1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што после ун диета?

Дискусија во 'Диети' започната од ТедИ11, 11 јуни 2021.

 1. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Здраво девојки....
  Темата ја отварам се со цел да видеме како продолжуваме после диетата...
  доколку се смета за непотребна слободно нека се избрише....
  Денес ми е последниот воден ден имам уште еден циклус и ја завршувам диетава и ќе ги видеме и резултатите....

  Воедно ќе ги информираме сите кои ги интересира темата и да видат наши искуства ДАЛИ и КОЛКУ килограми би ни се вратиле АКО се вратат по диетата...признавам ги враќав ама не продолжив да појадувам овошје и јадев неконтролирано,нездраво....

  Овој пат сум решена да се одржавам колку можам и сакам да споделувам со вас рецепти,фотографии....

  Правев детална крвна слика резултатите ми се "фантастични и ретки" така ми ги објасни докторот највеќе беше од железото изненаден...22 ми е


  Среќно на сите ;)
   
  Последна измена: 11 јуни 2021
  На IRBBB, sunshinebabe и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
 2. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Епа драги мои еве меее
  Денес си направив свечен појадок но и ручек

  За појадок имав 1јаболко+путер од кикиритки и пола банана,на другите имам цимет и значи што ми останаа од млекото што го правев.... 20210616_093709.jpg
  Ручав пилешко динстано со зеленчук и варена хељда +салата
  20210616_105041.jpg

  Исто и за на работа си ставив 20210616_105102.jpg
   
  На IRBBB, anastasijaki, sunshinebabe и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Здраво лепотици....

  Денешниот појадок

   
  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.913
  Пол:
  Женски
  За брзо време ја завршувам диетава, се мислам што понатака, имам доста резултати ама не е тоа тоа, не сум задоволна :(
  Планирам малце да го одморам организмот едно месец дена и потоа пак да почнам нов циклус.:?:
   
  На ТедИ11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Јас на килажа жн не симнав ама се стопив т.е во обем симнав мн...бев 119цм а сега 92
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Денешниот појадок(почнат е веќе)
  20210619_110414.jpg
  Кисело млеко и чиа+овесни снегулки и банана
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Уште нешто
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.913
  Пол:
  Женски
  Јас смалив доста во килажа, во обем што знам не сум задоволна, можеби дека вода слабо пијам :^)
   
 9. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Секој различно реагира....јас ќе правам пауза некој месец и кога ќе испаднат убавите јаболка пак ќе почнам
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Во работни услови.....
  Нешто на брзина

  Кисело баланс,овесни снегулки,ржани снегулки,чиа семе,пуканки од амарант.....
  20210622_100234.jpg
   
 11. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Спомени
   
 12. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Овие неколку дена редоследот ми е ист....
  Појадок јаболка
  Ручек кисело млеко и овесни....ме држи до кај 17.30
  В што има дома без леб и салата....
   
 13. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Здраво денес во работни услови...

  Салата со просо варено и домат и краставица 20210626_114051.jpg
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Здраво сеуште се држам до здрава исхрана....
  Денес постирав на мојот канал како правам брашно од просо....
  Но и леб си направив ....  @anastasijaki како продолжи после ун?
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.913
  Пол:
  Женски
  Каша попара сум :D немаж ред никаков, за брзо ќе си се вратам на диетата изгледа :$
   
 16. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Здрав леб  И појадокот од денес
  20210630_093630.jpg
   
 17. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Супер појадок за супер мама
   
 18. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  По еден месец имам само и кг плус продолжувам со пазење што како и колку јадам

  Денес за појадок
  Варен овес зрно и таратур 20210714_101352.jpg
   
 19. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Здраво за денес
  П:јаболко и кафенце
  Р:полнети бабура со кромид,мн моркови малку мелено месо и наместо ориз ставив зрно овес и просо сите задоволни

  Е презентацијата ми е за на работа таму ќе ручам и плус салата

  20210715_124550.jpg
   
 20. ТедИ11

  ТедИ11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2020
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.281
  Безгрешна Овесна каша 20210811_115257.jpg