1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што пропуштивте, а не требаше?

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500

    И јас исто...студирав со партиципација и не сакав да им задавам дополнителни трошоци на моите, па затоа не отидов и многу ми е жал. Уствари ми е жал за дружењето повеќе отколку за посетата на државите, кои една по една ги посетувам и уживам, ама не како што би го доживеала тоа на екскурзијата :)
     
  2. MATH

    MATH Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Жалам што ја пропуштив шансата да бидам со него затоа што сега знам дека со него ќе бев сакана и среќна,жалам што ги слушав другите околу мене ,ги повредив неговите чувства и ја пропуштивме шансата да бидеме среќни..... ;(
     
  3. 007

    007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    :? Vo mojot slucaj ne se raboti za toa sto sum propustila, tuku dali da propustam :? Dali da vlezam vo vrska so decko na koj mu se svigjam (ili me saka :? ) ili ne? Dolgo vreme barav nekoj sto iskreno ke me saka takva kakva sto sum, barav ljubov od koja sekogas bev razocaruvana..barav vozvratena i vzaemna ljubov...sega mi se pruzi taa sansa...no ima eden problem :? toj mene voopsto ne mi se svigja..voopsto ne me privlekuva kako maz :? a znam deka pokraj nego bi dobila toa sto go barav
    Prasanjeto e dali da ja propustam sansata sto mi se pruzi ili ne, bezrazlika sto jas voopsto ne cuvstvuvam nisto za nego (a i ne veruvam deka vo idnina nesto bi cuvstvuvala osven prijatelstvo)..bidejki tuka ne se raboti samo za mene i moite cuvstva tuku i za nego zasto znam kako e koga nekoj mnogu go sakas a toj tebe ne :?
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Moj sovet e nikako da ne se vpustas vo vrska so nego.Stom si sigurna deka ne cuvstvuvas nisto a i deka nema ni da pocuvstvuvas,nemoj.Najiskreno!Na ubav nacin ke mu kazes kako stojat rabotite i zdravje boze ni prvi ni posledni sekoj po svojot pat na srekata.Sum imala slucaevi koga ete me sakale iskreno i se ama od moja strana nemalo nisto i ne sum ni zapocnuvala vrska so nekoj ako barem nesto ne me privlece ili ne pocuvstvuvam.Ke se najde nekoj so koj ke osetis obostrana ljubov ne se sekiraj.Zivotot e nepredvidliv.Sekogas sledi si gi cuvstvata..samo taka ke bides ispolneta vo edna vrska.Inaku normalno nikogas ne e onaka kako posakuvame moze i da ne povredat ama toa e zivot i taka samo stanuvame posilni. :)
     
  5. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    пропуштив мн работи али за 3 сигурно ќе се каам цел мој живот
    1 што го потрошив времето во кавги со татко ми наместо да имавме последните 2 год од неговиот живот супер однос али тогаш така мислев дека е најдобро но по 5 год се каам што сум направила таква грешка.
    2 што не отидов да студирам во странство
    3 што можев да почекам уште некоја год за да имам секс
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Хмммм..... пропуштив неколку работи:

    1. Да го плукнам тоа мулето на шалтер во старата американска амбасада, зашто не ми даде виза, и нормално, не ми ни објасни зошто не ми даваат виза (истурив еден тон солзи после тоа, ама во моментот бев во шок и неверување, па не ми ни текна да го плукнам)
    2. Раде Шербеџија на промоцијата на неговата автобиографија во Скопје (ќе се убиев, не се сеќавам кај сум била, ама знам дека кај Раде-та не бев :Down: )
    3. Концертот на Beyonce во Загреб. Тоа е најблиску што ни се приближила и се плашам дека толку, бидна тоа.... :evil:

    ...конечно, пропуштив што на моменти толку многу им попуштав на родителите, мислејќи дека знаат подобро од мене.... на овој факултет, на она работно место, и заради тоа попуштање имам пропуштено многу работи.... ама, не повеќе :clap:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Црвена Јабука...ахх...
     
  8. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Да го бакнам и гушнам дедо ми пред да замине од овој свет.
    Да го пријавев крадецот што ми го собра новчаникот,
    Да му кажев дека може да бидеме само другари и ништо повеќе,
    А не сега да се гледаме како непознати странци.
    Што не се јавив на некој кога требаше и кога бев таму кај што беше и тој
    и што на истиот не му кажав се што требаше.
    Концеротот на Мадона.
    и што пропуштам секој ден да и кажам на мајка ми колку ја сакам.
     
  9. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Пропуштив толку многу работи......... :(
     
  10. elena005M

    elena005M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    :( Пропуштив да одам Италија, Хрватска и Словенија :(
    али се надевам дека некој ден пак ќе одам ;)
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.650
    Пол:
    Женски
    ги пропуштив Greatest Hits Volume 5 ;(
    немаше карти ..
    А да , и концертот последен што беше за Тоше требаше да одам и за 1 ден ни една карта нигде немаше ...
    Баксуз сум :worried:
     
  12. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Да... пропштив да бидам многу среќна со тој што навистина ме сака, а сето тоа го потришив бидејќи бев заљубена во некој за кого не вредеше да се борам, заради тоа го изгубив тој што навистина ме сакаше, сега веќе незнам дали може работите да се поправат... :(
     
  13. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Многу работи сум пропуштила во животот, но еве 3 најбитни кои ме болат до ден-денес:
    1. Одбив прекрасен дечко само затоа што беше две години помал од мене (во тоа време тоа ми беше многу битно)
    2. Тродневната екскурзија во средно заради глупава причина
    3. Издавањето на книгата затоа што не бев доволно упорна...
     
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Кога имав прекрасна можност, не ја искористив убаво и до крај, за што сега, по малку се каам :^)
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    кога имав прилика да оставам се и да почнам од почеток... јас повторно се вратив назад и дадов друга шанса. е сега главата ќе си ја ударам од ѕид :headbang: , како али кемал :D
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Вчера имав шанса да го направам тоа што го планирав долго време . Шанса а бе ко кец на десетка, ама пусти срам .. И сеа ќе си чекам цела недела ако не и повеќе .. интересно зар не :@
     
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Пропуштив 2 шанси да бидам со него, е ај кој ми беше крив?
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    пропуштив шанси неколку да се видам со него,можеби и нешто ќе успееше..ама тоа е и се каам и ќе се каам,но и за причината ќе се каам највеќе
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Незнам зошто , ама кога ја видов темава се почувствував како најубавите работи во животот да сум ги пропуштила :| Најпрво се каам што пропуштив шанса да фатам некоја стипендија за средно , барем за 3та и 4та а знам дека да се обидев имав големи шанси да успеам, го пропуштив него бидејќи го послушав разумот наместо срцето , ја пропуштив шансата да спасам едно огромно пријателство ........многу работи сега би биле поинакви , но тоа е што е .Да се надеваме дека следува нешто што е подобро ... хммм да се надеваме
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Концертот на Били Ајдол. :worried: