Што правите, што би сакале да направите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 18 јануари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Дали сакате да направите нешто,за кое што одамна сте мислеле да го направите,а е нешто што ви недостасува во животот,нешто што ви фали.Или кога би знаеле дека утре ви е последен ден од животот,што би направиле?
   
 2. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Bidejkji sum neustrashliva lichnost.. I ako go znam denot koga kje umram.. Do togahs bi sakala Da ripam od padobran.. Da se kacham na Mont Everes... Da probamm Droga.. Da imam se:@Zatoa shto seushte nemam probano) Da izleguvam do zori.. Da kupam pishtol..:) i mn mn mn drugi takvi "strashni" raboti..
   
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.085
  Допаѓања:
  38.170
  Скокање банџи, параглајдерство, сафари и живот покрај лавовска глутница или на резерват некој во Африка. Тетоважа одамна сакам да направам, па ете и тоа би направила. Медитација и спиритуализам, би отишла на Тибет... Многу сакам да научам мечување, во монголски стил, во ферплеј со противникот, потоа јавање коњи, посета на Исланд и гејзерите, патување во вселената (космонаутика, мој неостварен сон од детство)...
  Има еден куп нешта што би ги направила :) 8) :lol:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Да се качам на врв на Ајфелова, да летам (синдром на Дедал и Икар :lol: ), да јавам слон, да чувам тигар, да имам секс...... а во моментов сакам да пишам некому... ама нема :!:
   
 5. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Eve pishi mi mene i ja nemam na koj da pishuvam..:P
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  не ме разбра изгледа. Имам на кој да пишам, ама од инат не му пишам! :lol: :lol:

  Ама затоа па ево тебе ќе ти пишам.

  Како си ми Пипито? што си правиш во овие рани утрински часови? :D
   
 7. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Супер Супер Hipica.. Ти како си...? Иначе во овие утрински часови разгледувам по форуми.. Оставам некои свои мислења и ставови и така ти..?:):):)
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Па и јас нешо така слично. Тепам време по форумов и чекам да се раздени :D :D
   
 9. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  93
  Уф, последниот ден, добра темава.Апокалипса, значи во прашање е само еден ден, така? Епа би изнајмила некој добар џип по можност ландровер, би возела 200 на саат, во друштво со нај-пријателите и нај-гласната музика, би ги истрошила сите пари на нај-скапите француски вина, ќе ги докачам нај-милите и нај-немилите и ќе ги изгушкам нај-силно за да се почувствувам нај-жива, а остатокот до утре со нај-љубениот во нај-убавиот кревет и нај-убавото нешто на свет.Ете тоа би направила :D
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Дали сакате да направите нешто,за кое што одамна сте мислеле да го направите,а е нешто што ви недостасува во животот,нешто што ви фали.
  -Мислам дека ми фали еден стан ех кога би можела јас да си го купам(тоа ќе им го препуштам на моите) во Ск зашто таму планирам да живеам за две години од едноставна причина што таму е факултетот на кој што сакам да студирам па да си обезбедам ја на време овде во Кичево нема таков факултет, + таму имам 2 баби и вујковци и братучеди па би сакала почесто да ги гледам :(

  Или кога би знаеле дека утре ви е последен ден од животот,што би направиле?

  Доколку утре(скраја да е ) ми е последен ден од животот а би знаела еден ден предходно, нема да спијам цела вечер и ќе чекам да се раздени а пред тоа би напишала еден текст како еден вид на писмо и ќе им кажам на сите тоа што сум сакала, а несум имала можност да им го кажам, е потоа др. ден би им кажала на моите и на сестра ми колку ми значат и колку ги сакам и колку сум им благодарна прво што ми дале шанса да живеам и што биле секогаш тука покрај мене, а сестра ми никогаш да не ме заборави и да им кажува на внуците за мене :) и би ги замолила да ми простат ако некогаш сум им згрешила.Е потоа би направила некои работи што ги немам никогаш направено, а сум сакала да ги направам
  Доста од мене се изнапишував , :rofl: :tmi:
   
 11. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  Ако утре недајбоже ми е последен ден од живото вечерта нема да спијам ќе ја поминам со мојот сакан и би му се изнакажала колку го сакам и колку ќе ми недостига...
   
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.346
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  Да започнам некој екстремен спорт со мнооогу адреналин . Исто така би сакала да живеам во USA па да не се прибирам дома од Шопинг :lol: Да го свртам цел свет да расгледам се што има во него :)

  а не дај боже ако денес ми е последен ден од животот,и ако знам дека ми е последен ден би одредила време за сите , за уживање со моите, седенка со другарките и цел ден да го поминам со моите најблиски :)
   
 13. male4ka-oh

  male4ka-oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Од секогаш сакам да се занимавам со танцување посебно r&b. Би сакала да посетувам некоја таква школа и да заборавам на се останато што ме заморува :(
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Би сакала да знев ролери да возам. :)
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Хипица јас ќе те научам што се секираш :)
   
 16. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Да ОТИДАМ НА КОНЦЕРТ НА ЛЕЈДИИИИ ГАГАААААААААААААА ЕДИНСТВЕНА ЖЕЛБА.

  ама не и неостварена.Уфф у ноември у Загреб :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
   
 17. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  ако ова ми е последен ден би отишла на банџи џампинг, би скокала од подобран, би отишла на концерт на лп, би се утепала од јадење и би умрела мирно :rofl:
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.881
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Јас би сакала да имам солидно шкафовиште со нова облека,накит и чевли.Би сакала да успеам во животот и да заработувам многу пари па да имам добар живот,да можам да им помагам на моите околу нивните трошкови. :)
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Би сакала да заминам на некое време далеку на некоја песочна плажа, со одбрано друштво. Да заборавам на се. :(
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  Изгледа ќе скокаме со Princessofthedark заедно едно банџи, ќе си се најдам и плус ќе му кажам на светот две работи кои инаку никогаш не би ги ги зуцнала :lol: Ма ќе правам што ми душа сака :lol: