Што правите, што би сакале да направите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 18 јануари 2010.

 1. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  3.435
  Пол:
  Женски
  Моментално јадам чоколадо, а сакам да си купам опрема и да вежбам.
   
 2. bombona23

  bombona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  1.752
  Ништо не правам, а сакам да прошетам цел свет! :D
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  сега моментално читам книга но правам пауза тука а сакам да одам Њу јорк и да го намалам мешето хихихи:lol::lol::lol:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  7.321
  Пол:
  Женски
  сега сум на фемина, ама сакам да прошетам малце. Вечер ќе шетам :D
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Штoтуку јaдев:(
  Не требaше,скoрo и ќе легнaм.

  Би сaкaлa дa спијaaм. Или дa вежбaм.
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.246
  Допаѓања:
  44.821
  Пол:
  Женски
  Чекам да се направи ручекот, од сабајле немам ништо јадено, би сакала сега да мавнам една крофна со многу крем но не смеам, посен ден е.
   
 7. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Лежам и размислувам. Би сакала да спијам...
   
  На Natalian му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.382
  Допаѓања:
  87.872
  Пол:
  Женски
  Би сакала да ми се врати, да имам врска и некој да сфати дека е лесно да кажеш "заборави",но тешко е да се реализира.
   
 9. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Седам на лап топ, пишувам на фемина а сакам да умрам
   
 10. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.767
  Допаѓања:
  9.377
  Пол:
  Женски
  вероватно од коментариве што ги читаш :rofl: јас ја читав библијата сега се релаксирам со фемина а сакам да спијам
   
 11. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Не,имам голем проблем,ќе ти пишам во порака
   
 12. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.767
  Допаѓања:
  9.377
  Пол:
  Женски
  ниеден проблем не е вреден за цената на животот
   
  На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.938
  Пол:
  Машки
  Дремам на фемина наместо да легнам да спијам како секој нормален човек во ова време. А моментално сакам да го истурам бесот и лутината, поради тоа што денес направија мајмун од мене.
   
 14. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Не се секирај, еден ден и тие ќе бидат мајмуни кога тогаш, се се враќа се се плаќа, поздрав
   
 15. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.729
  Допаѓања:
  117.959
  Пол:
  Женски
  Би го побарала оној мојот за маж:tmi: :bandit:
  И да рече НЕ, барем утре ќе умрам, нема мајтапење:emo:
   
 16. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Учам, а би сакала да си легнам и да се разбудам после 3 години со завршен факултет. Страшна мрза и демотивација имам за учење. Моментално.:@