1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што претставува Шизик?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Blondy90, 19 декември 2011.

 1. Blondy90

  Blondy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Не е доста употребувана фраза но доста е употребувана :D
  Што е тоа шизик сорет вас ?
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.440
  Зборов го немам слушнато од градника,мајке ми.
  Ајде да видиме како ќе се одвива темава во наредниве час-два...ми нема смисла.Ако не оди,катанче.
  Ама би ја замолила авторката на темата да образложи,зошто и како?!
   
 3. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  За мене шизик е Тошо Малерот.Озбилно,кога и да го слушнам тој збор ме потсеќа дека тој е највечи шизик у маало а коа ќе искочи у град таков шизик како него,нема женска шо не му се свиѓа :D
   
  На ku4ence, LadyInTheDark, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Тој што ја шета рибата 4 месеци, ја части, и не ја пипа. Маста и ја вади! Она на него! :!:
  ПОИМ ЗА ШИЗИК, ДАМИ И ГОСПОДА е подоле прикажаниот господин, со иницијали Т.М.
   

  Прикачени фајлови:

 5. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  688
  Шизик е 70 годишен човек на кој сеуште му се надѕира љубовниот тепих. И носи цвикери Дончо & Гордана.
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Шизик на ризик знам шо е, ама баш шизик не сум сретнала едно десетина години :?: :D Искоренети се, не се во мода фосфорни бои на маица :lol:
   
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 8. papilona

  papilona Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  144
  СпореТ мене Шизик ти е тип што Шизи на журка од 80-ти години, па кога ќе му пројде некоја згодна Шизика поред него Шизнува по неа и одма пробуе да ја ќари со тоа што ја кани на клупа у парк да собираат Шишарки.
  Мислам дека со ова ја исцрпив темата - Што е Шизик?
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Шизик според мене е чоек некој од 80 -сетите што се праи некој нај најважен што се шизнува кога ќе му пријде некоја цура на штикли напрчена со г*от.и тој после ја носи на пијачка па и купува пијалок ја услужува ова му бара нешто овој и исполнува и знаете што следи потоа хахаха
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  И да за малку ќе заборавев :!:

  НАФУРАН :rofl:
   
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  Шизик лани беше Амди Бајрам.
  Прво, човекот знае дека е он бренд, т.е он е Кока Кола, значи он ти доаѓа како доброволно, самопрогласено заштитно лице на Кока Кола и соодветно, он вреди колку пакет Кока Кола.
  Второ, он не дозволува да биде поевтин од една кока кола (односно, пакет Кока Кола - шише... лименка, сеедно. Кока Кола е во прашање, сепак).
  Трето, на оние кои ќе извршат атак врз неговиот бренд, го омаловажат по било каков начин, го споредат со производ со пониска продажна вредност од вредноста на пакет Кола, он ќе им се одмазди на шизички начин.
  Значи, значи...

  http://www.youtube.com/watch?v=10LZFP2eINw

  Пораката е јасна.
  Кило портокали се поевтини од пакет Кока Кола. :emo:
  Портокалите не се бренд.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.632
  Допаѓања:
  121.381
  Kако беше она-шизик без ризик не е шизик :wasntme: :lol:
   
 13. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  xаxа даа :rofl:
   
 14. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Ма шизик е дечкото кој ќе стави крај на Бич Фајт....без таквите шизици којзнае колку полни ке беа болниците XD
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.957
  Допаѓања:
  75.630
  Пол:
  Женски
  Зборот шизик одамна го немав слушнато. Го видов пред некое време, има некој дечко на фејсбук потпишан како ххх(името) Шизикот. И си се запрашав баш од каде шизик, што мисли тој? Па најверојатно тоа е фраер, така јас го сфаќам. Всушност, си мисли дека е фраер.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Шизик според мене е човек што е во криза на средните години, и сака да изгледа младалачко, па вози мотор, носи гардероба што е за помлади, сака да биде во центар на внимание на девојките... и сл.
   
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Demode e terminov. Mislam deka poteknuva od shizenje :D koe bilo dosta aktuelno vo 70-te. Pa koga e nekoj dobar u neshto shto e aktuelno, valjda e on cool, pa taka i da se bide shizik stanalo sinonim za nekoj koj e kul. Ama vo toa vreme.
  Koi idei vi doagjaat. So godini mozhev da razmisluvam i pak nemashe da mi tekne da go upotrebuvam mozokot na vaka... slozhena tema :?:
   
  Последна измена: 17 септември 2015
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Шизик ме асоцира на опуштен тип, закони се поставени за тој да ги прекршува, мува не го лази, се додворува и шмека во секое време.

  Кај нас најголем шизик ми е Бранко Црвенковски :D
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Лабав тип со позитивно однесување и поседување некоја своја харизма, што го прави посебен, интересен и впечатлив.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.