1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога сте сами дома?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Silverty, 20 декември 2009.

  1. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Хаха значи стандард е музиката на најгласнооо...кратки шорцевии,некоја маичкаа и денсање до безвест :D секако и некое филмче,прво кафенце,па одиме на алкохол ,цигарчее.. :$
     
  2. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Уживам :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Ауу..што се не правам...експерименти.Си полнам када,си уживам,можам да подсуредам некогаш,да си направам некое убаво јадење по мој вкус,да направам некое експериментално благо,да викнам другарка и цел ден да оговараме..и така :D
     
  4. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас скоро никогаш не сум сама, обавезно имам некој комшики на кафе :D
    Или пак си го викам дечкото си седиме...
    А ептен ретко ако се погоди сама сама да бидам досадно ми е :D :D
    Седам глеам телевизија или дремама на компјутер :D
     
  5. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Да се биде дома сам за мене е уживанција до бесвест и правење џумбус со другарките.Ги викам попладне,пред тоа праам нешто за каснување,па со јадење и добра чаша вино си трачариме малку :P :$ .После нешто се праиме фраерки низ градот (претходно обавезно нашминкани и исфризирани,сето тоа домашно :D ) и тоа.На крај сите кај мене пак со добар филмски маратон,чај и останување до 3-4 ;) ;)
     
  6. shiny-girl

    shiny-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    уфф...најубаво!!!...кога можам да правам што сакам без некој над глава да ми вришти...ќе ги соберам сите другарки дома!!!...јејј урнебесиии.... :D :D
     
  7. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Леле најубавото што може да ми се случи... Секоја година сум сама по најмалку 4-5 дена ( зборам и без баба ми, зошто со мене живее :@ ) Најубаво на цел ми е .
    Одма викање друштво. Хотел промаја ми е, Обожавам кога имам многу луѓе дома. А кога немам тогаш пеам се дерам на цел глас и си играм :)
     
  8. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Најчесто слушам музика или гл3едам филм.
    Седам на компјутер или другарки викам ;)
     
  9. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Ги вадам сите алишта и пробувам пред огледало. Па после на ред доаѓа танцување до лудило и дури ме држат нозете. А најчесто кога излегуваат мајка ми ми вели да потсуредам малце, а јас тоа го правам 30 тина минути пред да се вратат :lol:
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    еве сега што туку останав сама дома и незнам што попрво да направам.. ама ќе си фатам ред сега ќе почнам од уживање и релаксација...
     
  11. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Уживам :D ;)
     
  12. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    си се опуштам, си пуштам гласна музика ... :lol:
     
  13. kavcura

    kavcura Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Peam , igram , sreduvam po doma alishta , peglam koa imam za peglanje , sedam na net ... ednostavno nikad ne mi e dosadno
     
  14. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Си пуштам музика на глас и играм и вежбам :) Или ако ми се домара, пуштам филм и лежам пред тв.
     
  15. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Малку е досадно сам дома...ама добро....Има многу интересни работи што може да се прават...одмарање, слушање музика, филм, и секако да се собере друштво дома :D
     
  16. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ако е лето, на тераса ќе си пуштам црево, ладна вода и си шлапам. Инаку секојдневно си пуштам гласна музика, играм по дома, вежбам, се релаксирам. :)
     
  17. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Зависи од расположението. Ако се чувствувам мрзливо пуштам некој филм и се излежавам или пак на компјутер висам, а ако сум полна со енергија :D играм на гласна музика или нешто низ двор ќе се маткам, ќе чачкам и ќе си најдам некаква занимација
     
  18. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ако сум подолго време сама, си правам експерименти во кујната, ја викам другарка ми (која ми е комшивка), правиме палачинки или колачи и гледаме филм. Или го викам дечко ми..Или ако не викнам никој, а не ми се излегува, си пуштам гласна музика, па се моткам на компјутер или растурам по плакарот да видам што не сум облекла одамна :rofl: И барам некои работи во плакарот на мајка ми што би можела да ги носам. Најчесто не сум дома, излегувам без разлика дали сум сама или не.
     
  19. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Ма и да се дома јас ќе ги протерам :devil: .Прво се претставувам со мојот хит микс,и знаат веќе дека DJ-от во куќата сака да биде сама :rock: .Им се наежува косата од самата помисла на миксот број 2 и за кратко време сите ќе испарат од дома.Тоа е мојот триумф!Е после следувам јас на подиум :sun: .Не обожавам да чистам ама ич,се си е среденко пред да излезат а кога ќе си дојдат, дома е како бомбардираните Хирошима и Нагасаки.Значи така се во свој ред,одам во кујна си спремам некое специјалитетче видено од нет (чист експеримент,ама ако не пробам нема да научам),го оставам тоа така готово и одам да се размрдам со некоја вежбичка или на Орбитрек во позадина со мојата музика.После така убаво испотена и полна со енергија одам де се освежам под туш,со моите миризливи пријателчиња во шишенца :inlove: .После водичката една добра масажа во кревет и дегустирам од спременото .Пуштам филмче,или книга во раце и така го барам сонот.Откако ќе се одморам,одам секретарка.Се јавувам на еци пеци пец кој ќе ми се падне од именикот одиме на кафе трач муабет и прошетка,после следува журката дома на тераса до утринските часови.Утре сабајле шопинг,козметички салони а може и некој час модерен балет . Кога немам волја за сето тоа Интернетот е тука :D
     
  20. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    пијам кафенце ,слушам музика и уживам ;)