1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што под венчаницата? (долна облека)

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

  1. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Подвезици има насекаде низ град, барем јас досега не сум имала проблем околу нив. Проблем е да најдеш чорапа со силикон која има специјални копчиња, но немора да се такви , можеш подвезиците да ги најдеш да се како со штипки, па лесно се закачуваат на чорапот.
    А од мое искуство дури немаш ни потреба од подвезиците, самиот чорап е доволен, силиконот горе држи без проблем, мене никогаш ми нема паднато.
     
    На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    И јас не носев подвезици под венчаница, туку си купив убави бели чорапи со силикон кои не мрднаа од местото како што ги наместив. Тоа вадење на подвезица па фрлање кој фраер ќе ја фати ми е некако глупост наметната од западот (не Албанија :rofl: )
    Градник не ни носев :lol: , бидејќи венчаницата ми се беше со корсет, па ќе беше вишок.
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Mи треба за младоженецот :lol: ќе прашам во некоја продавница за долна облека,тнкс
     
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Не знам дали да купам чорапи зошто е многу топло,баш сум во дилема? Сандалите се стабилни,напред отворени ама незнам да не ми се лизга ногата ако не носам :( Вие носевте или не? Чекам одговор од оние што правеле свадба во тропски услови како денес :D
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ти имаш купено сандали?или...?
     
  6. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Купив вакво нешто
    [​IMG]
     
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Земи си чорапи, па ако имаш проблеми соблечи ги. Како што е топло времето, не можеш да бидеш сигурна. Како викаат-кој носи, не проси :lol: Дури си мислам, ако ти се вака височки, може ќе ти лизгаат баш со чорапа, ама ако ти се испоти ногата па и боса ќе ти лизга. Носи си ти за секој случај, нема да ти тежат.
    Ми мириса на свадба викендов :rofl: , ако ако само за убаво нека е :* :hug: :makeup:
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    По дома сега, земи чорапи облечи и земи шетај по дома, пушти музика изиграј едно оро :D и ќе видиш дали ти бега ногата (озбилна сум) :)
    А од друга страна пак :?: отворена е напраед и + чорама некако не ми оди.Ама па и плускавци да не ти искочат? Незнам носи ги по дома неколку дена,разгази ги, види еден ден еден саат со чорапа носи ги,па после боза, па со учошки...пробај.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Јас носев доколенки, ама не ми се познаваа, т.е напред немаа задебелување кај прстите, па скоро и да не се познаваа. Топло беше (во септември правевме свадба), имав нешто слично како твоите чевли, само што моите беа крем боја, отворени само напред, кај прстите. Без доколенки немаше шанси да ги носам, ќе ми направеа плускавци. Ми направија и со доколенките, ама полесно се трпеше болката. Ти можеш ако сакаш да носиш од оние високите чорапи, ама топло е за нив (ако потрае вакво време).

    Кога ги соблеков чевлите после 15 часа носење, три дена не ги чувствував прстите на нозете. Самите доколенки ми се истргаа (не знам како да кажам, изгледаа како искубани) од тулот што го носев како постава, за да не носам корпа. Тоа ми беше многу грдо, ама среќа, не се гледаа.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    кај да најдам такви чорапи со силикон????
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Има секаде каде што продаваат хулахопки и чорапи. Земаш ист број како бројот на хулахопки што го носиш. Има убави во Санда, побарај таму. Ако сакаш нешто поквалитетни, сигурно има во Пенти или во Calzedonia.
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Рајна, ги има секаде, во Сра во Пенти....во било која продавница за чорапи. Побарај со силикон и ќе ти покажат што имаат...
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  14. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    дали можеби знаете каде да најдам да купам некој бел корсет за под венчаница?полет на градите...или па нешто друго предложете,,мојата венчаница екорсет горе,и доле широка,,што би можела да носам...некој корсет да ми ги поткрени градите..или?ваш предлог?
     
  15. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    што под венчаницата?

    Неее бе каков корсет на ова топлово уште тоа ти фали.....купи си некој поквалитетен прслук со push up,како што кажа горниот дел на фустанот ти е корсет па ке те стегне :) позз
     
  16. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    ^^Ako горе е корсет не разбирам зошто ти треба нешто одоздола. :?:
    И мојата венчаница беше таква т.е. на два дела, горниот дел беше корсет па немаше потреба ништо одоздола да носам, градите си беа доволно прицврстени. Претпоставувам позади е на шнирање, па така ќе го затегнеш шнирот колку што е потребно, а од друга страна ако корсетот нема корпи што ме чуди, би можела да и` кажеш на шнајдерката да го модифицира, нека му стави корпи, па ќе немаш потреба од дупли корсети.:)
     
  17. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    па така ќе направам...оваа во бутикот кај што ја шиев венчаницата ми рече ќе си земиш некој корсет да ти ги грене градите....ама и јас мсиелв дека нема потреба,,само бел прслук,пуш ап...и таман ќе ми ги крене....па и така ќе направам...не барам корсети.....а како што гледAM порано како повеќе да купувале вакви невестински долни вешови,,,сега обична бела танга и прслук хехех....не с еносат ни секси чорапи со чипка
     
  18. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    да,така ми е со затегнување со шнир...корсетот е цврст но нема корпи...е сега јас се мислев...да земам бел прслук,пуш ап...и да го подзашијам на нкорсетот,за да не го мислам,,така да си седи,,ќе се затегнам од позади....и верувам ќе биде убаво...
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  20. barbara3

    barbara3 Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Девојки, ми треба помош.

    Каде би можела да купам ваква од прилика долна облека?

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Значи ме занима бел корсет, танга, чорапи и подвезици. Бев во Интимисими и катастрофа - еден бел комплет и тоа прилично затворен, ич не ми се бендиса.

    И упте нешто - дали подвезиците идат во комплет со другиве ствари?