1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога сте сами дома?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Silverty, 20 декември 2009.

  1. Clara

    Clara Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    yawn mi se dopagja tvojot nacin na iskoristuvanje na slobodnoto vreme :) i jas na slicen nacin se osloboduvam od moite i posle toa muzika do max,mikrofonot(cetkata za kosa) vo race i karaoke party se duri se vratat :) a nekoj den ke probam i masaza i prigotvuvanje na nekoj specijalitet :))
     
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Јас скоро секогаш сум сама...Најубаво е да си сам дома! 8) Уживам и кулирам.Најчесто знам прво да суредам се околу мене за да можам да функционирам.Исто така можам да се заглавам во кујна и да ја имитирам мама (секогаш кога таа готви стојам над неа и учам како што се прави).Исто така си спремам топла купка,гласна музика или тивка за опуштање-задолжително.Некогаш сакам да се исплачам до крај,да се средувам со часови...
     
  3. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    а ги нема моите палам патиките и нагости кај мажето 8) ;) :D
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Kitchen, I'm coming! :D
     
  5. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    vo slobodno vreme slusam muzika
     
  6. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Јас сум секој ден само дома :) и веќе ме ми е интересно дури ми е досадно :( .Порано кога ке останев сама дома го пустав радиото до крај,пеев и играв по дома и обавезно собирав друство,а сега веке ми е досадно секој ден по цел ден да сум сама дома.
     
  7. stefan4e

    stefan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    hhhhhh koga sum sama doma obozavam da slusam glasna muzika a najcesto toa go pravam so moeto drustvo super e :P
     
  8. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Музика до даска, уживање по дома :rock: .. додека не ми дојде некој од комшиите на врата |( .
     
  9. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Исто како повеќето :rofl: Музика до даска и расположение на максимум 8)
     
  10. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    јас ко ке сум сама дома ќе пуштам музика ќе слуша цело маало [​IMG] ги викам другарките прамиме забава [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG]
     
  11. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Па еве денес сум цел ден сама дома и ништо не правам..Мачно ми е и си лежам в кревет и одвреме-навреме го погледнувам форумов. И си слушам музиче.
     
    На ChocoladeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.182
    Исто, како членкава погоре, дома сум сама денес, па прво нешто средував низ дома, па рокав гласна музика, и играв, па готвев... Денгубник 8) :rofl:
    Сега се спремам за на именден, па времево ми пројде.
     
    На ChocoladeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    многу чето сум сама дома, обично си викам некој на кафе.
    Кога нема никој за кафе, си го местам плакарот, испробувам комбинации, кувам нешто слатко, а музика си ечи во позадина.
     
  14. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Обично експериментирам во кујната, па ако ми испадне некое фијаско, нема кој да го види и да ми се смее :D Одмарам, уживам во тишината, седам пред компјутер или пак ги викам другарките на дооолг кафе - муабет ;)
     
  15. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    пушам слободно дома,се шетам на гакички,слушам гласно музика....
     
  16. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    јас го пуштам звучникот најсилно и лудувам :angel: после кога ќе ме начекаа :lol: но коммент
     
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ги пронаоѓам скришните места на тато и мама...и си гледам кај што имат скриено...и интресно ми е мислат дека ништо незнам.....се ќе си најдам и видам...... :lol: убаво ми е така
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    тоа ми беше омилена работа,но веќе не
     
  19. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Ретко останувам сама дома...Јас сум личност која сака дружење, топлина, блискост со луѓето,нежност и смеа..Но ете понекогаш се случува да ги снема сите , секој по свои потреби ... е тогаш заглавувам јас.Знам дека тогаш ќе заглавам во мојот плакар и со саати да останам покрај него..Ја сакам модата и сакам да експериментирам со неа, па така во тие моменти знаам да си одредам облека за цела недела што ќе носам :) Знам да си посветам нега на лице и тело, да завршам во кујна, да направам некоја чоколадна торта која потоа за миг ќе ја снем.Знам да ги побарам моите во светот и преку камера да ме изгушкаат и со иста мера да им вратам....И сето тоа проследено со добра музика , стари хитови од моето време ... Е тогаш сум назад 20 години и ми будат спомени :) Знаам да направам генералка да им посветам време на сите нешта во домот , да направам добра скара и да стегнам нешто јако ..кое потоа знае да ме стегне мене :lol: Ама што е битно кога ќе дојдат јас весела, скарата готова :D Ај се си знам ... ама знам и дека немам доволно слободно време...
     
  20. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ретко многууу ретко кога сум сама дома. Не се ни сеќавам кога последен пат сум била сама по дома, во најмала рака малиот е со мене.Обично намавам мажот и детето на шетање или некое кафе по чаршија за да јас нешто завршам во стил генералка по дома или време за себе :D , правење јадење и сл.