Што пропуштивте, а не требаше?

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496

  И јас исто...студирав со партиципација и не сакав да им задавам дополнителни трошоци на моите, па затоа не отидов и многу ми е жал. Уствари ми е жал за дружењето повеќе отколку за посетата на државите, кои една по една ги посетувам и уживам, ама не како што би го доживеала тоа на екскурзијата :)
   
 2. MATH

  MATH Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Жалам што ја пропуштив шансата да бидам со него затоа што сега знам дека со него ќе бев сакана и среќна,жалам што ги слушав другите околу мене ,ги повредив неговите чувства и ја пропуштивме шансата да бидеме среќни..... ;(
   
 3. 007

  007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  :? Vo mojot slucaj ne se raboti za toa sto sum propustila, tuku dali da propustam :? Dali da vlezam vo vrska so decko na koj mu se svigjam (ili me saka :? ) ili ne? Dolgo vreme barav nekoj sto iskreno ke me saka takva kakva sto sum, barav ljubov od koja sekogas bev razocaruvana..barav vozvratena i vzaemna ljubov...sega mi se pruzi taa sansa...no ima eden problem :? toj mene voopsto ne mi se svigja..voopsto ne me privlekuva kako maz :? a znam deka pokraj nego bi dobila toa sto go barav
  Prasanjeto e dali da ja propustam sansata sto mi se pruzi ili ne, bezrazlika sto jas voopsto ne cuvstvuvam nisto za nego (a i ne veruvam deka vo idnina nesto bi cuvstvuvala osven prijatelstvo)..bidejki tuka ne se raboti samo za mene i moite cuvstva tuku i za nego zasto znam kako e koga nekoj mnogu go sakas a toj tebe ne :?
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  Moj sovet e nikako da ne se vpustas vo vrska so nego.Stom si sigurna deka ne cuvstvuvas nisto a i deka nema ni da pocuvstvuvas,nemoj.Najiskreno!Na ubav nacin ke mu kazes kako stojat rabotite i zdravje boze ni prvi ni posledni sekoj po svojot pat na srekata.Sum imala slucaevi koga ete me sakale iskreno i se ama od moja strana nemalo nisto i ne sum ni zapocnuvala vrska so nekoj ako barem nesto ne me privlece ili ne pocuvstvuvam.Ke se najde nekoj so koj ke osetis obostrana ljubov ne se sekiraj.Zivotot e nepredvidliv.Sekogas sledi si gi cuvstvata..samo taka ke bides ispolneta vo edna vrska.Inaku normalno nikogas ne e onaka kako posakuvame moze i da ne povredat ama toa e zivot i taka samo stanuvame posilni. :)
   
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  пропуштив мн работи али за 3 сигурно ќе се каам цел мој живот
  1 што го потрошив времето во кавги со татко ми наместо да имавме последните 2 год од неговиот живот супер однос али тогаш така мислев дека е најдобро но по 5 год се каам што сум направила таква грешка.
  2 што не отидов да студирам во странство
  3 што можев да почекам уште некоја год за да имам секс
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.474
  Хмммм..... пропуштив неколку работи:

  1. Да го плукнам тоа мулето на шалтер во старата американска амбасада, зашто не ми даде виза, и нормално, не ми ни објасни зошто не ми даваат виза (истурив еден тон солзи после тоа, ама во моментот бев во шок и неверување, па не ми ни текна да го плукнам)
  2. Раде Шербеџија на промоцијата на неговата автобиографија во Скопје (ќе се убиев, не се сеќавам кај сум била, ама знам дека кај Раде-та не бев :Down: )
  3. Концертот на Beyonce во Загреб. Тоа е најблиску што ни се приближила и се плашам дека толку, бидна тоа.... :evil:

  ...конечно, пропуштив што на моменти толку многу им попуштав на родителите, мислејќи дека знаат подобро од мене.... на овој факултет, на она работно место, и заради тоа попуштање имам пропуштено многу работи.... ама, не повеќе :clap:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Црвена Јабука...ахх...
   
 8. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  74
  Да го бакнам и гушнам дедо ми пред да замине од овој свет.
  Да го пријавев крадецот што ми го собра новчаникот,
  Да му кажев дека може да бидеме само другари и ништо повеќе,
  А не сега да се гледаме како непознати странци.
  Што не се јавив на некој кога требаше и кога бев таму кај што беше и тој
  и што на истиот не му кажав се што требаше.
  Концеротот на Мадона.
  и што пропуштам секој ден да и кажам на мајка ми колку ја сакам.
   
 9. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Пропуштив толку многу работи......... :(
   
 10. elena005M

  elena005M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  :( Пропуштив да одам Италија, Хрватска и Словенија :(
  али се надевам дека некој ден пак ќе одам ;)
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  ги пропуштив Greatest Hits Volume 5 ;(
  немаше карти ..
  А да , и концертот последен што беше за Тоше требаше да одам и за 1 ден ни една карта нигде немаше ...
  Баксуз сум :worried:
   
 12. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Да... пропштив да бидам многу среќна со тој што навистина ме сака, а сето тоа го потришив бидејќи бев заљубена во некој за кого не вредеше да се борам, заради тоа го изгубив тој што навистина ме сакаше, сега веќе незнам дали може работите да се поправат... :(
   
 13. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Многу работи сум пропуштила во животот, но еве 3 најбитни кои ме болат до ден-денес:
  1. Одбив прекрасен дечко само затоа што беше две години помал од мене (во тоа време тоа ми беше многу битно)
  2. Тродневната екскурзија во средно заради глупава причина
  3. Издавањето на книгата затоа што не бев доволно упорна...
   
 14. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.404
  Допаѓања:
  53.622
  Кога имав прекрасна можност, не ја искористив убаво и до крај, за што сега, по малку се каам :^)
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  кога имав прилика да оставам се и да почнам од почеток... јас повторно се вратив назад и дадов друга шанса. е сега главата ќе си ја ударам од ѕид :headbang: , како али кемал :D
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Вчера имав шанса да го направам тоа што го планирав долго време . Шанса а бе ко кец на десетка, ама пусти срам .. И сеа ќе си чекам цела недела ако не и повеќе .. интересно зар не :@
   
 17. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Пропуштив 2 шанси да бидам со него, е ај кој ми беше крив?
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.933
  Допаѓања:
  3.542
  пропуштив шанси неколку да се видам со него,можеби и нешто ќе успееше..ама тоа е и се каам и ќе се каам,но и за причината ќе се каам највеќе
   
 19. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Незнам зошто , ама кога ја видов темава се почувствував како најубавите работи во животот да сум ги пропуштила :| Најпрво се каам што пропуштив шанса да фатам некоја стипендија за средно , барем за 3та и 4та а знам дека да се обидев имав големи шанси да успеам, го пропуштив него бидејќи го послушав разумот наместо срцето , ја пропуштив шансата да спасам едно огромно пријателство ........многу работи сега би биле поинакви , но тоа е што е .Да се надеваме дека следува нешто што е подобро ... хммм да се надеваме
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Концертот на Били Ајдол. :worried: