Што правите, што би сакале да направите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 18 јануари 2010.

 1. SashaFierce

  SashaFierce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Се што сакам моментално е да одам кај Бијонсе на концерт :) Многу ја сакам и би сакала ептен да ја запознаам. Тоа ми е најголемата желба и сигурна сум дека ќе ја сакам до крај на животот :l:
   
 2. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Би сакала барем еден ден да го поминам со милиони пеперутки околу мене.
  Flutter by,
  Butterfly,
  Floating flower
  in the sky.
  Kiss me with your
  Petal wings ---
  Whisper secrets,
  Tell of spring. ʚϊɞ
   
 3. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  и јас многу ја сакам .. некои ми велат дека личам многу на неа :)
  ама и Џоли не ја фрлам, сакам најмногуууууу на свет да ја запознаам, да се изнасликам и да имам контакт со неа :inlove: :inlove:
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  сакам да одам на Tиесто :(
   
 5. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  114
  Би сакала да одам на едно место, и да кажам нешто на една личност, ама ке си биде тоа кога ке си дојде времето. Не сум многу по екстремни работи, но би сакала во иднина да издвојам еден период од неколку месеци за да си ги посетам сите другари што се од странство(Кина, Италија, Франција, Ирска, Америка, Германија...). Моментално како студент немам ни време ни некои јаки финансии...
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Дали сакате да направите нешто,за кое што одамна сте мислеле да го направите,а е нешто што ви недостасува во животот,нешто што ви фали.?
  Безвезни глупости ми паѓаат на памет.
  Сакам да се офарбам, се заљубив во самата себе ако е тоа можно, откако ја ставив ginger периката за 01.04, ама тоа значи пеглање на косата... :(
  Сакав да го повратам односот што го имав со некои личности, ама тоа фала богу се смени.
  Сакам да отворам козметичко студио, здравје боже. :D И воедно да си ја зголемам колекцијата.

  Кога би знаеле дека утре ви е последен ден од животот,што би направиле?
  Најнајискрено? -Би ја изгубила невиноста. :D
   
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Би сакала да одам некаде на одмор :) .
   
 8. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Умирам на жешково а сакам да одам на одмор ама со одбрано друштво :!:
   
 9. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
  Пошто е касно веќе...сакам да пишам со некој, да ме насмее и онака некако цел ден ми помина во работа. :| ..
  а и ми се спие хехе :D
   
 10. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Би сакала да сум со некој што ќе знае да ме направи среќна и да ме направи да се осеќам како да сум три метри над небо на место кое никој не знае, далеку од градов..

  Би сакала да одам на концерт на Аврил и тотално да откачам..
  Би сакала да имам многу пари и да ги усреќам моиве дома, да бидам успешна.
  Би сакала да скокам од авион со падобран..
   
 11. mecheto

  mecheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Седам пред компјутер а би сакала да се гушкам со дечко ми многу романтична станав :inlove:
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Дремам и си го планирам остатокот од денот.
  Би сакала да спијам без никакви грижи за школо, иднина итн..
   
 13. zuzuu

  zuzuu Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Да го знам денот на мојата смрт би пробала се што досега немам пробано..А што одкога ке ги направиш сите тие работи и не умреш?Дали подоцна ке се каеш или не?
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.420
  Седам пред компјутер, го губам времето така. А би сакала да бидам до него, да разговараме... Но далеку е.
   
 15. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Се она што е опасно и што ти дига адреналин
   
 16. sanny007

  sanny007 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Женски јас сум многу бела, кожата ужасно ми гори на секој одмор, никако да поцрнам . Лани на одморот до седмиот ден имав изгореници и поркај тоа сто се заштитував со фактор 50, последните 3 дена добив минимална боичка (на која премногу и се израдував). Сакам да ве прашам дали некоја друга го има мојов проблем и дали пробала со солариум? Сакам да пробам со солариум иако мислам дека ќе биде само бескорисно трошење време и пари :worried: Helllpppp!
   
 17. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.607
  Пол:
  Женски
  Си седам на компјутер, сакам деновиве да си ги купам купаќите што ги бендисав прееска. 8)
   
 18. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  4.211
  Пол:
  Женски
  sanny007 во погрешна тема си ..

  н компијутер дремам а сакам негде надвор да сум излезена да шетам :D
   
 19. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Дремам на компјутер,а искрено би сакала да одам во некој голем луна парк на ролеркостер и такви работи. :D
   
 20. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  47
  Да се качам на врв на ајфелова кула да одам во лондон и њу јорк да ги потрошамм ситееееее пари и крајот да се изгушкам со сите и да си седам со дечкоми :lol: