1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што предизвикува насмевка на вашето лице?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од nevermet18, 22 август 2014.

 1. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  8.050
  Пол:
  Женски
  Што или кој успева да извлече насмевка кај вас, да ве израдува дури и кога сте тажни или изнервирани? :)

  Мене секогаш ме радува кога сум со мајка ми, гледаме заедно телевизија, дискутираме за некоја тема или едноставно кога ќе ме пофали за кафето кое сум и` го зготвила.
  Исто така и кога ќе успеам да нацртам цртеж на кој долго сум се мачела не можам да оддолеам да не се израдувам. :)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.094
  Пол:
  Женски
  МОЈОТ СИН! :)
  Буквално секогаш успева да изнуди насмевка на моето лице и ама баш секогаш успева да ме расположи во моментите кога сум тажна и нервозна!
  Срцето ми подрипнува од возбуда и среќа кога ќе го видам! :)
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.230
  Допаѓања:
  143.015
  Пол:
  Женски
  Другарка ми со нејзината смисла за хумор, братучетка ми, другар ми, но понекогаш знае и да ме растажи, брат ми кога ќе ми каже дека сум најдобрата дадичка хаха, а што се не му правам. :angel:
  Mајка ми понекогаш и татко ми и тоа. :D :D
   
 4. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Насмевка на моето лице предизвикува тоа кога сите се среќни околу мене. Исто така и кога ќе добијам висока оцена како плод на мојот труд. И најголемата насмевка кога одам на шопинг. 8)
   
 5. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Кога ќе видам дека другите се срќени, исполнети :)
   
  На Janina и MysteryMan23 им се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Кога нешто среќно ќе му се случи на мои блиски
   
 7. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.723
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  Моето семејство, дечко ми.
  Исто и кога ќе видам мало детенце, секогаш ми измамуваат насмевка :rofl:
   
 8. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Најомилени ми се оние спомени што ме смеат и кога ми е најтешко.:)
   
 9. MysteryMan23

  MysteryMan23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Машки
  Исто! :)
   
  На eloves и Janina им се допаѓа ова.
 10. zabec

  zabec Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  357
  Маче, куче, пиле, бебе
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.127
  Пол:
  Женски
  Sreka..najmnogu mojot sin,sekoja den mu teknuva nova finta kako da ja smota mamicka i da si go postigne toa sto go saka :)
   
 12. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  За насмевка на моето лице секој ден најзаслужен е брат ми. Знае да ме развесели и насмее во било кое време. Потоа дечко ми, најмалата братучетка, кучињата што живеат на мојата улица, рандом видеа од бебиња... :)
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Колку и да сум изнервирана, штом внукот ќе се појави веднаш ме разведрува. :)
   
 14. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Кога гледам среќни луѓе
   
 15. Anababe

  Anababe Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2017
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ме побара ТОЈ...
   
  На Incule му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  Мaли рaбoти, дечињa, нештo штo успешнo сум зaвршилa, букет цвеќе пoдaренo сaмo зa мене :D
  Среќни луѓе,кoгa зaбележувaм ми јa испoлнувaaт душaтa. Истoт aкa пoзитивни луѓе сo дoбрa смислa зa хумoр. И дa мoите рoдители кoгa ги гледaм среќни, штo реткo се случувa, зa жaл.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Децaтa. :) Ми се случувaлo oдејќи нaкaј дoмa еднo три-четири гoдишнo детенце дa ми кaже здрaвo, a вooпштo не ме пoзнaвa. Или пaк кoгa сум вo близинa нa бебе и кoгa ќе ме пoгледне сo тие oчињa...:sun:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Се’ што е убаво.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.474
  Допаѓања:
  68.851
  Пол:
  Женски
  Докторот,децата на брат ми,мачорот и малите мачиња.
   
 20. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  27.840
  Пол:
  Женски
  Се разбира син ми ,секојдневно и многу други ситници