1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што последно не си купивте?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Regina.Phalange, 19 јуни 2020.

 1. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Темата ја создавам како спротивна на Што последно си купивте? во кафе муабети.
  Идејата ми е од anti haul видеата на јутјуб каде се споделува кои парчиња на облека личноста одбива да ги купи. Тука може да се парчиња облека кој се моментално во тренд, а вас воопшто не ви се допаѓаат, парчиња кои за жал не се совпаѓаат со вашиот стил, или формата не ви одговара на телото, бојата и слично, или нешто што ви се допаѓа и е преслатко, секогаш кога ќе го видите сакате да го купите, но знаете дека нема да го носите, нема да е практично или немате со што да го искомбинирате па со месеци не си дозволувате да го купите.

  Јас често се наоѓам во ваква ситуација. Пример летово исто како и лани повторно се вљубив во овие летни ташни, особено тие што се помалечки и не идат преку рамо. Силно се воздржувам да купам бидејќи знам дека нема да ја носам, преферирам ранче, но ете секаде ги гледам и ме провоцираат.
  [​IMG]

  Сигурно не сум единствена со вакви маки, па чекам да слушнам, што е последното нешто што не го купивте, од кои причини и пожелно е да споделите слика :)

  (ако има слична или е глупа темата, избришете ја)
   
  На cresa-jagoda, Golden, Safira26 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  35.959
  Не е ова слично со темата- што никогаш не би облекле?
  Инаку он спот , овие сандали, се воздржувам а не дека не ми се свиѓаат
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 19 јуни 2020
  На cresa-jagoda, Mantub и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Да земам по бутици да сликам што не би купила, кај ќе ми е крајот.
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, Luminary и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Ја немав видено, али па таму е баш што воопшто не би носел бидејќи не ти се допаѓа па и да платат, така пишува. Тука е нешто што ви се допаѓа за да го носите ама има причини поради кои не сте го купиле. Ми има разлика, надежно добро се изразив да е јасна идејата:wasntme:
   
  На candy.cane и Dentina им се допаѓа ова.
 5. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  35.959
  Па ок, има разлика:) јас сандалите ги меркам а не сум ги порачала сеуште зашто многу имам потрошено последно време со планови за уште, а стотче и нешто се пустите, па муж ќе бљуцне од стрес:devil:
   
  На candy.cane и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 6. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  17.229
  Допаѓања:
  165.901
  Одлична тема, секој ден може да пишувам овде:D
  Мислам дека ги имам, или некоја слична варијанта, некој шпански бренд, не ми текнува името. Не се удобни, ич да не ти е криво8)

  На темата, полицава не си ја купив денес... ниту вчера... Не сум сигурна дека ќе ја погодам бојата, да одговара со останатиот дрвенест мебел
  [​IMG]
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, Luminary и 3 други им се допаѓа ова.
 7. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Машки
  Не си купив тиркизни и црвени сандали,како што планирав
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.487
  Допаѓања:
  8.281
  Пол:
  Женски
  Не си купив сандали кои мислев да ги купам . Walkmaxx
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Комплет еден од mymoda сакам да нарачам ама чекам плата да земам :$

  Ако некој има порачувано нека каже искуство, да не се зезнам и фрлам пари за џабе :D
   
  На candy.cane и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 10. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  35.959
  Ме утеши буби:*
  Убаа поличката , а да си ја земеш?:rofl:
  Ах да,и фустанов ми е во скрин шотс од Жил Сандер ама овој ептен ми е вон прајс рејнџ, тешко дека ќе биде некад, евентуално втора сваТба ако праам:angel: Screenshot_20200619-194228_Gallery.jpg
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  17.229
  Допаѓања:
  165.901
  Фустанот за трудници е?:D
  Сериозно лош крој, иако дезенот е топ.

  А да ја прекрстиме темава, што последно не си купив и браво за тоа:rofl:
   
  На candy.cane, Dentina и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 12. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  35.959
  Види ја колку е т'нка мор':inlove:
  Ќе си стаам од тие мидерите на кардашијанка шо ги продава и куршум не ме бие:devil:
  Реков, 3 иљадарки евричи за ф'стан, само трудна за невеста:wasntme:
  Полн фолдер имам ствари иначе, ко измислена е темата за мене, мада повеќето од финансиски причини ( читај: паре су скупе) останале некупени. Шта чеш, скап вкус:rofl:
  Да не речите само облека сакам , еве и скулптурата книга- пеперутки би си ја купила радо, уметникот е русин ама е поише од 5000 ако добро се сеќавам. Муке сиромаха:bow: Screenshot_20200619-203618_Gallery.jpg
   
  На Роберт 7 и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.216
  Пол:
  Женски
  Прајвт џет
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  Наочари за сонце од Pull&Bear. Требаше пред карантинов да одам да ги земам, ама нѐ затворија и толку. Гледам уште ги има, па и на попуст се, ама ни на крај памет не ми е да отидам сега...

  Лажам, малку ми фали да отидам, ама не. :lol:
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, NPN и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  1.378
  Пол:
  Женски
  Не си купив патики кои мислев да ги купам.
   
  На candy.cane, poppie и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 16. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  35.959
  Фотки децо, без фотки не се важи одговорот8) и причина зошто не,да знаеме што ве мачи:emo:
   
  На candy.cane, cresa-jagoda и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 17. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  3.321
  Пол:
  Женски
  - лошо спелувани мајци
  - шминки, не се ни шминкам веќе
  - што и да било што е целосно неон боја
  - ташни што се носат на рака
  - шишиња вода
  - пластични цефки
  - фармерки од Берска дека сум многу висока и ми доѓаат до пола
   
  На dayla, Golden и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 18. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  648
  Лубеница. Имаше многу гужва во маркет и не влегов да купам.
   
  На candy.cane, Ivanna23. и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.650
  Пол:
  Женски
  Подлога за вежбање, оти ме мрзеше да излезам (и плус не ми се даваа пари) па ќе си вежбам на старата испогазена. :worried::D
   
  На cresa-jagoda, Dentina и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 20. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Нокти, ако се рачуна.
   
  На Dentina и Regina.Phalange им се допаѓа ова.