Што последно си купивте? (лични слики)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  Ленти за депилирање.... и едвај чекам да ги употребам :D :D
   
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Си купив црна рипкаааа :lol:
   
 3. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Кошулка широка џинс за со хеланки :D
   
 4. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  32
  Nezno rozeva kosula, ovaa prolet ke bide IN ovaa boja, a momentalno i kosulite se vo trend:)
  Eve ideja za site onie koi sto sakaat da se podnovat :D
   
 5. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Патики и сапун тет а тет.
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.463
  Допаѓања:
  129.772
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Морав да го имам заради бојата :D (ама за првата брачна ноќ ќе мора нешто попровокативно :lol: :lol: :lol: :lol: )
   
 7. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Annath ovaa zgodna tipka mora da si ti :) a inaku i mene nogu mi se dopaga boickata aj so zdravje da si gi noses i maz ti da ti gi soblekuva :D
  A jas si kupuv corapi takvi crni so cipka za so podviznici :lol: :lol: mi trebaa za maskenbal :lol: :lol: :lol:
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.463
  Допаѓања:
  129.772
  Пол:
  Женски
  Фала Катја, поубави да си купиш ;)

  Не сум јас типката... црна сум си јас :lol:
   
 9. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Женски
  марама и розев сјај ;)
   
 10. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Кошулка и наочари
   
 11. Aceva

  Aceva Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Isto i jas kako tebe lizalka, kosula i naocari, i detskata si ja podnoviv :lol:
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Фармерки, бела ташна и бела јакна :)
   
 13. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  панталони и кошула :)
   
 14. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Фармерки и патики :D Сега сум во план уште едни патики да купам :mrgreen:
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.673
  Пол:
  Женски
  Sampon i moliv za oci od Oriflejm
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  1.219
  Кошула,кармин и сјајче,млеко за тело и една шноличка за коса.
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Сиви панталони,убави,по малку елегантни,сиви чевли,на платформа,отворени напред и со плетени ремчиња по страните,сива маичка,црвен кармин,две шнолички за коса,маскара,и паста за заби :D
   
 18. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Повторно обетки.
  И си ветувам дека овој месец нема повеќе да влегувам во бижутерија.
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Хај Хилс :lol: .. Сиви со мало каивче :D И вечер ќе ги носам :P
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Нешо вакви да не се? :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • shoes.png
   shoes.png
   Големина на фајлот:
   82,2 KB
   Прегледи:
   97