1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што пропуштивте, а не требаше?

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Се каам:
    1.што премногу им верував на другите.
    2.што пропуштив одлична шанса за која долго време сонував, а кога ми се даде, ја одбив.
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Пропуштив шанса за работа
     
  3. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Се каам што се запишав три години подоцна на факултет откако го завршив средното образование.
     
  4. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Возот. :rofl:
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Истото! :worried: :worried:
     
  6. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Што пропуштив?
    Средното го пропуштив. Заради него.
    Цело средно...Ох Боже..
    Не се каам,но сепак....
    Пропуштам секојдневно да им врзам шлаканица на сите тие идиотки кои ме опкружуваат!
    Гонете се сите...
    Друго,нема!
    Ова е сосем доволно за да се почувствувам бедно... :?:
     
  7. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Една шанса, што ако ја искористев денес може ќе и бев кореограф на Beyonce.. :P
    Ништо претерано битно, само што нон-стоп ме копка :worried:
     
    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Вчера, на погрешно место излегов.. :x
     
  9. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Да бидам со него, кој ме сакаше премногу.... Наместо тоа јас трчав по некој кој не заслужуваше. И сега тој е толку далеку и толку време помина, а јас секој ден мислам на него и жалам што пропуштив да му кажам: те сакам. :doh:
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Никогаш не е касно ;) Пронајди го и кажи му искрено се.
     
    На De-lovely му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Можеби пропуштив многу работи, намерно или ненамерно, ама ако не ги пропуштев, немаше да бидам ова што сум денеска... Се што се случува, верувам дека се случува со причина, така да не жалам за ништо што сум пропуштила... ;)
     
    На De-lovely и teddybear им се допаѓа ова.
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Пропуштив неколку шанси кои ќе ми овозможеа полесно да се снајдам во животниот лавиринт, личности кои можеа да ме направат среќна..Но сепак не сакам да мислам на она што сум можела да го имам во минатото. Подобро да се фокусирам на тоа што моментално е околу мене , за во иднина да не велам требаше да ја искористам шансата што ми беше пружена :)
     
  13. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    И јас.. И сега многу се каам! :doh:
     
    На kate-84 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kate-84

    kate-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    14
    Дали шансите кои сме ги попуштиле , би ни го смениле животот ако изреагиравме поинаку? Можеби ке бевме на друго место со други луѓе, можеби ќе беше поубаво а можеби и не. Но сега нема никогаш веке да дознаеме нели? Јас многу се каам за некои работи за кои мислам дека требаше поинаку да изреагирам и да постапам.
     
    На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Сите сме свесни откако ќе помине возот и ќе имаме добар увид на целата ситуација, како всушност сме требале да изгреагираме. Но, многу е важно да знаеме во моментот, да носиме брзи и правилни одлуки. Сето тоа си го носи искуството. На пропушттените шанси заради лошите одлуки се учиме, за во иднина да не ги повторуваме.
    Порано правев многу такви грешки, испуштав секакви прилики заради несоодветна проценка, немање сила, воља или од страв, но сега скоро сите прилики ги сфаќам како предизвик и гледам да не пропуштам многу шанси. Некогаш и нешто што на прв поглед не ти е привлечно, можеби на втор и трет, отккао ќе размислиш ќе те привлече.
    Затоа викам, поубаво да прифатам шанса, па дури и да згрешам, отколку цел живот да се каам за пропуштената можност, кога јас не сум изреагирала или сум одбила.
    Не ни се отвараат многу врати во животот, затоа, гледајте кога некоја ќе се подотвори, брзо прифаќајте го предизвикот!
     
    На Smilly и kate-84 им се допаѓа ова.
  16. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    пропуштив да се искапам сега сум премногу изморена за да влезам в туш и секогаш пропуштам да им се јавам на драги личности кога имам слободно време за да ги видам :fubar:
     
  17. kate-84

    kate-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    14
    Нина многу убаво мислење. Целосно се согласувам, но многу е тешко кога ке се најдеш во таква ситуација. Некогаш срамот и стравот си го прават своето или пак можеби и не било пишано. Сепак мислам дека треба да имаме повеќе храброст , па и понекогаш и да преземе и нешто од наша страна за да се оствари шансата.
    Оваа шанса ја пропуштив којзнае дали ке има следна, но сепак ќе знам за понатака.
     
  18. gluvarche

    gluvarche Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    113
    најлошо е што пропуштените шанси од кои извлекуваме поука најчесто не се повторуваат, едноставно се случуваат еднаш во животот и после останува само да се присеќаваме :(
    јас ја пропуштив мојата шанса, а тоа беше единствената љубов во мојот живот, му раскинав на дечко со кој премногу се сакавме 4 и пол години,
    заради мојата недозреаност, љубопитност, оваа врска ја расипав, мислејќи дека следи нешто поубаво, поинтересно..... нажалост се излажав, сега останува само да се навраќам на убавите спомени и да знам дека страсната прва љубов се случува еднаш во животот, се останато понатаму за жал е пресметка......
    изгубив надеж дека пак ќе ми се случи нешто убаво (немора во интензитет на првата љубов, но барем нешто убаво), луѓето со тек на годините стануваат премногу сурови :doh:
     
  19. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Кога една можност се затвора, друга се отвора. Сепак, ние се каеме за пропуштената шанса, па не гледаме каква нова можност стои пред нас.
    Не дека не сум пропуштила одлични шанси, но се се случува со причина. Таквите нешта ни го градат карактерот, не прават посилни луѓе.
    Порадо би се каела за нештата што сум ги направила, отколку за оние што воопшто не сум ги направила.
    "Што ако..." - најтешките зборови, дефинитивно.
     
  20. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Журката на Above & Beyоnd во Софија, пред 2 дена :(
    А уште сум таму... :( :(