1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

  1. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    За мене дефинитивно убаво тело е телото на некој што е задоволен со него и зрачи со самодоверба...а за формата, што знам...Бијонсе има убаво тело(имаме слично тело, па се идентификувам со неа :lol: )
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Тело на кое се е пропорционално, да не е ништо премногу или премалку. Никако да не е премногу слабо, што значи да има убави облини, да изгледа женствено.
     
    На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    поим за вакво тело ми е вајано тело т.е убаво обликувано по можност да има долги нозе ;)
     
  4. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Хмм убаво тело се разбира да има облини тоа е колкови полобина тенка гради и целата фигура да наликува на икс но сепак убаво тело е тоа во кое се чувствувате убаво многу влијае самодовербата така да немора да се има перфектно тело кога и со маните се чуствувате перфектно и ако самите сте убедени во тоа влијае и на тугјото око :!:
     
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Според мене секој си има различен вкус за тело.
    Мене многу ми се допаѓа кога ќе видам девојка што се движи во границите на 90-60-90 иако таква ретко се наоѓа. Исто така сакам да гледам височки девојки од 1 70 па нагоре ( не премногу). Нозете сакам да се тенки, а не батачиња како што некои претпочитаат да имаат :lol: Широки раменици, едноставно песочен часовник. Јас за малку не ги исполнувам стандардите, јас сум мометално вазна ( тесна во градите и половината, огромни колкови ) Тоа е отприлика тоа :)
     
  6. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа кога ке видам девојка која е вита но со облини! значи понекогаш луѓето ги мешаат поимите,па вишокот на килограми го нарекуваат облини! ми се допаѓа коа ке видам убави кукови а рамно стомаче..јас сум сепак далеку од ова! :)
     
  7. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Висока девојка со долги танки нозе (не како стапчиња де), тенка половина, средна големина на градите (не многу мали, но не ни со енормна големина), мали колкови (пошироки од половината, нормално) и тртлест газ. Депилација, ова она и најважно од се, рамномерен тен на цело тело. Може и една до две карактеристични бемки. :)
     
  8. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Паа висина негде околу 170 цм, тенок струк, средно големи гради, истакнати бутчиња и цврсто газе.
    :doh:
    Што значи за да го достигнам својот идеал јас треба магично да израснам 11-12 цм :wasntme: и да си го стегнам газето и градите да ми останат цел месец како што ми се во ПМС :wasntme:
     
  9. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Јас под совршено тело подразбирам најпрво тело со облини-секси облини :D ,добар исончан тен,но не многу црн,мазна кожа како сатен,издепилирани нозе,раце,значи без ниедно влакно,МРАЗАМ ВЛАКНА!
    И зацврстени мускули ама не премногу и тоа да изгледа грозно,како што доликува на женско де,онака фини линии.И најважно да нема целулит :) е сега тоа малце е невозможно секогаш и воопшто-ретко кај некоја женска но да не се познава,можда ептен малце неприметлив да е.Тоа е за мене секси убаво женско тело.И нека се има малце облини,всушност во тоа е женственоста,не сакам анорексични девојки,тоа за мене не е секси.
     
  10. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Убаво женско тело ми е она кое личи на тело на жена, не на недоразвиено момче. Песочен часовник форма. Средни накај големи гради, но квалитетни, не китка-матка. Струк, колк, и заоблен, поголем задник. Нозете ми се на последно место. Нормално не криви или диреци, самата имам права и релативно долга нога, но не ја гледам убавината. :D
    [​IMG]
    Женава има 38 години, син, и е божица. Можда тро преголеми гради, ама нејзини си се, јас не би толкави. :D
    Еве ја у млади дани, перфектно тело.
    [​IMG]
    [​IMG]

    За стомачето, на жена ми е многу грдо мускулесто тело, па така и стомакот. Стегната да, разбацана не. Имам малку меше, и само у седење го осеќам, иначе сум рамна. Искрено, не би можела да се замислам така затегната во кожата, не ми е на око убаво ич. Не ме привлекувале ВС тела никогаш, не знам зошто. :)
     
    На Beauchamp и lola-86 им се допаѓа ова.
  11. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Долги тенки нозе, тенка половина, рамен стомак, бујни гради, добар стегнат задник (а не мрсен |( ) мислам според мене си гледам јас :!:
     
  12. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Баш пред малку дебатиравме со другарките на таа тема. Значи, секоја од нас има различни гледишта за тоа што е убаво женско тело. Мене ми се допаѓаат високи девојки, во глобала не сакам девојки со облини.
    За мене совршено тело претставува телото на Џесика Алба.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Нешто вакво и задоволна сум :D
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    според мене Ирина Шејк(и не ппостои друга девојка која има толку совршено тело а не само не тело и права аристократска фаца па мислам хелоо со Роналдо оди ха ха :D :D :D )[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  14. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Под убаво тело подразбирам здраво тело, стегнато тело кое поседува мускулна маса. ;)
    Сите неможеме да го имаме телото за кое се верува дека е совршено,телото коеможеме да го сретнеме во кое и списание да го отвориме. Насекате се оние тенки, високи манекени, на телевизија исто.
    Јас под убаво тело подразбирам долга нога на која и се познаваат листовите и мускулите од горниот дел од ногата, рамно стомаче , стегнат испупчен газ, испакнати гради. Едноставно кажано тело на кое ништо не му виси, и салото е непознат поим. :!:
    Е сега некоја девојка може да е висока, да има долги нозе, да има големи гради , но тоа не значи дека таа има убаво тело.
    Што и се долгите нозе ако и се целите млитави и позади е како кора од портокал.
    Што и се големите гради ако не и се цврсти туку виснати.

    Сметам дека секоја девојка може да има убаво тело со малку труд. За да имаш убаво тело не значи дека треба да си висок над 180 и пропорциите да ти се 90-60-90. ;)

    Еве шо јас подразбирам под совршено тело, извежбано тело, активно тело. :clap:
     

    Прикачени фајлови:

    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    [​IMG]
    епа вака некако
    а овие две секогаш ми се пример за убаво (совршено) женско тело
    [​IMG] [​IMG]
     
  16. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Според мене,убаво тело би требало да изгледа некако вака
    А од формуџивките морам да признам дека според мене Miss-Independent има убаво тело,според до сега сликите што ги видов од сите.Без навреди.
     

    Прикачени фајлови:

  17. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Убаво женско тело според мене е тело кое е добро обликувано, стегнато. Но! во никој случај не мислам дека убаво тело имаат аноркесични манекенки. [​IMG] [​IMG][​IMG]
     
  18. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Висина: 170+
    Тежина: 50-65 kg (зависно од висина)
    Добри стомачни, како за женско на пр. :lol:
    Долги, прави нозе
    Средно голем, поткренат задник
    Топчести гради, со убава форма

    :rofl:

    Се‘ на се‘ сметам дека секоја девојка е убава на свој начин, доколку таа се прифати таква каква што е!
    Секој има комплекс, да!-но нека биде тоа во граници на нормала!
    Кога не постои харизма, кога нема позитивна енергија во неа, тогаш и најубавото тело, најубавата насмевка-не се приметува!
    Секој треба да го носи тоа што му е дарено од Бог, на посебен, еден и единствен начин!
    Да блеска едноставно! :!:

    лет шајн лејдис џст шајн, је!!! :rofl: :*
     

    Прикачени фајлови:

    • perfect.jpg
      perfect.jpg
      Големина на фајлот:
      29,9 KB
      Прегледи:
      433
    На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    Добро распоредени облини, па дури може и еееептееен мало стомаче
    Брат ми вика : "Женска без малку салце на неа не е женска", како и да е, мажите преферираат жени со облини.
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Рамен стомак( може и малце стомачни) без спојлери, градите да се со средна големина, мали раменици, долги нозе и убаво газе :D :D