1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    стекнати гради*
    рамен стомак(препорачливо со пирс) :inlove: **
    заоблени колкови*
    долги нозе без целулит :)
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојка според мене со идеални облини просто ја обожавам :)
     

    Прикачени фајлови:

    • nickole.jpg
      nickole.jpg
      Големина на фајлот:
      75,8 KB
      Прегледи:
      291
    На 1209 и Adi888 им се допаѓа ова.
  3. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Па, стекнати се со самото раѓање.
    А целулитот е прашање на време кога ќе се закачи ако го нема (малку штипкање е обично убав начин да потскокне) или веќе демне :bandit: , ако Парис Хилтон и др. ѕвезди не се имуни и не успеваат да се изборат со него, како о како ние обичните смртници |( ?!
     
    На Adi888, bla20 и zhap4e им се допаѓа ова.
  4. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Лима-поим за совршенство! :)
     

    Прикачени фајлови:

  5. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Само Моника Белучи...ако веќе персонифицираме...аххахаха
     
  6. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    дарлинг после сите пластики у нив, шмукања чварки, затегања зад уши под коса ма ... дур се такви свежи тазе стегнати од чика доктор, како им само завидуем ја на таа нивна природна од бога дадена лепота, среќа они не се така со набилдана агенда ко нас смртниците па имаат време они за секој ден минимум два саати трчање, плус 200 стомачни и јадат се разбира воздух, вода не пијат мрсна им била велат :)
     
    На bla20 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мене поим за убаво тело ми е - убава кожа. Не мора да е стегнато, реално не сите имаат шанса да се одржуваат до толку, ама убава и негувана кожа се приметува и кај подебелки и кај послаби девојки.

    Сакам кога има некоја дефиниција на рацете, онакви раце ко салами ми се ептен одбивни, тенкичка половина и убави полни колкови (поддржани од добра задница), нормални прави нозе. Не мора да е телото совршено за да е убаво. :)
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  8. XTinaV

    XTinaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Нозете и задникот од девојкава... едноставно WOW !!!



    На Фејсбук има страница Gentleman's Choice на која се избираат најубавите девојки од земјите на Балканот.
    http://www.facebook.com/genschoice Какви девојки има, не можам да им се изнагледам !!! :mm:
    Значи навистина највисока концентрација на убави жени има на Балканот!
     

    Прикачени фајлови:

  9. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Негувано тело. Колку и да е некоја девојка згодна, ако видам олимписки кругови под мишка е грда.
    Или бркчиња ала Гоце Делчев. Или коса ала Брилијантин. Или кожа таква рошава, сува, гадна.
    Или поминува и се осеќаш како да поминал од оние камионине за ѓубре покрај тебе.
    И природна убавина ценам. Девојка не е убава ако можеш да и стиснеш желба во лицето.
    Значи, убаво тело според мене е златна средина, ни исушена ко изгорено чкорче, ни мрцина.
    Средена, природна, намирисана, ненападна. Тоа е убаво :)
     
    На sweet-star и aliciakeys3 им се допаѓа ова.
  10. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21

    Потполно се согласувам!!!Ми се случило кога се поздравувам со некоја,нели бакнеж во образ,некој чуден тежок мирис..незнам страшно,ниту искапена ниту алишта перени....иначе за мене убаво тело да имаш се по малце :rofl: ни мн ниска,ни мн висока,средни гради (да не е без ич),струкче убаво(малце стомаче),газенце истакнато,и убави нозе не мн слаби...едноставно секси тело :) но ако не е негувана ЏАБЕЕЕ!!!!!(мн сум педантерија шо да правам) ....сигурна сум deka и ти natty :rofl:
     
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    За стомачето никако неможам да ве сфатам, а гледам повеќето спомнавте дека стомаче ви е секси и убаво....значи до мене :D ама јас никако неможам да видам нешто секси во стомаче, макар и мало, минимално. Не ми е убаво ич, а и не џабе се бориме цел женски род vs стомаче. Мислам дека нема ништо посекси од стегнат стомак, со малку мускулчиња, мх мх

    зарем има нешто посекси и поубаво од ова
    http://img.actressarchives.com/features/E707_Adriana-Lima-Tattoo.jpg

    еве и што е за мене секси струк и стомак
    http://pi.b5z.net/i/u/230085/i/rebecca_leigh_model_rebeccamodel_hot_sexy_4_ezr.jpg
     
  12. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    хммм искрено тоа на првата слика не ми се допаѓа... не знам зошто :/
    јас порано имав затегнат стомак, со секоја коцкичка на него, затоа што вежбав..
    меѓутоа, ќе ти кажам дека на сите им е секси малото стомаче и на машки и на женски, но секако терба да се разликува секси стомаче од сало кое паѓа како каиш над панталоните кога ќе лупнеме тесни фармерки и маичка...

    за мене секси тело - долги нозе, никако преслаби :puke: , топчесто газе со малку пошироки колкови, струкче, долг врат...
    [​IMG]

    еве ми го муабетот :)
     
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Секое тело кое е затегнато и негувано е убаво.Не се битни секогаш градите,задникот,половината...
    Која е финтата да имаш огромни гради кои овенале како ружи или долги нозе,а криви или пак опремени со целулит.
    Битно е телото да се одржува.Секоја несовршеност го прави да изгледа уште поубаво.
    Преферирам девојки со облини 8) Редовно манијачам :D :D
     
  14. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Не многу големи гради, некаде 85ка величина, убави затегнати раце, не многу долги нозе да не биде тело нема- нозе бандери, широки колкови тенка половина и убав газ, и тенки нозе без големи колена и листови, и без изразити мускули, рамен стомак... :)
     
  15. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    http://www.youtube.com/watch?v=wxCCFU3HY_o

    Е вакво тело, само + подолги нозе :). Но јас сум поборник секој да ужива во тоа што е самиот и да си се сака каков си е.
     
  16. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Убаво тело подразбирам убаво заоблени цврсти гради (не мора да се големи )долги нозено не преслаби ,тенка половина ,добар задник, рамен стомак сепак таквото убаво тело да биде резултат на грижа за сопствен изглед и здравје,да изгледа здрава и згодна а не да биде анорексична .Голема улога игра самодовербата колку таа го сака своето тело ,некогаш можеби нема да има совршено тело или нема да има слаби нозе и рамен стомак но девојката знае кој дел од телото да го истакне а кој да го покриеЗа девојки кои имаат убаво тело би ја навела Бијонси,Шакира и Бритни
     
    На julic му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Тенки, долги нозе, тенок струк, не многу широки колкови, гради средни по големина, и нежно заоблено задниче - отприлика тоа ми паѓа на памет кога помислувам на убаво тело :)
     
    На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103

    :clap: и јас,мм ми вика како bmw си отпозади :D
     
  19. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Еве што според мене претставува убаво, секси и женствено тело. Не коментирам повеќе сликите вредат милион зборови.
     

    Прикачени фајлови:

    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    тело на кое не му штрчи ништо посебно, но мора да е некое пре слабо или па пре заоблено номално онака само да не виси сало од негде тоа ми е мене убаво тело , штознам.. :^)