1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што предаваше вашиот класен?

Дискусија во 'Образование' започната од elka.timova, 29 септември 2013.

 1. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Секој од нас имаше илипак сеуште има класен(доколку сеуште учите) и тој исто така предаваше некој предмет.П о што е наставник вашиот класен или класна? Мојата е наставничка по биологија. Па ги очекувам и вашите одговори.
   
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.460
  Допаѓања:
  154.985
  Пол:
  Женски
  Во основно класниот ми беше по македонски јазик и литература. И во прва и втора класната ми беше по Мк., а сега класниот ми е по хемија и по биохемија. :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  Мене во основно ми беше класна по македонски,сега во средно по англиски :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Во основно училиште-музичко.
  Во средно 1-ва и 2-ра година-биологија,а 3-та и 4-та-математика.
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Во основно ми беше по музичко, а во прва и сега во втора ми е по англиски :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  31.543
  Пол:
  Женски
  Во основно имав класна по музичко, а во средно по македонски.
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 7. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Осмо сум, имам класна по македонски јазик :D
   
 8. viktorija94

  viktorija94 Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  35
  До основно по техничко образование, во средно прва година по физичко, а втора, трета и четврта година по информатика :)
   
 9. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
 10. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Во основно класната предаваше музичко,а во средно македонски јазик :)
   
 11. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Во основно класната ми беше по историја.
  Сега сум прва средно и класниот ми е по латински јазик. :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Во основно по техничко образование, а во средно едната по германски, другата по бизнис и третата по маркетинг. Скоро секоја година не оставаа :D
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.736
  Допаѓања:
  102.243
  Пол:
  Женски
  Во средно, првата класнапредаваше латински јазик, а втората класна предаваше интерна медицина и пракса
   
 14. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Во основно заборавив :D ,се шалам географија и граѓанско.А во средно најдобрата :lol: по македонски
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Во основно ми се сменија 3, од кои двете ми предаваа математика а само едната македонски ама најдобра беше таа. :lol:
  Во средно пак математика, аххх од тоа што бегаш ќе ти дојде нели? :D
   
 16. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  zar nekade se uci i latinski jazik
   
 17. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  во основно класната ми беше по математика ,а во средно класната ми беше по физичко :)
   
 18. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Во гимназиите учат :)
   
 19. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  И здраствените струки.
  Во основно класна ми беше проф. по математика, а во средно класна ми беше проф. по хемија :)
   
 20. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Da pa i nekade sretnav medicina nesto slicno vo gimnazija prvpat slusam za takov predmet.