1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога сте сами дома?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Silverty, 20 декември 2009.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.596
    Пол:
    Женски
    Во последниве 4 години ретко кога сум дома сама, а и кога моите не се дома, соседите се тука да ме дружат, а и имам роднини што живеат до мене. Некогаш се случува да имам 2,3 часа за мене, па ги користам за да си се средам, депилација, маникир, педикир, пилинзи и што уште не.
    Вчера седев сама добри 8,9 часа и збудалев, читав книга, слушав музика и со дечко ми постојано зборував на моб. Тогаш кога правевме пауза од моб. ни се чинеше ко вечност. Не му досаѓав и тој беше сам, па се дружевме. :D
     
  2. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    Кога сум сама дома викам некој друштво да ми праи ,или дечко ми или другарките :D А понекогаш сакам сама да си лежам и си дремам на нет. едноставно си го одмарам мозокот
    А една смешка ке ви кажам ;
    Како помали со сестра ми кога ке не оставеа сами дома со клуч на врат ,обавезно ги превртувавме сите фиоки и чепкавме по работите како да бараме нешто ,а уствари интересно ни беше затоа што мислевме дека ке најдеме нешто што родителите го криеа од нас :D :D :D :D Ден денес кога ке ни текне на тоа се убиваме од смееме и не си ја разбираме детската психологија што сме ја имале ние :D
     
  3. pocetna

    pocetna Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    138
    тогас ми е најубаво ;) добра музика и пеење на велико..........потполна релаксација 8)
     
  4. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Чистам, чистам и чистам...никој не ми се меша и најубаво ми е, ако ми остане време убаво ми е така сама да се моткам низ куќа :)
     
  5. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Значи ако ми викаат да чистам, нема да чистам, не за инат туку на тоа нема да гледам како занимација. Ама кога ке отидат некаде домашните ке земам ама се' ке наредам, ке исмукам, ке избришам. Некако тишина ке ми е, и ме тера на работа :lol: :lol:

    Или ако сум изморена ке седнам на пц и ке ги чекам. Страв ми е да си легнам ако нема никој во куќата :(
     
  6. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Чистам, си правам нешто убаво за јадење, пуштам џез 8) , пеам, се бањам и одвојувам доста долго време за да си се средам и го викам љубениот, доколку е во Скопје..
     
  7. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Уживамм :D
    Пуштам музика и си ја средувам собата,па гледам телевизија.
    После викам друштво кај мене и се забавуваме.
     
  8. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Понекогаш уживам кога сум сама дома си пуштам гласно музика играм ко нездрава,скокам пеам,некогаш чистам,некогаш уживам читајки добра книга така во тишина ...но понекогаш баш е здодевно кога сум сама се шекнувам
     
  9. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    во последно време,инспирација добивам за готвење специјалитети(мои измислени) и си правам колачиња или торта,а некогаш ги викам друфарките максимална забава со пиенка и игранка ! :rofl: :rofl:
     
  10. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Лумпувам... :lol:
    Е па понекогаш си читам книга со топло какао до мене, понекогаш се завиткувам во кебето, земам пуканки и си гледам некое филмче,а понекогаш пуштам музика до даске и ги будалам комшиите. :D

    Обожавам кога сум сама дома, психички се одмарам !!! :inlove:
     
  11. viki85

    viki85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    21
    Ако сум подолго време сама дома, односно кога моите се на одмор, го викам дечко ми и си играме „пробен брак“ во следните 10-15 дена :inlove:
     
  12. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Слушам музика, гледам филмчиња, си правам маски, педикир и маникир, читам некоја книга и така.. Едноставно уживам. :)
     
  13. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Прво уживам малку самата со себе, шетам со што помалку облека :lol:
    А потоа се разбира, гостиии и секако љубениот да преноќи во моите прегратки ;)
     
  14. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    За жал многу ретко остнувам сама, меѓутоа кога ги нема моите го користам секој момент...го викам дечко ми, другарките со дечковците и дома е хаос...се јаде, се пие,се пее, а после остануваме сами со дечко ми и си уживаме цела вечер.....ахххх како нема почесто такви ноќи :$
     
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.547
    Допаѓања:
    6.312
    Ехх, еве два-три дена како сум сама дома и некако ми здосади, немам што да правам. Кога ќе начекам онака еден ден да сум сама - па тоа ми е премија и си го користам на разно разни начини. :lol: Ама сега сум болна и неможам да искочам надвор, пошто кога сум сама скоро секогаш си искачам без да ги прашам само ќе и речам на баба ми ајде јас искачам и тооп ми е :D А онака, треба да поминувам низ досадните и напорни фази пред да искочам, зашто, кога, кај, со кој, неможе, ова она.. -.- А вака на работа си се, не ми ѕвонат толку, среќа.. А па ако е петок, ухуу, цел ден сум надвор. :) Друго, си пуштам музика до даска, уфф што сум баксуз - звучниците не ми работат а и не сум расположена нешто за гласна музика у моментов. После си ги викам другарките, збориме за што сакаме, колку сакаме, си се дереме или па ќе се јавам на телефон на другарка ми и ќе зборам по пола саат за што сакам, а не вака кога се дома одвај 5 минути можам да зборам, и да шепкам, па да се кријам.. -.- Да бев цело време сама ко братучетка ми, и мене досадно ќе ми станеше и немаше више што да правам, ама вака топ ми е .. :D
     
  16. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Пуштам музика волуме 100 и си уживам :D
     
  17. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    пуштам музика најгласноо се шеткам по маичка и гаќички , поканувам другарки, и се и сешто правам :lol: ...
     
  18. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Како прво цел ден не излегувам од пижами, после дремам на компјутер или гледам филмчиња. Ретко кога сум расположена го средувам цел стан :lol:
     
  19. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Прво се релаксирам,се лакирам,маски за лице си шетам по бањарка,па пречекувам гости,седиме до сабајле и дечко ми останува и си спиеме заедно...многу убаво! :D
     
  20. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Кога сум сама дома уживам во тишината. Се случува да седнам или легнам на едно место и размислувам, размислувам, размислувам... честопати си правам „филмчиња“ во главата, ги враќам и ги воскреснувам некои поранешни моменти, анализирајќи ги повторно и повторно, или разгледувајќи ги сите можности и патишта по кои можам да тргнам утре...
    Честопати се случува и да имам вишок на енергија, па пуштам музика „до даска“ и играм, правам кореографии, ако можам и некои веќби за истегнување. :lol:
    Во последно време се случува да цртам. Кога сум сама, тоа е единствениот миг кога можам да украдам малку време и за мене и да ја пуштам мојата фантазија да се шири до бескрај. Обично цртам според расположението, она што го мислам и чувствувам, а воедно користам и бои кои се складни со моите чувства во тој момент.
    Или пак седнувам да пишувам. Исто како и со цртањето - чувствата ги преточувам во зборови, реченици... Многу често некој мој случен настан го видоизменувам и го прераскажувам во трето лице, притоа оставам да преовладуваат мислите, чувствата, настроенијата и нивните меѓусебни конфликти.
    Сепак, како и да е, секогаш наоѓам време да седнам на Фемина. :angel: :D :*