1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Супер е оваа само градите личи како многу да и се големи :D :D се смеам
     
  2. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    по мене убава жена е онаа која си го сака своето тело такво какво што е и секој маж сака да најде жена полна со самодоверба бидејќи тие жени зрачат а оние кои се облекуваат посекси само за да изгледаат помладо или прават разни пластични операции се лесни жени и секако на мажите им е полесно да бидат со такви откако да ги бараат оние добрите,полни со самодоверба кои се убави на свој начин и знаат тоа да ги покажат :)
     
    На Sara123, Diamond и girl.23 им се допаѓа ова.
  3. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    девојки...висока сум 152 а тешка 42...не се чувствувам убаво кога ке си го погледнам телото...онака сакам да се здебелеам уште малце..вие што мислите?
     
  4. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Тело во кое девојката се чувствува удобно и задоволно..

    Тело од кое низ очите на девојката излегува задоволство и самодоверба ;) е тоа е подразбирам под убаво тело .
    Нешто што ретко се случува да се види.
     
    На Sara123, Perfection, StarBwoyy и 2 други им се допаѓа ова.
  5. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Висина:165+
    Тежина:55-65
    Рамен стомак + стомачни
    Топчест поткренат задник, средна големина на гради,долги - прави нозе
     
  6. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    знам дека не ги исполнува класичните стандарди за убавина у стилу 175 + , 90-60-90 бла бла бла итн. али мене (ваљда ко што веќе знаете :) ) цурава ми е преЈака . свака и част :D

    [​IMG]
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Складен изглед пред се!

    Не сакам големи нозе , а торзото мало, или обратно :)

    Според мене убав си е секој на свој начин :) Али сепак убава ми е, и би сакала да изгледам како Anne Hathaway :)
     
  8. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Висока,слаба,среќна исамоуверена жена е жена со убаво тело.

    А и ќе заборавев голем кренат газ и цицки кои ги собира во 85 :D :D :D
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Здраво и негувано тело.
    Затегнати нозе и стомак.
    Подигнати гради, задоволителна големина околу 85ка :D
    Убаво оформен задник!
    Чоколаден тен.
    Мазно тело.
    Негувани раце.
    Средени нокти на раце и на нозе, за петата да не збориме :!:
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  10. malaa.1

    malaa.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    8
    visina: 177
    tezina: 60 iako sakam malce da se zdebelam ama pojke slabeam od sto se debelam :) ...
    ama mene ne mi e bitno teloto bitno da si zdrav zaso jas sum slabokrvna i od mala se boram so toa :/ i od 1 odelenie imam luzna na stomakot taka da ne mi e bitno mnogu teloto...porano neso so manikenka brkavme so mojte rabota no nisto radi luznata..
    ne sum zategnataa nemam ni celulit ali mn sakam da trcam ama nemam nikakva kondicija radi slabokrvnosta :worried: ama planiram od naredna nedela da pocnam od malce :) i taka...
     
  11. zizela111

    zizela111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    68
    Девојкава...совршена...Бела Гонзалез...ова е совршено и тело и фаца. 10/10

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  12. sneska80

    sneska80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Сега за сега можам да кажам дека задоволна сум од моето тело бидејки и покраја тоа сто имам родено едно
    дете сепак мислам дека имам добра форма.Висока сум 167см а тежина 56 килограми.Имам добри прави нозе и задник напрчен,тртлес и гради нормални ни мали ни големи носам прслyce 80.Koga ke se doteram onaka stegnato zalepeno za mene dobivam pofalni kritiki.Se nadevam i ponatamu ke ja odrzam ovaa forma.Sekoj si ima razlicno telo i ne treba da se srami majka priroda sekoj razlicno e nadaren.
     
  13. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Па вака сега ... Моето не е нешто најнај, али сметам дека е убаво.
    Висока сум 170, имам 53 кг, добра фигура, придружена со облини. Не сум чачкалица, немам сало да се тресе на мене, но не сум ни затегната. Се на се, јас сметам дека е ок.

    Никој не е совршен, па нема ни совршено убаво тело да пронајдете. Никој го нема тоа, али пак затоа секој може да има самодоверба. Доколку убавото тело е во склоп со убаво изградена личност (карактерно), и личност која си го сака телото, тогаш тоа е најдобра можна комбинација.
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    секој си има своја гледна точка до совршено тело, некој смета дека тоа се големи гради, 90-60-90, или пак мало струкче....
    според мене не треба да имаш ни голем задник ни големи гради, едноставно за одредена висина да имаш одредена тежина, убаво стомаче и струкче и тоа е тоа.
     
  15. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    [​IMG]

    Е така... не таа и таа висина, толку и толку кила бла бла. Познавам девојче 170 висока и има 55-60 кила, нозе долги прави убави и стомакот и е ПРЕПУН со сало и вратот и е дебел, и лицето и рацете. И сега пошто е 170 и има 55 значи дека има совршено тело? Не...

    Прво најважно е да е складно градена а тежината е менлива работа, ама кога ќе видиш складно градено тело тоа е совршено. Значи да има кукови пошироки, прчасто газе, стомак колку толку рамен, не преголеми гради, убав струк, убави раце... Значи се да е складно.
    Ким ми е до некаде убава. Не ја сакам нешто посебно многу, само малце помало газе да има и ќе биде топ...
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Нема совршено тело. Самодовербата ја игра целата улога. Пред се треба да го сакаш. Сите имаме некои недостатоци. Мојот недостаток е тоа што немам некои големи гради.
    А, под убаво тело подразбирам да е негувано, да има убаво, мазно газе, не премногу големи гради, средна големина, убави нозе, стомак, да е затегнато, тоа секако. Не растресено :)
    И висина, над 165, килограми над 50.
     
  17. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    За мене е убаво тело е она негуваното, стегнато, без сало или слично и добро заоблено.
    И,да.Се согласувам дека нема совршено тело.Може некој да има долги нозе,да биде слаба...ама во лицето да биде грда,а градите даска.Сакам да кажам,секој има некои недостатоци во своето тело. :rofl:
     
  18. starski

    starski Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    ваљда најсоодветно е тука да го поставам прашањево :)) како жити се да се справам со спојлериве!!! колку и да слабеам тие остануваат!!! :@@ што да правам,едно време се помирив со нив и си купував облека со која ги криев али не сакам веќе такаа...сакам да носам тесни фустанчиња маички а не можам :worried:
     
  19. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Oна во кое девојката ќе ужива и нема да трупа со своите комплекси. Целата убавина на телото е во тоа како се носите со него,исто како и облеката. Меше е секси,спојлери се секси,бутови се секси,карлични коски,ребра и мускули се тотално аут,у вези тен за мене е посекси бел тен однего исончан,делува многу поприродно,имплантите исто така се аут. Она што вие го викате дебело,ние го сметаме за нормално. Она пак,што вие го посакувате и го сметате за таман,ние го викаме закачалка.
     
    На aquarius34, x.Daisy.x, Gunshine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    јас мислам дека тоа е генетски поврзано,,што не мо=еш да ги скинеш спојлериве...пробај активно да вежбаш..теретана...ако и тоа не помага,слабееше атие остануваат исти,не верувам дека има друг начин,тоа е од конструкцијата на телото..