Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Супер е оваа само градите личи како многу да и се големи :D :D се смеам
   
 2. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  по мене убава жена е онаа која си го сака своето тело такво какво што е и секој маж сака да најде жена полна со самодоверба бидејќи тие жени зрачат а оние кои се облекуваат посекси само за да изгледаат помладо или прават разни пластични операции се лесни жени и секако на мажите им е полесно да бидат со такви откако да ги бараат оние добрите,полни со самодоверба кои се убави на свој начин и знаат тоа да ги покажат :)
   
  На Sara123, Diamond и girl.23 им се допаѓа ова.
 3. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  17
  девојки...висока сум 152 а тешка 42...не се чувствувам убаво кога ке си го погледнам телото...онака сакам да се здебелеам уште малце..вие што мислите?
   
 4. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Тело во кое девојката се чувствува удобно и задоволно..

  Тело од кое низ очите на девојката излегува задоволство и самодоверба ;) е тоа е подразбирам под убаво тело .
  Нешто што ретко се случува да се види.
   
  На Sara123, Perfection, StarBwoyy и 2 други им се допаѓа ова.
 5. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Висина:165+
  Тежина:55-65
  Рамен стомак + стомачни
  Топчест поткренат задник, средна големина на гради,долги - прави нозе
   
 6. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  знам дека не ги исполнува класичните стандарди за убавина у стилу 175 + , 90-60-90 бла бла бла итн. али мене (ваљда ко што веќе знаете :) ) цурава ми е преЈака . свака и част :D

  [​IMG]
   
  На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  120
  Складен изглед пред се!

  Не сакам големи нозе , а торзото мало, или обратно :)

  Според мене убав си е секој на свој начин :) Али сепак убава ми е, и би сакала да изгледам како Anne Hathaway :)
   
 8. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  420
  Висока,слаба,среќна исамоуверена жена е жена со убаво тело.

  А и ќе заборавев голем кренат газ и цицки кои ги собира во 85 :D :D :D
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.028
  Здраво и негувано тело.
  Затегнати нозе и стомак.
  Подигнати гради, задоволителна големина околу 85ка :D
  Убаво оформен задник!
  Чоколаден тен.
  Мазно тело.
  Негувани раце.
  Средени нокти на раце и на нозе, за петата да не збориме :!:
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. malaa.1

  malaa.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  8
  visina: 177
  tezina: 60 iako sakam malce da se zdebelam ama pojke slabeam od sto se debelam :) ...
  ama mene ne mi e bitno teloto bitno da si zdrav zaso jas sum slabokrvna i od mala se boram so toa :/ i od 1 odelenie imam luzna na stomakot taka da ne mi e bitno mnogu teloto...porano neso so manikenka brkavme so mojte rabota no nisto radi luznata..
  ne sum zategnataa nemam ni celulit ali mn sakam da trcam ama nemam nikakva kondicija radi slabokrvnosta :worried: ama planiram od naredna nedela da pocnam od malce :) i taka...
   
 11. zizela111

  zizela111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  68
  Девојкава...совршена...Бела Гонзалез...ова е совршено и тело и фаца. 10/10

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 12. sneska80

  sneska80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Сега за сега можам да кажам дека задоволна сум од моето тело бидејки и покраја тоа сто имам родено едно
  дете сепак мислам дека имам добра форма.Висока сум 167см а тежина 56 килограми.Имам добри прави нозе и задник напрчен,тртлес и гради нормални ни мали ни големи носам прслyce 80.Koga ke se doteram onaka stegnato zalepeno za mene dobivam pofalni kritiki.Se nadevam i ponatamu ke ja odrzam ovaa forma.Sekoj si ima razlicno telo i ne treba da se srami majka priroda sekoj razlicno e nadaren.
   
 13. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  2.170
  Па вака сега ... Моето не е нешто најнај, али сметам дека е убаво.
  Висока сум 170, имам 53 кг, добра фигура, придружена со облини. Не сум чачкалица, немам сало да се тресе на мене, но не сум ни затегната. Се на се, јас сметам дека е ок.

  Никој не е совршен, па нема ни совршено убаво тело да пронајдете. Никој го нема тоа, али пак затоа секој може да има самодоверба. Доколку убавото тело е во склоп со убаво изградена личност (карактерно), и личност која си го сака телото, тогаш тоа е најдобра можна комбинација.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  секој си има своја гледна точка до совршено тело, некој смета дека тоа се големи гради, 90-60-90, или пак мало струкче....
  според мене не треба да имаш ни голем задник ни големи гради, едноставно за одредена висина да имаш одредена тежина, убаво стомаче и струкче и тоа е тоа.
   
 15. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  [​IMG]

  Е така... не таа и таа висина, толку и толку кила бла бла. Познавам девојче 170 висока и има 55-60 кила, нозе долги прави убави и стомакот и е ПРЕПУН со сало и вратот и е дебел, и лицето и рацете. И сега пошто е 170 и има 55 значи дека има совршено тело? Не...

  Прво најважно е да е складно градена а тежината е менлива работа, ама кога ќе видиш складно градено тело тоа е совршено. Значи да има кукови пошироки, прчасто газе, стомак колку толку рамен, не преголеми гради, убав струк, убави раце... Значи се да е складно.
  Ким ми е до некаде убава. Не ја сакам нешто посебно многу, само малце помало газе да има и ќе биде топ...
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Нема совршено тело. Самодовербата ја игра целата улога. Пред се треба да го сакаш. Сите имаме некои недостатоци. Мојот недостаток е тоа што немам некои големи гради.
  А, под убаво тело подразбирам да е негувано, да има убаво, мазно газе, не премногу големи гради, средна големина, убави нозе, стомак, да е затегнато, тоа секако. Не растресено :)
  И висина, над 165, килограми над 50.
   
 17. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  За мене е убаво тело е она негуваното, стегнато, без сало или слично и добро заоблено.
  И,да.Се согласувам дека нема совршено тело.Може некој да има долги нозе,да биде слаба...ама во лицето да биде грда,а градите даска.Сакам да кажам,секој има некои недостатоци во своето тело. :rofl:
   
 18. starski

  starski Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  ваљда најсоодветно е тука да го поставам прашањево :)) како жити се да се справам со спојлериве!!! колку и да слабеам тие остануваат!!! :@@ што да правам,едно време се помирив со нив и си купував облека со која ги криев али не сакам веќе такаа...сакам да носам тесни фустанчиња маички а не можам :worried:
   
 19. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  Oна во кое девојката ќе ужива и нема да трупа со своите комплекси. Целата убавина на телото е во тоа како се носите со него,исто како и облеката. Меше е секси,спојлери се секси,бутови се секси,карлични коски,ребра и мускули се тотално аут,у вези тен за мене е посекси бел тен однего исончан,делува многу поприродно,имплантите исто така се аут. Она што вие го викате дебело,ние го сметаме за нормално. Она пак,што вие го посакувате и го сметате за таман,ние го викаме закачалка.
   
  На aquarius34, x.Daisy.x, Gunshine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  22
  јас мислам дека тоа е генетски поврзано,,што не мо=еш да ги скинеш спојлериве...пробај активно да вежбаш..теретана...ако и тоа не помага,слабееше атие остануваат исти,не верувам дека има друг начин,тоа е од конструкцијата на телото..