1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога сте сами дома?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Silverty, 20 декември 2009.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Слушам музика,медитирам,се бркам со мачката,како денес сабајлево до поручекта,бидејки имаше надвор луѓе од кабелска и ставаа некакви гајтани,мачкицава кога почна да ржи,како куче е да се чудиш некој звук произведува кога има некој пред врата,па си се бркав со неа,душичка каква е,многу е плашлива и нонстоп сум со неа кога сум сама дома.Обично си читам на интеренет или пак да гледам телевизија посебно ако начекам некој документарен филм и тоа.
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    rascistuvam po doma znaci najprvo da sozdadam atmosfera za funkcioniranje :) i posle pustam muzice taka ubavo i vo pogoooon :D ili vikam drugarki i se druzime ili gotvam nesto (zasto mn sakam da gotvam ) :) i na kraj go vikam decko mi na rucek :D
     
  3. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Kако прво, многу сакам кога сум сама дома, т.е.без моите, а нивните работни обврски за среќа и се такви, што сум навикната постојано да бидам сама дома. Значи, прво-попуштам музика до даска, играм, скокам, се шетам по долен веш понекогаш. Може да пуштам по некој порнич, се опуштам во када максималмо, пеам. Ако ми здосади, се јавувам на другарките и си правиме некое журче, или се вртат трач муабети...се на се, закон е кога си САМ ДОМА ;)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    па јас сум секој ден сама така да веќе ми стана досадно..Обично тогаш се опуштам со музика, знам да заиграм да запеам изигравам манекенка...ко да имам 12 години не 22 :lol:
     
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    кога сум сама....а тоа е ретко многу ретко...постојано имам гужва дома и галама.... :lol:
    пуштам музика мноооооооооогу гласно и си уживам или викам некој на гости и пак не сум сама :lol:
    навикната сум постојано да има луѓе околу мене и чудно ми е сама (глуво некако) :roll:
     
  6. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Некогаш сакам да сум сама, тогаш сакам да седам во темница и во тишина и да се занимавам пред компјутер :), евентуално ако не го правам тоа спијам :lol:
     
  7. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.142
    Пол:
    Женски
    Како помала обично изведував некои невообичаени активности кога бев сама дома.Сега,може да се каже дека го правам речиси истото тоа што го правам кога не сум сама,со таа разлика што е попријатно чувството кога знаеш дека никој нема да вознемирува,прекинува или досадува некое време.
     
  8. venividivici

    venividivici Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Uzivam...vikam nekoja drugarka na kafe i red-dva trac muabet, ili citam nekoja knigicka, ili pak jas izleguvam ,pa me nema cel den doma,... go vikam decko mi da se mazime, galime,sakame.... :oops:
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Како што рековте некои .. си се облакам убаво и пеам низ дома :lol:
     
  10. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.681
    Пол:
    Женски
    Слушам музика ама најгласно онака :lol:
    а и некогаш си гледам филм без никој да ми досадува ..
    и сакам да медитирам :inlove: ,така се опуштам и не мислам на моите секојдневни проблеми
     
  11. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    уживаммм си пуштам музика на цел глас играм пејам си пробувам алишта ]:)
     
  12. Lady-Mistique

    Lady-Mistique Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Откако ќе се изнаситам на некое убаво ритамче и ќе се доведам до состојба без здив од играње, започнува филмскиот маратон... посекако со чашка винце... Хм...одамна не сум си приуштила ваква терапија...
     
  13. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Па досега си ги поминував со друштво деновите кога сум сама дома.Ама последниот пат бев два дена дома сама и си кулирав.Долги купки,филмчиња,си експериментирав в кујна,музика в крај пуштена.Сфатив дека така ми е поубаво отколку дома друштво да викам :)
     
  14. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Четири дена сум сама дома .... што правам ??? Едноставно уживам, си дремам на нет, шетам, шопинг, кафе, муабетче, факултет, прекрасно. Само никако да успеам да си посветам малу време на себе, некако во големи мрзи сум,па само се излежавам додека сум дома :lol:
     
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    кога сум сама дома користам прилика да пустам музика многу гласно, бидејќи нема кој да вика... и пушам на раат :)
     
  16. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Сама дома.....го обожавам чувството... Прво спијам до 1-2, па полсе си свирам дур не ме заболат прстите, па пуштам ГЛАСНААААААААА музика, го гасам фиксниот телефон за да не замараат комшии и моите :lol:
    После си уживам во када...и на крај звони некој на врата...кој е ? -ТОЈ! ...и знаете што следува...луда ноќ :P :D :D :D
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Уживам во тие навистина ретки моменти и правам се што ми се прави тогаш :)
     
  18. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    СЕ што сакам..незаменливо е чувството :P зависи од моментално расположение можам да викнам друштво а може и да останам сама и да уживам едноставно. немора да правам којзнае што за да ми биде убаво :D слушам музика, гледам филмови(можам на раат да се изнаплачам на филмот :lol: ), да си изнакупам грицки и чоколади и се дупнувам јадење..САМА :P :angel: во секој случај не е досадно
     
  19. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Боже !..што беше зборот сама дома-не паметам долго не сум била сама дома.
    Домот ми стана хотел -од пет члена станавме 55,
    понекогаш многу ми недостасува тоа сама дома
     
  20. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Кога сум сама дома си пуштам музиче и уживам до мене јаготки,топло чоколатце или нешто за прикаснување и уживанција :D :D