1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога некој ве копира?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 8 јули 2010.

  1. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Ужасно ме нервира ако тоа е мојата другарка, да е за некој друг небитн не се замарам но стварно ми пречи кога најдобрата другарка има се исто како мене имам мн примери за исто девојче:
    1.На мајками и покажав едно елече на алиекспрес и деновиве ќе го порачам а таа одма кај мајката на другарками се и кажа и сега и двете ќе носиме исто.
    2.Си порачав маскара од авон сега другарками зема иста како мојата порача.
    3.Јас купив фустанче по 2 дена она со мајкаи исто како моето итоа од ист бутик.
    4.Јас купив балетанки она за 1 недела пошла исти купила.
    5.Кога почна летото јас си купив купачи она во истиот момент исти такви купи.
    6.Си купив шалвари отиде таа со мајкаи скрос истите ги купи.
    7.Јас земав нов телл. она одма како мојот да купи.

    Ако ова не е копирање незнам што е.На мајками не и пречи ама мене да зошто познаници викаат еј ова ви е исто, други ќе речат се имаат исто па близначки немаат толку исти работи како јас и другарками.Има уште многу примери итоа за исто девојче се да имаме исто ни боја да се разликува :@
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не се замарам, па кога немаат свое ЈАС. Што да им правам.
     
  3. AffyJelenator

    AffyJelenator Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Поради копирање се скарав со мојата „најдобра другарка“ па сега што сака нека прави, кога не е своја...
     
  4. Tumblr.123

    Tumblr.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    прво и последно шо правам - се трудам да го предомислам копирачот и најчесто успевам :D
     
  5. Baby.boo

    Baby.boo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
  6. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Ко што сум искрена,дирекно влице кажувам дека тоа го прави одма по мене и дека нејќам тоа да го прави повеќе и тоа што го направил да го нема веќе.А кога не успева се налутувам па сакале нејќеле па по мое ке е :lol:
     
  7. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Ќе ги гледам додека уживаат правејќи го она што го правам јас, па откако ќе завршат со филмот ќе им го плеснам во лице да си најдат нешто свое и да си прават. Се лутеле, не се лутеле.. јас важно да си кажам што си имам и мислам :D
     
  8. oraiaeleni

    oraiaeleni Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    107
    Тоа ми се случува многу често и го доживувам како неискажан комплимент, личноста што ме копира само сака да биде бар во нешто слична на мене. Кога ке го забележам тоа си помислувам, абе, срцка, можеш да ја носиш косата како мене, да го купиш истото фустанче или кондури, накит...ама никогаш нема да бидеш јас.
     
  9. mia993

    mia993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    140
    ИГНОР.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Што? Па ќе се радувам се разбира. Значи дека имам добар вкус. 8):D
     
  11. GlitterInTheAir

    GlitterInTheAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Смешни се таквите, ни сами незнаат што сакаат. Јас вообичаено ги игнорирам и ги избенувам, повеќе сакам да имам уникатни пријатели :)
     
  12. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Позади добриот коњ секогаш се крева прашина.
     
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ми се случувало да ми го копираат стилот на шминка на облека, ама игнорирам , сепак поминувам преку тоа, од такт ме вади исто кога некој нема сопствен начин на изразување и мора да ме копира мене и некои мои зборови кои си ги измислувам јас а не се во ниеден вокабулар..да не можел раат човек да си има сопствени зборови само за себе :D
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ги игнорирам.
     
  15. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Ako nekoj te kopira, znaci pravis nesto kako sto treba..I.ne mi preci sekako, no za zal kopija e samo kopija taka da ne se zamaram mnogu so toa..sreka jas nikogas ne ostanuvam bez idei pa nemam potreba od kopiranje Thank God :clap:(hollest)
     
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Море што сакаат нека прават кога ќе ме прашаат од каде ги купи му велам не знам мама ги купила а мене ми се бендисаја кондуриве.
    Да бе исти како мојте хахха
     
  17. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Иако ме иритира толку многу и ми се иде да ги задавам сепак се смирам и кажам им индиректно. Некогаш на кафе ќе одиме, или у школо и гледам да го извртам муабетот за да им текне. А ако после тоа пак продолжи им кажам така и така, прекини да правеш се шо правам јас и готово. И повеќето прекинуваат да ме имитираат, а тие што продолжат, ги прекинувам сите врски. Дека, другарките ние самите си ги бираме.
     
  18. 702706

    702706 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    мене никој не ме копира :D а и да ме копира и да не ме копира сеедно не ме боли стојанка...
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Што можам да правам, се нервирам. Но за среќа. сега тоа не се случува. Сега само дечко ми ме копира :D Имав една другарка која за се ме копираше, малку ми сметаше тоа, сепак другарка ми беше, не можам да се лутам и расправам.
     
  20. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Ауу јако.

    Порано ме копираа во некои работи што ги правев ама самите се откажаа.. ( ваљда се што правам не е по лесниот пат )

    Ни тогаш ни сега не се замарам. Оригинал си е оригинал, а копија си е копија, таа разлика секогаш ќе се препознава.