Што последно си купивте? (лични слики)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  32.598
  Дезенирани виолетови хулахопки и виолетови прекрасни менѓушки.
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  robicka za n.g
   
 3. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68
  Чизмички - шмизлички :P
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  последно си купив хулахопки, но за жал едните уште не облечени успеав да ги скинам :lol:
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.781
  Допаѓања:
  46.516
  Пол:
  Женски
  Edna prekrasna crna tashna...i ne gi zalam parite :D
   
 6. melitaaaaa

  melitaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  epa denes bev so tatkomi da si kupuvam pa zatoa se podnoviv od peta do glava agaga
   
 7. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  cizmicki crni kozni na mnoooogu visoka stikla...ama od Viena si gi kupiv i uste pomili mi se...em cizmi em suvenir :lol: ;)
   
 8. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  2 туники (едната како џемпер, другата како блуза) и блузон :)
   
 9. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  фармерки,едни црни и едни темно сиви :D
   
 10. Pokice

  Pokice Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Patiki ..... :D <3<3<3
   
 11. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  32.598
  Сино фустанче.
   
 12. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  јакна деееебееела :)
   
 13. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  267
  Денес си купив нешто што најмногу ме прави среќна,а тоа е долна облека и една многу убава алка од КАРА а задоволството е уште поголемо кога убави работи ќе си ги купиш на попуст ;) позз
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  едни убави црни секси чорапчиња до колена.....едвај чекам да се подзатопли и да си ги носам со сукњичка или пантолончиња кратки :mrgreen:
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Капутче црно и една сукњичка одамна што и го имав меракот од оние класичните тесни со висок струк, долга до колена и со џепови од страните.И сеа ептен сум happy :D
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  dve dzempercinja od terranova ;)
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.314
  Седум блузички, кошула и сукња...многу сум среќна! :lol:
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  srckaaa od kaj ja zema?????skapicka???? :lol: ...bac:*
   
 19. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  32.598
  Тегет туника. Убава е, малку посвечена, ама беше ефтина и ок ми стои, па си викам ај ќе ја купам.
  А сакам и фармерки. Ама ќе си почекам.
   
 20. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  црвена долна облека :twisted: