Што пропуштивте, а не требаше?

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Се каам:
  1.што премногу им верував на другите.
  2.што пропуштив одлична шанса за која долго време сонував, а кога ми се даде, ја одбив.
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Пропуштив шанса за работа
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Се каам што се запишав три години подоцна на факултет откако го завршив средното образование.
   
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Возот. :rofl:
   
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.212
  Истото! :worried: :worried:
   
 6. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.655
  Што пропуштив?
  Средното го пропуштив. Заради него.
  Цело средно...Ох Боже..
  Не се каам,но сепак....
  Пропуштам секојдневно да им врзам шлаканица на сите тие идиотки кои ме опкружуваат!
  Гонете се сите...
  Друго,нема!
  Ова е сосем доволно за да се почувствувам бедно... :?:
   
 7. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Една шанса, што ако ја искористев денес може ќе и бев кореограф на Beyonce.. :P
  Ништо претерано битно, само што нон-стоп ме копка :worried:
   
  На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Вчера, на погрешно место излегов.. :x
   
 9. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  926
  Да бидам со него, кој ме сакаше премногу.... Наместо тоа јас трчав по некој кој не заслужуваше. И сега тој е толку далеку и толку време помина, а јас секој ден мислам на него и жалам што пропуштив да му кажам: те сакам. :doh:
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  Никогаш не е касно ;) Пронајди го и кажи му искрено се.
   
  На De-lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Можеби пропуштив многу работи, намерно или ненамерно, ама ако не ги пропуштев, немаше да бидам ова што сум денеска... Се што се случува, верувам дека се случува со причина, така да не жалам за ништо што сум пропуштила... ;)
   
  На De-lovely и teddybear им се допаѓа ова.
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Пропуштив неколку шанси кои ќе ми овозможеа полесно да се снајдам во животниот лавиринт, личности кои можеа да ме направат среќна..Но сепак не сакам да мислам на она што сум можела да го имам во минатото. Подобро да се фокусирам на тоа што моментално е околу мене , за во иднина да не велам требаше да ја искористам шансата што ми беше пружена :)
   
 13. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  И јас.. И сега многу се каам! :doh:
   
  На kate-84 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Дали шансите кои сме ги попуштиле , би ни го смениле животот ако изреагиравме поинаку? Можеби ке бевме на друго место со други луѓе, можеби ќе беше поубаво а можеби и не. Но сега нема никогаш веке да дознаеме нели? Јас многу се каам за некои работи за кои мислам дека требаше поинаку да изреагирам и да постапам.
   
  На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  Сите сме свесни откако ќе помине возот и ќе имаме добар увид на целата ситуација, како всушност сме требале да изгреагираме. Но, многу е важно да знаеме во моментот, да носиме брзи и правилни одлуки. Сето тоа си го носи искуството. На пропушттените шанси заради лошите одлуки се учиме, за во иднина да не ги повторуваме.
  Порано правев многу такви грешки, испуштав секакви прилики заради несоодветна проценка, немање сила, воља или од страв, но сега скоро сите прилики ги сфаќам како предизвик и гледам да не пропуштам многу шанси. Некогаш и нешто што на прв поглед не ти е привлечно, можеби на втор и трет, отккао ќе размислиш ќе те привлече.
  Затоа викам, поубаво да прифатам шанса, па дури и да згрешам, отколку цел живот да се каам за пропуштената можност, кога јас не сум изреагирала или сум одбила.
  Не ни се отвараат многу врати во животот, затоа, гледајте кога некоја ќе се подотвори, брзо прифаќајте го предизвикот!
   
  На Smilly и kate-84 им се допаѓа ова.
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  пропуштив да се искапам сега сум премногу изморена за да влезам в туш и секогаш пропуштам да им се јавам на драги личности кога имам слободно време за да ги видам :fubar:
   
 17. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Нина многу убаво мислење. Целосно се согласувам, но многу е тешко кога ке се најдеш во таква ситуација. Некогаш срамот и стравот си го прават своето или пак можеби и не било пишано. Сепак мислам дека треба да имаме повеќе храброст , па и понекогаш и да преземе и нешто од наша страна за да се оствари шансата.
  Оваа шанса ја пропуштив којзнае дали ке има следна, но сепак ќе знам за понатака.
   
 18. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  113
  најлошо е што пропуштените шанси од кои извлекуваме поука најчесто не се повторуваат, едноставно се случуваат еднаш во животот и после останува само да се присеќаваме :(
  јас ја пропуштив мојата шанса, а тоа беше единствената љубов во мојот живот, му раскинав на дечко со кој премногу се сакавме 4 и пол години,
  заради мојата недозреаност, љубопитност, оваа врска ја расипав, мислејќи дека следи нешто поубаво, поинтересно..... нажалост се излажав, сега останува само да се навраќам на убавите спомени и да знам дека страсната прва љубов се случува еднаш во животот, се останато понатаму за жал е пресметка......
  изгубив надеж дека пак ќе ми се случи нешто убаво (немора во интензитет на првата љубов, но барем нешто убаво), луѓето со тек на годините стануваат премногу сурови :doh:
   
 19. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  104
  Кога една можност се затвора, друга се отвора. Сепак, ние се каеме за пропуштената шанса, па не гледаме каква нова можност стои пред нас.
  Не дека не сум пропуштила одлични шанси, но се се случува со причина. Таквите нешта ни го градат карактерот, не прават посилни луѓе.
  Порадо би се каела за нештата што сум ги направила, отколку за оние што воопшто не сум ги направила.
  "Што ако..." - најтешките зборови, дефинитивно.
   
 20. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Журката на Above & Beyоnd во Софија, пред 2 дена :(
  А уште сум таму... :( :(