1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што последно си купивте? (лични слики)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  35
  Kaput i farmerki :)
   
 2. Ljubica

  Ljubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  45
  Нови чизмички :))))))))
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  40.608
  Розев градник :)
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marjanaa

  marjanaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  327
  sega od sk si kupiv mnogu ubava maicka :lol:
   
 6. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  38
  капут4е
   
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  243
  чизми и туника :D
   
 8. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Женски
  pantaloni kosula i dzemper :D
   
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас пред 2 недели си купив 2 пара чизми (едни на стикла, др рамни) и капут. А татко ми вчера ми донесе фармерки, 2 дуксери, блуза и уште еден пар чизми.
   
 10. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  зелена многу симпатична блузичка... :D :D :D
   
 11. viki4ka

  viki4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  farmerki, tunika, i cizmicki
   
 12. dowe

  dowe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  E jas bas sum se podnovila vo sabotata.Si kupiv pudro,kosula,bluza,pantaloni i tirolka.
   
 13. kikuuus25

  kikuuus25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  ajde ve moooooooooooolam pisete mi nekoj butik za farmerki, ili nekoja marka ama dobri, pa i da se poskapi...jas porano nosev eva mortz i phard , tie mi stoea bidejki sum niskicka ama sega nemozam da najdam..:( kupiv 20 para farmerki i ni edni ne nosam:( isto i ncizmi so mnogu visoka stikla a i visoki nagore, i nekoe butikce so interesni fustancinja...ako niz sopingot naletate na skros uz tezo nekoe strec fustance, seceno gore kako top pisete....aj sea ve izmoriv ama mi treba pomos posebno za farmerkite ....pozzz do siteee
   
 14. Lara

  Lara Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  хмм.. си купив од Терра НОва многу убави фармерки и едно слатко фустанче од Calliope~ :D
   
 15. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.738
  Допаѓања:
  113.349
  Одамна не су си купила ништо, а многу ми треба подновување.
  Само да почнат попустите, арче ќе направам :D

  Ау заборавив, си купив јакна и 2 шалчиња, ама тоа беше пред скоро еден месец :)
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.635
  прекрасен тиркизен шал :)
   
  На sofijanoka и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  ciiizzzmichhkiiteee koii odamna gi posakufam i prekrasno kaputche :) Mmmmm ;)
   
 18. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  16
 19. zenazmija

  zenazmija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  jakna,tunika,farmerki,cizmi i trenerki
   
 20. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  fustan i cizmi za nova godina :P