Што последно си купивте? (лични слики)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Црн џемпер
   
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Денес си купив фармерки и виолетова блуза со в-израз.
   
 3. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  smoki i cokolado :lol:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  влажни марамици :lol:
   
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  32.598
  Темно сини фармерки, две маички со Елвис Присли, хеланки, две парфемчиња, креми за раце и лице, сенка - бела боја, црно моливче, шампон од бамбус и ѓумбир. :)
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Ooo ubavo si se podnovila Shelea... so zdravje da si nosis i da si koristis sve
  jas posledno si kupiv corapi haha
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  шнолки за коса :lol: :lol: :lol:
   
 8. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  Цигари и швепссссссссс... :D :mrgreen: :D :mrgreen: :D
   
 9. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  denes si kupiv farmerki i cokolado :D :D
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Голема пурпурна ташна :mrgreen: многу е практична :))) :D
   
 11. purple.butterfly

  purple.butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  21
  Прееска си купив црна ташна, да се пофалам :)
   
 12. purple.butterfly

  purple.butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  21
  И еурокрем Таково за утре со палачинки!!! Ммм...
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  Е на темава сега имам што да кажам....си купив капутче, јакна, хеланки, кошула, уште една долга кошула, блузичка, фустанче, чорапки, 2 ташни, и стотиот пар чизмички зимава :lol: :lol: и сум најсреќна и го обожавам дечко ми ;) :lol:
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  и многу е прекрасна :mrgreen:
  Богами и за обожавање бил :lol: . Растур си направила, без роба си ги оставила бутиците :lol: .
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  ^ Фала Хипи :mrgreen:

  А си купив 3 пара гашти. Бели со црвени и лилави срценца и панделче :)
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Пред 30 минути си купив фанки,и си ги изедов,сега нема и ќе одам пак да си купам :oops: :D
   
 17. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  posledno so si kupiv e smoki
   
 18. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.314
  Телевизор, и многу ми е убав!
   
 19. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  so zdravje da se sluziteee :lol: :lol:
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.350
  Допаѓања:
  97.380
  Сива ташна од хепениг,со мерак си ја купив,иако малце солено ми дојде,вода се изнапив...
  Панталони тегет,сина марама,црна блузичка на рамена што се спушта со интересен крој,песок боја фармерки,песок боја кардиган,шеќерна боја маичка со патент на грбот и апликација со тигар напред,ненападна,прљаво бела блузичка со три-четврти ракави и копченца различни напред,чизми ниски,сиви,чизми на подебела,висока штикла,кафени.
  Чај од цреша и ... милка чоколадо! :D
  Парче направив!Во две полувремиња се одигра натпреварот и тоа во два различни дена,за некои работи морам да преспијам пред да се одлучам,ама чудо,се што видов се одлучив да го земам! :lol: