1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што прво забележувате кај машките?

Дискусија во 'Канта' започната од CVETENCE, 18 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Што ве привлекува најмногу кај машките дали влијае надворешниот изглед или поголемо влијание има внатрешниот изглед убавината знае да ги заслепи луѓето, на пример јас правам голема грешка понекогаш избирам според надворешниот изглед знам дека тоа е погрешно :) :D :D
  ај да видам и други мислења
   
 2. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Нормално е прво да те привлече надворешноста-но кога веќе ќе остварам контакт многу ми е важен начинот на кој зборува, погледот, гестикулациите, шармот и смислата за хумор... Ако не може да се снајде во различни теми на разговор, сигурно воопшто нема да ми остави впечаток:) Мора да му извира мудрост и самодоверба од зборот и душата:) И така си го опишав маж ми:)))
   
 3. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.