Gentleman's Choice на која се избираат најубавите девојки од земјите на Балканот.
  http://www.facebook.com/genschoice Какви девојки има, не можам да им се изнагледам !!! :mm:
  Значи навистина највисока концентрација на убави жени има на Балканот!
   

  Прикачени фајлови:

 9. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Негувано тело. Колку и да е некоја девојка згодна, ако видам олимписки кругови под мишка е грда.
  Или бркчиња ала Гоце Делчев. Или коса ала Брилијантин. Или кожа таква рошава, сува, гадна.
  Или поминува и се осеќаш како да поминал од оние камионине за ѓубре покрај тебе.
  И природна убавина ценам. Девојка не е убава ако можеш да и стиснеш желба во лицето.
  Значи, убаво тело според мене е златна средина, ни исушена ко изгорено чкорче, ни мрцина.
  Средена, природна, намирисана, ненападна. Тоа е убаво :)
   
  На sweet-star и aliciakeys3 им се допаѓа ова.
 10. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21

  Потполно се согласувам!!!Ми се случило кога се поздравувам со некоја,нели бакнеж во образ,некој чуден тежок мирис..незнам страшно,ниту искапена ниту алишта перени....иначе за мене убаво тело да имаш се по малце :rofl: ни мн ниска,ни мн висока,средни гради (да не е без ич),струкче убаво(малце стомаче),газенце истакнато,и убави нозе не мн слаби...едноставно секси тело :) но ако не е негувана ЏАБЕЕЕ!!!!!(мн сум педантерија шо да правам) ....сигурна сум deka и ти natty :rofl:
   
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.840
  Допаѓања:
  5.417
  За стомачето никако неможам да ве сфатам, а гледам повеќето спомнавте дека стомаче ви е секси и убаво....значи до мене :D ама јас никако неможам да видам нешто секси во стомаче, макар и мало, минимално. Не ми е убаво ич, а и не џабе се бориме цел женски род vs стомаче. Мислам дека нема ништо посекси од стегнат стомак, со малку мускулчиња, мх мх

  зарем има нешто посекси и поубаво од ова
  http://img.actressarchives.com/features/E707_Adriana-Lima-Tattoo.jpg

  еве и што е за мене секси струк и стомак
  http://pi.b5z.net/i/u/230085/i/rebecca_leigh_model_rebeccamodel_hot_sexy_4_ezr.jpg
   
 12. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  хммм искрено тоа на првата слика не ми се допаѓа... не знам зошто :/
  јас порано имав затегнат стомак, со секоја коцкичка на него, затоа што вежбав..
  меѓутоа, ќе ти кажам дека на сите им е секси малото стомаче и на машки и на женски, но секако терба да се разликува секси стомаче од сало кое паѓа како каиш над панталоните кога ќе лупнеме тесни фармерки и маичка...

  за мене секси тело - долги нозе, никако преслаби :puke: , топчесто газе со малку пошироки колкови, струкче, долг врат...
  [​IMG]

  еве ми го муабетот :)
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Секое тело кое е затегнато и негувано е убаво.Не се битни секогаш градите,задникот,половината...
  Која е финтата да имаш огромни гради кои овенале како ружи или долги нозе,а криви или пак опремени со целулит.
  Битно е телото да се одржува.Секоја несовршеност го прави да изгледа уште поубаво.
  Преферирам девојки со облини 8) Редовно манијачам :D :D
   
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Не многу големи гради, некаде 85ка величина, убави затегнати раце, не многу долги нозе да не биде тело нема- нозе бандери, широки колкови тенка половина и убав газ, и тенки нозе без големи колена и листови, и без изразити мускули, рамен стомак... :)
   
 15. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  http://www.youtube.com/watch?v=wxCCFU3HY_o

  Е вакво тело, само + подолги нозе :). Но јас сум поборник секој да ужива во тоа што е самиот и да си се сака каков си е.
   
 16. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.113
  Убаво тело подразбирам убаво заоблени цврсти гради (не мора да се големи )долги нозено не преслаби ,тенка половина ,добар задник, рамен стомак сепак таквото убаво тело да биде резултат на грижа за сопствен изглед и здравје,да изгледа здрава и згодна а не да биде анорексична .Голема улога игра самодовербата колку таа го сака своето тело ,некогаш можеби нема да има совршено тело или нема да има слаби нозе и рамен стомак но девојката знае кој дел од телото да го истакне а кој да го покриеЗа девојки кои имаат убаво тело би ја навела Бијонси,Шакира и Бритни
   
  На julic му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.545
  Допаѓања:
  71.789
  Пол:
  Женски
  Тенки, долги нозе, тенок струк, не многу широки колкови, гради средни по големина, и нежно заоблено задниче - отприлика тоа ми паѓа на памет кога помислувам на убаво тело :)
   
  На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101

  :clap: и јас,мм ми вика како bmw си отпозади :D
   
 19. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.016
  Еве што според мене претставува убаво, секси и женствено тело. Не коментирам повеќе сликите вредат милион зборови.
   

  Прикачени фајлови:

  На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  тело на кое не му штрчи ништо посебно, но мора да е некое пре слабо или па пре заоблено номално онака само да не виси сало од негде тоа ми е мене убаво тело , штознам.. :^)