1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што придонесува за подобар ритам во сексот?

Дискусија во 'Секс' започната од Yuki, 26 мај 2019.

 1. Yuki

  Yuki Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Честопати се жалиме дека сексот ни станува досаден и монотон, еден праволиниски ритам кој не' вади од кожа. И покрај експериментирањето пак како нешто да недостига, како да недостига ритам кој ќе доведе до состојба на "транс". Што мислите, што го прави ритамот во сексуалните односи?
   
  На Spiceyourlife и Desi1991k им се допаѓа ова.
 2. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Fantaziranje za treta osoba. Za uste edno zensko:)
   
  На Spiceyourlife, Marija.27, Desi1991k и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Yuki

  Yuki Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  хаха, само да остане на фантазијата или реално и да има друго женско ?
   
  На Didi22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Машки
  Na nasive prostori realnosta za uste edno zensko e nerealna, bidejki ima poimi koi seuste i ne dosle do takva fantazija...a ne deka realno toa ne bi bilo vkusno.
   
 5. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Машки
  Недоволно експериментирање, недоволна, површна, нецелосна, срамежлива комуникација. Страв од искрено и отворено кажување на перверзните мисли, поради осуда, неприфаќање или гадење од другата страна.
  Не сме ние толку слободоумно општество, кај нас сеуште владее стравот дека тоа што го правиме во сексот некој некако ќе го дознае и ќе го разгласи на сите.
   
  На Dadusicka, mentalmk, krofnicka27 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Машки
  Така изгледа за оние затворените и што разговараат само со едни исти луѓе.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Машки
  Според мене мора да има добра комуникација за сите сфери од живеењето. Само комуникација, и посветување барем малце време еден за друг во текот на денот и сексот сам ќе си дојде :)
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.532
  Допаѓања:
  23.606
  Пол:
  Женски
  Добра комуникација , познавање на жечбите на партнерот и понекогаш " мали екскурзии " што ги викам јас , односно експериментирање со нови пози , или нови места :) .
   
  На Spiceyourlife, Marija.27, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Машки
  Добро музиче и има да оди ритамот како подмачкан..Барем мене тоа би ме инспирирало...Одма би почнал да си правам филмови во глава...Ако имаш бујна фантазија добриот ритам би си дошол сам по себе...
   
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.769
  Допаѓања:
  10.881
  Пол:
  Женски
  За мене песните од филмот Fifty shades of grey и играта може да започне:rofl::P
   
 11. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.171
  Пол:
  Женски
  За подобар ритам во сексот треба само камшикот да заигра! 8)
   
  На Spiceyourlife, Marija.27 и Elisabeth им се допаѓа ова.
 12. lolagerta

  lolagerta Нов член

  Се зачлени на:
  6 април 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  za podobar ritam treba poise akcija, da ne ostane se samo na fantazija tuku da se eksperimentira i da se praktikuva toa so najvise ni se dopaga. Ponekogas malce da se apstinira od omileni pozi i fetisi. se ima svoja granica zar ne :)

  zavisi kaj kogo... nekad e dobro i da se bide nepar... ako me razbirate i ako se slozuvate so mene :P
   
  На Billy Idol, mentalmk и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 13. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Да бидете отворени на оваа тема и се околу тоа со партнерот. Да пробувате нови работи како пози и сл. Да правите работи во кои вашиот партнер ужива но итото и тој да го прави тоа. На пример јас му дозволив да ми сврши на лице иако јас не го сакав тоа но тој ужива во тоа, и воопшто не гледам на тоа како понижување.
  Мојот е скромен и мирен тип, јас му предложив да гледаме порничи еднаш и тоа беше причина за подобар и поинтересен секс. Гледајќи, смеејќисе и пробувајќи да одглумиме како на видеата нашиот секс стана подобар. И не само ова, има милиони нешта кои може да придонесат за подобар секс.
   
  На makedon81, lolagerta и mentalmk им се допаѓа ова.
 14. Billy Idol

  Billy Idol Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  2.954
  Допаѓања:
  28.407
  Пол:
  Машки
  Мислам дека најдобар е сексот кога се гледа колку двајцата партнери посакуваат да се имаат меѓу себе. Она страствено имање каде едвај чекаат да соблечат се од себе и конечно да се осетат.
  Иначе провокација, предигра и "забрането овошје", колку повеќе се исчекува за нештото толку повеќе желбата расте да се има истото.
  Се разбира и експериментирањето. Монотонијата убива.
  И страст, страст, само страст!
   
  На Spiceyourlife, cresa-jagoda и Elisabeth им се допаѓа ова.
 15. INEEDLOVE

  INEEDLOVE Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Машки
  Фантазирање за 3та особа :)
   
  На Spiceyourlife, Marija.27 и Vlaad им се допаѓа ова.
 16. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  Ou, da

  Toa O sekogaš pali
   
  Последна измена од модератор: 25 февруари 2020
  На LoneWolfGuy, Vlaad, makedon81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.